Otizmli çocukların eğitimindeki terapi ve tedavi metotlarındaki çeşitliliğe her geçen gün yenileri eklenirken, E-Spor ve Atlı Sporunda yaygın olarak tercih edilmesi yeni çalışmaları ve arayışları gündeme getirdi.

Bu manada, Sakarya’da faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 4M Bilim ve Sanat Merkezi Kurucusu ve birebir vakitte Sakarya HADO E-Spor (Teknospor) Yöneticisi Nurettin Zirve ile tekrar Sakarya’da faaliyet gösteren Sakarya Atlı Spor Kulübü (SASK) İdare Şurası Lideri Fatih Önsoy bu mevzuda yapılabilecek işbirliğini masaya yatırdılar.

SON DERECE FAYDALI

HADOE-Spor’unun birçok ülkede otizmli çocukların rehabilitesinde ve tedavisinde kullanılmaya başlandığına ve olumlu sonuçlar alındığına dikkat çeken HADO E-Spor Sakarya Yöneticisi Nurettin Zirve, benzeri formda Atlı Sporunda otizmli çocuklar için son derece faydalı olduğunun bilindiğini söz etti. Zirve “Dünyada ve ülkemizde trendi süratle yükselen HADO ve Atlı Spor branşlarının entegre edilerek otizmli çocukların rehabilitesi ve tedavisi için bir alan oluşturmasının faydalı olacaktır” dedi.

100 DÖNÜMLÜK DEVASA ALAN

Zirve, Sakarya Atlı Spor Kulübünün 100 dönümlük devasa bir alanda kurulmuş olmasının burada otizmli çocuklar için son derece değerli olduğu bilinen Atlı Sporununda yer almasının bu manada manalı ve tıpkı vakitte bulunmaz bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Zirve; “100 dönümlük alan içerisinde HADO E-Spor kompleksininde yer almasıyla otizmli çocuklar için değerli bir alan oluşturulabilir.” sözlerine yer verdi.

DEĞERLİ BİR İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Sakarya’nın Serdivan İlçesine bağlı Kazımpaşa Mahallesi’nde faaliyet gösteren Atlı Spor Kulübü İdare Konseyi Lideri Fatih Önsoy, Tepe’nin işbirliği yaklaşımından duyduğu memnuniyeti lisana getirdi ve “Biz burada 20 milyon TL’yi aşan bir yatırım yaptık. Tesisimizde binicilik, okçuluk, tenis, airsoft, paintball, voleybol, trecking üzere hizmetleri veriyoruz. Hem şirketlerin işçi eğitimi, liderlik ve motivasyon toplantıları faaliyetleri hem de iş toplantıları için tüm altyapımız mevcut. Bölgenin tek turizm imarlı tesisiyiz. Tesislerimizde her şeyi düşündük. Öncelikle otizmli çocuklara atlı spor eğitimi vermeyi de amacımıza koyduk. Bu manada işbirliği teklifinizi değerli bir yaklaşım olarak görüyorum.” halinde konuştu.

Amatör ruhla profesyonel hizmet vermek için çalıştıklarını söyledi. Tesisi 20 milyon liralık bir yatırımla 100 dönüm arazi üzerine kurduklarını belirten Önsoy, çıkış noktasının toplumsal sorumluluk projesi olan tesisin daha sonrasında gelişen kaideler doğrultusunda tabiat turizmi ve spor kompleksine evrildiğini belirtti. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Sevgi Evleri’nde kalan çocukları konuk eden ve eğlenceli bir bayram geçirmelerini sağladıklarını söyleyen Önsoy, “Tesisimizde binicilik, okçuluk, tenis, airsoft, paintball, voleybol, trecking, yazlık sinema ve konaklama hizmeti veriyoruz. 20 milyon TL yatırımla oluşturduğumuz tesis, İstanbul’a bir saatlik uzaklığıyla şirket toplantılarına mesken sahipliği yapacak biçimde tasarlandı. Hem şirketlerin işçi eğitimi, liderlik ve motivasyon toplantıları faaliyetleri hem de iş toplantıları için tüm altyapımız mevcut” dedi.

Otizmli çocuklar e-spor ve atlı spor ile rehabilite edilecek

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın