Oyuna şimdi yeni eklendiği sıralarda birinci olarak çizimi ile dikkatleri üzerine çeken şampiyon, o vakitlerden beri hayli tanınan. Meraklı bir bukalemun olan Neeko, başını sıkıntıya sokmaktan kendisini alamıyor. Neeko şampiyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için ayrıntılardan yararlanabilirsiniz.

Meraklı Bukalemun Neeko

Varlığı büsbütün unutulmaya yüz tutmuş bir Vastaya kabilesinden gelen şampiyon, pek çok canlının görünümüne bürünerek çabucak hemen her topluma ayak uydurabilmektedir. Dostunu ve düşmanını ayırt edebilmek için tüm canlıların hislerini bile kendi benliğine katabiliyor.

Neeko kimdir ya da nedir hiç kimsenin bununla ilgili net bir bilgisi yoktur. Yalnız ona ziyan vermek isteyen her kim olursa olsun gerçek yüzüyle karşı karşıya gelir. Neeko kadim bir ruh büyüsünün tüm gücünü denetim ederek kendisine ziyan vermek isteyen kimselerin karşısına dikilmektedir.

Meraklı Bukalemun Neeko Oynanış Biçimi

Neeko şampiyonunun farklı canlıların suretine bürünebildiğini belirtmiştik. Hayli sağlam bir dayanak birebir vakitte farm şampiyonudur. Pasif skili olan Binbir Hız yeteneği de buna yönelik bir yetenektir. Şampiyon istediği ekip arkadaşının haline bürünebilir. Ama çatışmaya girmek ya da bir rakibe hasar vermek bu durumu sonlandıracaktır.

Klavyenizden Q ile faal hale gelen yetenek Tohum Tuzağı, şampiyon büyü hasarı veren bir tohum fırlatır. Tohum, şampiyonlara isabet ettiğinde ya da rastgele bir ünitesi katlettiğinde yine gelişmektedir.

Klavyenizden W ile etkin hale gelen yetenek Kandırıkçı, Şampiyonun her üçüncü olağan saldırısı pasif olarak ek büyü hasarı verir. Bu yeteneğini aktifleştirdiği anda muhakkak bir doğrultuda bir klonu gönderebilir.

Klavyenizden E ile etkin hale gelen yetenek Dolaşık Dikenler, şampiyon içinden geçtiği her şeye hasar veren ve rakipleri yere sabitleyecek bir diken topu fırlatır. Dikenler rakiplere isabet ettiğinde büyür ve daha uzun mühlet rakibin etkisiz halde kalmasını sağlar.

Ruh Çiçeği ise klavyeden R etkin hale gelen yetenektir. Şampiyon kısa bir hazırlığın akabinde havaya sıçrar. Daha sonra bir kalkana sahip olur. Yere indiğinde yakınındaki rakiplere hasar verir. Ayrıyeten rakipleri sersemletir. Neeko form değiştirdiğinde hazırlanma işini saklı bir biçimde gerçekleştirir.

Meraklı Bukalemun Neeko S11 Rün Dizilimi

Binbir hız Neeko şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Sihirli Yıldız

Mana Akışı Yüzüğü

Mutlak Odak

Kızart

İlham

Kozmik Sezgi

Eksiksiz Zamanlama

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Meraklı Bukalemun Neeko S11 Yetenek Skilleri

Yetenek skilleri hayli kolaydır. Ancak dizilen itemlere çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Neeko şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Tohum Tuzağı: 1- 4- 5- 7- 9

Kandırıkçı: 2- 14- 15- 17- 18

Dolaşık Dikenler: 3- 8- 10- 12- 13

Ruh Çiçeği: 6- 11- 16

Meraklı Bukalemun Neeko S11 Counter Pickler

Neeko her ne kadar farklı bir şampiyon olsa da onun karşısında epey güçlü rakipler çıkabilir. Neeko şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Ivern

Volibear

Vi

Maokai

Nunu ve Willump

Meraklı Bukalemun Neeko Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa ara kat etmesini sağlar.

Hepbuz

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Liandry’nin Istırabı

Morellonomikon

Rabadon’un Şapkası

Meraklı Bukalemun Neeko Kostümleri

Şimdi yeni bir şampiyon olmasından ötürü kostümleri çok fazla değildir. Riot Games S11 döneminde Neeko’nun bir kostümü daha olabileceği istikametinde ipuçları vermiştir. Takip edip göreceğiz, şimdilik Neeko şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Kış Mucizesi Kostümü

Neeko Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Neeko İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın