Dünyanın en büyük ve birinci üniversiteler ortası küresel Valorant turnuvası olan Red Bull Campus Clutch, üniversite öğrencilerine hayatlarında bir sefer yaşayabilecekleri bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Her üniversite öğrencisine, üniversitesini dünya sahnesinde temsil etme imkanı sunan Red Bull Campus Clutch’ta 1 Mart’ta başlayan kayıt süreci sonrasında eleme heyecanı da 22 Mart’ta başlayacak. Türkiye’deki 80 üniversitede kurulan 5 kişilik gruplar, Valorant oyununda Türkiye’yi ve üniversitesini temsil etmek için uğraş edecek. Red Bull Campus Clutch ile ilgili ayrıntılı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

Türkiye elemelerinin 14 Mayıs tarihine kadar devam edeceği Red Bull Campus Clutch’ta Türkiye finali ise 22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Elemelerin en güzel 1, finalin ise en yeterli 3 oyun üzerinden oynanacağı Red Bull Campus Clutch’ta Türkiye şampiyonu olan ekip 18-20 Haziran tarihleri ortasında İspanya’da düzenlenecek ve 53 ülke temsilcisinin katılacağı Dünya Finali’ne katılma hakkını da elde edecek. Dünya Finali’nde memnun sona ulaşan üniversite 20 bin Euro’luk mükafatın yanı sıra Valorant Masters’ta uğraş eden dünyanın en âlâ Valorant oyuncularıyla tanışma bahtına da sahip olacak.

Üniversite öğrencilerine özel birinci Valorant turnuvası

2020 yılında piyasaya girdikten sonra gaming dünyasının en çok ilgi çeken oyunu haline gelen Valorant’ı, yaklaşık 18 milyon oyuncu oynuyor. Beşer bireyden oluşan kadroların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 çeşit üzerinden kurgulanıyor. Twitch üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle eline geçiren Valorant, en çok oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en değerli ve yenilikçi Valorant turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch ise üniversite öğrencilerini bir ortaya getiren birinci Valorant turnuvası olma özelliğine sahip.

Red Bull Campus Clutch üniversite öğrencilerini dünya sahnesine taşıyacak

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın