League of Legends cihanında pek bedeli bilinmeyen şampiyonlardan biridir. Nocturne hem bir suikastçı hem de güzel bir savaşçıdır. Oyunu içerisinde zorluk düzeyi orta olarak kıymetlendirilir. Nocturne şampiyonunu seçmek ve ona bir baht vermek istiyorsanız evvel, şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Ebedi Kabus Nocturne

Kabuslar görüyor musunuz? O kabuslarınızın sebebi Nocturne olabilir. Şuur sahibi olan bu varlıklara musallat olan tüm kabusların birleşmesidir. Nocturne saf berbatlığın beden bulmuş halidir.

Sessiz, soğuk gözlü ve hatta sureti keskin bıçaklarla bezenmiş bir gölgeden ibarettir. Bu kabus, ruhlar aleminden kurtulduktan sonra yalnızca şuurlu varlıkların dehşet anlarından beslenerek ömürde kalmaktadır.

Ebedi Kabus Nocturne Oynanış Biçimi

Şampiyonun pasif skili olan Umbra Bıçakları, her 10 saniye de bir sefer Nocturne sonraki hücumuyla etraftaki rakiplere fizikî hasar verir. Ayrıyeten kendini güzelleştirir. Başka yandan ise şampiyonun olağan akınları, bu bekleme müddetini 1 saniye azaltır.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Karanlığın Eli, şampiyon Karanlık Yol yaratan bir gölge bıçak fırlatır ve bunu 5 saniye içerisinde yapar. Vurulan şampiyonlar da gerilerinde bir yol bırakır. Şampiyon bu yol üzerinde iken ünitelerin içinden geçebilir. Skill hem fizikî hasar hem hareket suratı hem de taarruz gücü kazanır.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Karanlık Örtüsü, skill pasif durumda iken, şampiyon ek atak suratına sahiptir. Skill etkin hale geçtiğinde ise, şampiyonun oluşturduğu büyülü bariyer, sonraki rakip yeteneğini maniler. Şayet rastgele bir yetenek bariyerden geçemezse şampiyon pasif taarruz suratı avantajı 5 saniyeliğine iki katına çıkar.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek Tarifsiz Dehşet’de tekrar pasif ve faal olmak üzere iki durumda meydana gelir. Pasif haldeyken, şampiyon dehşete kapılan rakiplere yanlışsız hareket eder. Böylelikle muazzam hareket suratı artışı kazanır. Skill faal hale geçtiğinde ise şampiyon rakibinin zihnine bir kabus işler. Böylelikle 2 saniye boyunca büyü hasarı verir. Şayet şampiyon bu müddet boyunca menzil içinde kalırsa, rakip en az 1 saniye dehşete kapılır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Paranoya, şampiyon bütün rakip şampiyonların görüş arasını azaltır. Bu 4 saniye kadar sürer. Kadro arkadaşlarını görememelerine neden olur. Paranoya skili etkinken, şampiyon rakibinin üzerine atılır ve fizikî hasar verir.

Ebedi Kabus Nocturne S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde Nocturne şampiyonunun yeni rün dizilimi;

İsabet

Ölümcül Tempo

Pratik Zekâ

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Hâkimiyet

Kan Tadı

Kusursuz Avcı ve ayrıyeten;

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Ebedi Kabus Nocturne S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde Nocturne şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Karanlığın Eli: 2- 4- 5- 7- 9

Karanlık Örtüsü: 1- 14- 15- 17- 18

Tarifsiz Dehşet: 3- 8- 10- 12- 13

Paranoya: 6- 11- 16

Ebedi Kabus Nocturne S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde tam bir kabus olan Nocturne şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

VI

Lee Sin

Udyr

Olaf

Shyvana

Ebedi Kabus Nocturne S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Dolu Kılıcı

Draktharr’ın Gece Kılıcı

Kararma

Sinsi Pençe

Merkür’ün Adımları

Kollayıcı Melek

Ebedi Kabus Nocturne Kostümleri

Tüm dönemler boyunca Nocturne şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Donmuş Dehşet Kostümü

Hiçlik’in Dehşeti Kostümü

Yağmacı Kostümü

Lanetli Kostümü

Eternum Kostümü

Melun Hortlak Kostümü

Nocturne Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Nocturne İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın