Mordekaiser, eski çağın acımasız hükümdarıdır. Yaptığı büyüler sonrasında istediği ruhu kendine bağlayabilir. Mordekaiser’in, güçlerinin sonlarını bilen az kişi vardır. Lakin bir gün hem ölülere hem dirilere hükmetmek için geri gelmesi ihtimali, onu hâlâ anımsayan kadim yüreklere endişe salıyor.

Mordekaiser bir League of Legends şampiyonudur ve Midlane’de oynanır . Bu karakterde ustalaşmak istediğiniz seviye için ne üzere adımlar atmanız gerektiği konusunda ayrıntılı bir rehber hazırladık.

Oyuna , şerit sürenizi en üst seviyeye çıkarmak için Doran’s Shield ve Healing Potion ile başlayabilirsiniz.

Mordekaiser Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Mordekaiser en güzel başlangıç ​​öğeleri olan Ring od Doran ve Doran kalkanı ne işinize fayda?

Ring of Doran: AA’daki ekstra hasar son vuruşunuza yardımcı olabilir ve hiç mananız olmadığı için can kazanırsınız.

Doran Kalkanı: Sistemli olarak dürtülme olasılığınız varsa yahut bir all-in yapabilmek istiyorsanız, Doran Kalkanı savunma açısından harikadır.

Rift Maker: Düzgünleştirme ve vakitle hasarınızı artıran bir pasifle, bu efsanevi öğe, savaşları kalıcı kılmayı başarırsanız çok güçlüdür.

Mordekaiser Derlemesi 10.24, 10. Sezon’daki En Düzgün Şerit rolü için C-Seviye seçimi olarak yer alıyor. Bu şampiyon şu anda % 48,3 (Kötü) , Seçme Oranı% 3,75 (Yüksek) ve % 1,12 ( Düşük) oranlarla oynuyor.

Top (Solo), Mid, Jungle Mordekaiser İtemları (Build)

Mühlet Ninja ile başlayarak karşınızdaki rakibe fizikî ve kapanmaz hasarlar verebilirsiniz. Zıt grubu sizi hareketsiz hale getirmek için pek çok ayrıntı vardır.

Rift Maker, Mordekaiser’de çok lakin çok güçlü. Vakitle size bol ölçüde direnç ve hasar veren Demonic Embrace ile birleştiğinde, bu şampiyon durdurulamaz bir güç haline gelebilir. Üçüncü öğe, amaçlarınızla yakın dövüşte kalmak için bir Rylai Çubuğu olabilir.

Rylai’nin Asası, size AP ve HP verir , Mordekaiser’in arzuladığı istatistiklere ek olarak rakiplerinizi güçlerinizi vurduğunuzda yavaşlatan bir pasif verir.

Liandry’s Torment , Rylai’nin Asası’na benzeri istatistikler sunar ve pasifiniz aktifken yakın dövüşteyken hasarınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Morellonomicon size AP ve HP verir ve rakiplerinize büyülerinizle vurduğunuzda iyileşmelerini yarı yarıya azaltır.

Counter Şampiyonlar (Pickler)

Counter şampiyonları ile muvaffakiyete ulaşmak mümkündür.

Nashor’s Tooth, amaçlarınızı yakın dövüşte tutmayı başarabiliyorsanız olağanüstü bir seçenektir.

Zhonya’nın Kum Saati, suikastçılara yahut büsbütün fizikî hasara dayalı bir gruba karşı kullanılabilir.

Morellonomicon, Fiora üzere karakterlere karşı yararlı olan düşmanın toparlanmasını mahzurlar. Void Asası, rakiplerin direnci varsa dikkate alınmalıdır.

Ninja: Kule atışlarıyla verilen hasarı azaltır.

Mordekaiser Nasıl Oynanır?

Mordekaiser, çok sayıda strip yıkmaya yetecek kadar uzun periyodik oyunlarda epey güçlü bir poke, pursue and punish hasara sahiptir.

Düzey 1’den son vuruş ve poke yapmanıza yardımcı olmak için A – Obliteration alacaksınız. E – Doom Grasp , rakibinizi yakın dövüşte yok etmek için pasifinizi basitçe aktifleştirerek birçok şampiyonu takas etmenizi sağlar. Bunu düzey 2’de kullanabilirsiniz.

Düzey 3’te ise kaybettiğiniz canları yenileme imkanına sahipsiniz. Kendinizi bir patlamadan koruyabilir ve istediğiniz vakit değiş tokuş yapabilirsiniz. Düzey 6’da Realm of the dead farklı hallerde kullanılabilir.

Atışınızı kaçırmadığınızdan emin olmak için E – Doom Grasp’tan sonra Q – Obliterate’i kullanın.

Kendi başınıza yakalanırsanız, en az birini yok etmek için R – Realm of the Dead kullanmayı düşünün.

R – 1v1 yaratan Realm of the dead, saldırganını izole ederek müttefiki kurtarmak için kullanabilirsiniz.

Mordekaiser, şampiyonlara karşı 3 akın yahut büyü yaptıktan sonra güçlü bir hasar aurası ve hareket suratı kazanır.

Mordekaiser Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Mordekaiser İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın