Olaf, League of Legends’de hatırı sayılır bir savaşçı ve tıpkı vakitte bir tank şampiyonudur. Ayrıyeten epey sağlam bir junglerdır. Suratını almış bir Olaf’ı durdurmak mümkün değildir. Olaf şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntıları incelebilirsiniz

Başıbozuk Olaf

Başıbozuk Olaf, durdurulamaz bir yıkım gücüne sahiptir. Bu harika savaşçının tek isteği savaşın ihtişamı içinde can verebilmektir. Freljord’un acımasız Lokfar yarımadasından olan bu şampiyon, yıllar öncesinde bir kahinden huzur içinde can vereceğine dair bir kehanet almıştır. Ama bu Olaf’a nazaran korkaklar için bir mevt haliydi. Bu cins bir vefat hali hem kendisi hem de halkının gözünde bir hakaretti.

Olaf hiddetinden ve azminden tüm dünyayı köşe bucak dolaştı. Sayısız büyük savaşta sayısız savaşçı katletti. Ama yinede kendisine “Dur” diyebilecek bir rakiple şimdi karşılaşmadı. Kışın Pençesi’nin zalim bir fedaisi olarak savaşmaya devam etmektedir ancak kendi sonunu aramaktan da asla vazgeçmiyor.

Başıbozuk Olaf Oynanış Biçimi

Olaf üzere güçlü bir şampiyonun pasif skili olan Başıbozuk Hiddeti, şampiyonun eksik olan her 1% can bedeli için kendisine akın suratı kazandırır.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Balta Fırlat, şampiyonun amaç pozisyona saplamak için fırlattığı balta, yolda biçtiği gayelere fizikî hasar verir. Hareket suratlarını 2.5 saniyeye kadar azaltır. Balta ne kadar uzağa fırlatılırsa, yavaşlatma tesiri o kadar artar. Ancak asla 1.5 saniyeden az olmaz. Şampiyon baltasını yerden alırsa, bu yeteneğinin bekleme müddeti azalır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Hırçın Hücum, 6 saniye kadar can çalma elde eder. Ek atak suratı artar. Bu mühlet boyunca şampiyon tüm kaynaklardan elde ettiği düzgünleşme tesiri ile can yeniler.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Pervasız Vuruş, baltalarını hiddetle savurarak, amacına gerçek hasar verir. Bu yeteneğin verilen toplam hasarın %30 kadarına eşittir. Lakin maksadın katledilmesi halinde bu bedel geri alınır. Olağan taarruzlar skilin bekleme mühletini azaltır.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Ragnarok, pasif halde iken şampiyon büyü direnci elde eder. Etkin halde ise şampiyon üzerindeki tüm zayıflatma tesirlerinden kurtulur. Sonraki 6 saniye boyunca bu tesirlere bağışıklık kazanır. Ayrıyeten skilin pasif kısmını kaybederek hücum gücü elde eder. Rakiplere hakikat hareket ettiğinde 1 saniyeliğine ek hareket suratı kazanır.

Başıbozuk Olaf S11 Rün Dizilimi

Olaf şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

Büyücülük

Bulut Pelerini

Suda Yürüyen ve ayrıyeten;

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Başıbozuk Olaf S11 Yetenek Skilleri

Olaf şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Balta Fırlat: 1- 4- 5- 7- 9

Hırçın Taarruz: 2- 14- 15- 17- 18

Pervasız Vuruş: 3- 8- 10- 12- 13

Ragnarok: 6- 11- 16

Başıbozuk Olaf S11 Counter Pickler

Olaf şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Yorick

Volibear

Kayle

Kennen

Pantheon

Başıbozuk Olaf Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Közbıçak

Kara Balta

Vefatın Dansı

Merkür’ün Adımları

Çivili Zırh

Ruh Gömleği

Başıbozuk Olaf Kostümleri

Olaf şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Tel Balta Kostümü

Buzul Kostümü

Brolaf Kostümü

Pentakill Kostümü

Yağmacı Kostümü

Kasap Kostümü

SKT T1 Kostümü

Olaf Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Olaf İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın