Çok oyunculu çevrim içi savaş oyunları ortasında herkesin ilgi ile takip ettiği ve fazla sayıda insanın oynamayı tercih ettiği League of Legends bu alanda listede birinci sıradadır. League of Legends oyunculara farklı şampiyon seçenekleri sunar. Bu şampiyonların birbirinden farklı ve eşsiz özellikleri vardır. Oyuncuların ilgiyle takip ettiği Zırhlı Armadillo Rammus karakteri de en fazla seçilen şampiyonalar ortasında yer almaktadır.

Rammus Kimdir?

Rammus herkesin tam olarak anlayamadığı garip bir yaratık. Bazıları Rammus’u görmezden gelir, bazıları onu göklere çıkarır. Ancak kimse tam olarak anlayamaz. Rammus etrafında dikenli bir muhafaza kabuğuna sahiptir ve Rammus’un attığı her adım etrafında yüksek şiddetli sarsıntılar oluşturur.

Rammus’un nereden geldiğine dair etrafta dolaşan çeşitli dedikodular bulunur. Kimi dedikodular onun yarı ilah olduğunu söylüyor, kimileri ise onu kutsal bir kahin olarak görüyor. Kimi kıssalarda Rammus’un büyü kullanarak başkalaşım geçirmiş kolay bir canlı olduğuna inanılıyor. Lakin gerçeği kimse tam olarak bilmiyor. Bu yüzden Rammus hakkında söylenenlerin hangisinin hakikat olduğu ve kimin neye inandığı tam manasıyla bir muamma. Rammus da kendi geçmişi konusunda epey ağzı sıkı davranıyor ve kimseye bir şey anlatmıyor.

Rammus Karakter Özellikleri

Roller: Savaşçı , Tank

Riot Point: 585

Mavi Öz: 1350

Hareket Suratı: 335

Can Yenileme: 7,92 (her düzeyde +0,55)

Can: 564,48 (her düzeyde +86)

Büyü Direnci: 32,1 (her düzeyde +1,25)

Atak Gücü: 55,88 (her düzeyde +3,5)

Taarruz Suratı: 0,625 (her düzeyde + %2,215)

Zırh: 31,384 (her düzeyde +4,3)

Rammus Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Rammus Mevcut Rün Rehberi;

Hız

Ömür Kaynağı

Kondisyon

Gözü Kara

Suda Yürüyen

Kozmik Sezgi

Harika Zamanlama

Rammus Yenilenen S11 Rün Rehberi;

Azim

Zafer

Artçı Şok

İsabet

Kemik Zırh

Tahrip

Çok Büyüme

Efsane: Çeviklik

+10 Değişken Kuvvet

+%9 Atak Suratı

+5 Zırh

Rammus İtemları (Build)

Dolu Kılıcı

Ruh Gömleği

Turbo Kimyasal Tankı

Gargoyl Taşzırhı

Merkür’ün Adımları

Çivili Zırh

Rammus Counter Şampiyonlar (Pickler)

Rammus’un Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Rek’Sai

Shyvana

Trundle

Anivia

Soraka

Rammus’un Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Fiora

Master Yi

Yasuo

Aatrox

Tryndamere

Rammus Yetenekleri

Dikenli Kabuk: Rammus 1- 13 düzeylerinde rakibe olağan taarruz uyguladığında rakiplerin zırh pahasının ‘u kadar ek büyü hasarı almasını sağlar.

Tortop: Rammus Tortop yeteneği ile savunma haline geçer ve üzerine gelen hasarın yansımasını sağlar. Ayrıyeten büyü direnci ve zırh direnci bedellerini de yüksek oranda artırır. Rammus’un savunma hali 6 saniye sürer. Tortop yeteneğini kullanırken Rammus haraket suratının %30’unu kaybeder. Şayet bu yetenek etkinken rakiplerinden olağan hücum darbesi alırsa, rakip hasar görür.

Sarsıntı: Rammus tabanı muhakkak aralıklarla sarsar ve etrafındaki rakiplere ve yapılara hasar verir. Bu hasar yıkıcı dalgalarla meydana gelir. Rammus attığı her adımda sarsıntı oluşturur ve etrafında bulunan rakip ünitelere 8 saniye boyunca hasar verir.

Güç Topu: Rammus rakiplerinin üzerine süratlice ilerler. Bu darbeden etkilenen rakip üniteler hasar alır ve yavaşlar. Rammus rakiplerine yanlışsız 6 saniye boyunca hızlanarak ilerler ve bu formda bir Çıldırtan Kışkırtma: Rammus rakiplerini kışkırtır ve rakiplerinin sert bir kabuğa saldırmasına sebep olur. Rammus rakibinin sert kabuğa düşünmeden saldırmasını sağladığında rakibin zırh kıymetini azaltır. Ayrıyeten Rammus kışkırtma müddetince sürat kazanır.

Rammus Kostümleri

Klasik Rammus

Krom Rammus

Kral Rammus

Freljord’lu Rammus

Kumların Muhafızı Rammus

Metal Zırhlı Rammus

Magma Rammus

Ninja Rammus

Libero Rammus

Rammus Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Rammus İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın