League of Legends dünyasında bir üst koridor şampiyonu olan Quinn, bir ADC şampiyonudur. Epeyce fonksiyonel ve yetenekli olan bu şampiyonu âlâ oynayabilmek için en az karakter kadar fonksiyonel ve yeterli olmak gerekmektedir. Gelelim Quinn şampiyonunun genel özelliklerine;

Demacia’nın Kanatları Quinn

Düşman bölgelerinin derinliklerindeki tehlikeli misyonları üslenen Quinn, seçkin bir şövalyedir. Şampiyon ve efsanevi kartalı Valor eşsiz bir bağ ile birbirine bağlıdır. Düşmanlar, krallığın en yeterli kahramanlarının birine değil ikisine birden tıpkı anda savaştıklarını anlayamadan perişan oluyor.

Quinn ve Valor gerektiğinde çeviklik ve akrobasiye başvuruyor. Quinn arbaletiyle nişan alıyorken, Valor’un göklerden kuvvetli amaçları işaretleyebiliyor. Bu durum şampiyonu nitekim ölümcül hale getiriyor.

Demacia’nın Kanatları Quinn Oynanış Biçimi

Bir ADC şampiyonu olan Quinn’in pasif skili Alıcı Kuş, Valor’un alanına giriyor. Valor ise her 8 saniyede yakınında bulunan rakip şampiyonlardan birini Savunmasız olarak işaretler. Böylelikle amacın 4 saniye görünür hale gelmesini sağlar. Şampiyonun gayeye yönelik bir sonraki saldırısı fizikî hasar verir. Kör Eden Taarruz klavyeden Q yeteneği ise Valor bir çizgi üzerinde uçar. Çarptığı birinci rakibi Savunmasız olarak işaretler. Amacın görüş alanını 1.5 saniyeliğine büyük ölçüde azaltır. Akabinde yakındaki tüm rakiplere fizikî hasar verir.

Keskin Duyular klavyeden W yeteneği hem pasif hem de faal bir yetenektir. Pasif, avunmasız bir maksada saldırmak hem Taarruz Suratını hem de Hareket Suratını 2 saniyeliğine arttırır. Etkin olarak Valor yakındaki geniş bir alanı 2 saniyeliğine açığa çıkarır. Klavyeden E yeteneği Vurkaç, Quinn bir rakibe gerçek atılarak fizikî hasar verir. Bu esnada Valor amacı Savunmasız olarak işaretler. Amaca ulaştıktan sonra Quinn geri sıçrar.

Rakip kısa müddet engellenip %50 oranında yavaşlar. Son olarak Düşman Sınırının Ötesi klavyeden R yeteneği, Şampiyon sevgili arkadaşı Valor’u yardıma çağırır. 2 saniye boyunca ağırlaştıktan sonra ikili bütünleşerek hareket suratı kazanır. Öbür skilleri kullanarak Hava Saldırısı gerçekleştirme yeteneğine kavuşurlar. Quinn Ağırlaşmayı bıraktığı vakit fizikî hasar verir.

Demacia’nın Kanatları Quinn S11 Rün Dizilimi

ADC şampiyonu olan Quinn karakterinin S11 yeni dönemdeki rün dizilimi;

Quinn Şampiyonu Yeni Rünler;

İsabet

Büyücülük

Akına Devam

Bulut Pelerini

Şifa Taşkını

Hız

Efsane: Çeviklik

Biç Periyot olmak üzere;

+9 Hücum Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Demacia’nın Kanatları Quinn S11 Yetenek Skilleri

Quinn oynanması epey eğlencelidir. Ama skileri gerçek kullanmak da epey değerlidir. Şampiyonun S11 yeni dönemdeki yetenek skilleri ise şu biçimdedir;

Quinn yetenek skilleri;

Kör Eden Akın: 2- 14- 15- 17- 18

Keskin Duyular: 3- 4- 5- 7- 9

Vurkaç (Pike): 1- 8- 10- 12- 13

Düşman Sınırının Ötesi: 6- 11- 16

Demacia’nın Kanatları Quinn S11 Counter

Quinn her ne kadar âlâ bir şampiyon olsa da kimi şampiyonlara karşı güçsüzdür. Bu şampiyonlar ise;

Caitlyn

Graves

Varus

Miss Fortune

Demacia’nın Kanatları Quinn Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Rüzgarın Hiddeti

Mahvolmuş Hükümdarın Kılıcı

Savaşçı Çizmeleri

Ebedi Kılıç

Bombardman Topu

Esirgeyici Melek

Demacia’nın Kanatları Quinn Kostümleri

Çabucak çabucak her şampiyonda olduğu üzere Quinn şampiyonunun da birbirinden farklı kostümleri bulunmaktadır. Bu dönemde yeni bir kostüm gelecek mi şimdi belirli değil. Kendinizi hangisinde daha güzel görüyor ve oynama heyecanı hissediyorsanız işte o hoş Quinn kostümleri;

Klasik Kostüm

Anka Kostümü

Yaban İzcisi Kostümü

Tek Göz Kostümü

Quinn Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Quinn İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın