Serüvenine 18 sene evvel bir Warcraft 3 modu olarak başlayan Defense of The Ancients yani DOTA, bu süreçte süratle büyüyerek bugünkü en tanınan çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası ve espor oyunlarından biri haline geldi. Giderek ünlenen DOTA’nın haklarını satın alan Valve, 2013 yılında DOTA 2 isminde yeni bir oyun piyasaya sürdü. O günden bu yana bilinirliği ve popülaritesi giderek artan oyunun çizgi roman, ve kitap üzere farklı medya çeşitlerinde de eserleri çıktı. En son geçtiğimiz haftalarda duyurulduğu üzere DOTA 2’nin bir Netflix anime adaptasyonu da çıkacak.

Bu DOTA 2’nin bu kadar büyük ölçekli bir uyarlamada yer alışı. Netflix ise serinin reklamlarına epeyce ciddiyet gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde yeni oyuncular yahut oyunu unsur kere duyanlar için yıllar içinde gelişen DOTA 2 öyküsünün bir özet görüntüsü hazırlandı. Görüntüde ise DOTA 2 topluluğu tarafından tanınan ve sevilen isimlerle çalışıldı. Jake “SirActionSlacks” Kanner ve Owen “ODPixel” Davies’in yanı sıra görüntüde Jorien “Sheever” van der Heijden de yer aldı.

Netflix’in muhtemelen animenin öyküsünün daha âlâ anlaşılması ve tanıtım için hazırladığı görüntü izleyiciler tarafından çoğunlukla olumlu yorum aldı.

Netflix’in DOTA 2 tanıtım çalışmaları devam ediyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın