Dünya genelinde en fazla bilinen, çeşitli şampiyonluk karşılaşmaları düzenlenen ve en fazla oynama yüzdesine sahip olan League of Legends oyunu, çok oyunculu bir savaş oyunudur. League of Legends muazzam yapıda bir cihana ve bu kainattaki farklı şampiyonlara sahiptir. League of Legends cihanında bulunan şampiyonlardan biri Çarpık Treant Maokai’dir.

Maokai Kimdir?

Maokai öteki ismi Çarpık Treant ile de bilinen bir karakterdir. Maokai Gölge Adalar’da bulunan doğadışı yaratıklar ile bir savaş halindedir. Maokai öfke dolu ve son derece kızgın bir treanttir. Treantler tabiat ruhlarının bir yansımasıdırlar. Maokai tabiat ruhunun bitkilerle ve sihirle füzyonundan oluşmuş bir treanttir.

Treantlerin pek birçok özünü yitirmiş ve yozlaşmış halde bulunur. Yaşadıkları alanın tahribatı pek çok treantin de yok olmasına sebep olmuştur. Maokai bu yıkımdan kurtulan az sayıdaki treantten biridir. Gölge Adalar’ın tahribatı ve treantlerin yok oluşu Maokai’yi derinden etkilemiştir.

Maokai bu felaketten etkilenerek nefret ve kin dolu bir hale gelmiş ve intikam ateşiyle yanmaya başlamıştır. Treantin yaşayan ölülerden biri olmasını engelleyen tek şey ise özüne işlemiş olan can suları olmuştur. Maokai evvelden uysal ve sevecen bir tabiat ruhu idi. Başına gelen felaket onu sonsuza kadar değiştirdi ve nefrete boğdu. Şu an Moakai yaşayan ölüler ile bir savaş halinde ve tek hayali yaşadağı yer olan Gölge Adalar’ı eski günlerdeki üzere hoşluğuna kavuşturmak.

Maokai Karakter Özellikleri

Roller: Büyücü, Savaşçı, Tank

Riot Point: 880

Mavi Öz: 4800

Zırh: 30 (her düzey için +4)

Hareket Suratı: 335

Can: 565 (her düzey için +95)

Can Yenileme: 5 (her düzey için +0,75)

Büyü Direnci: 32,1 (her düzey için +1,25)

Hücum Gücü: 63,544 (her düzey için +3,3)

Akın Suratı: 0,694 (her düzey için + %2,125)

Maokai Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Maokai Mevcut Rün Rehberi;

İkinci Baht

Gözü Kara

Hayat Kaynağı

Peksimet Teslimatı

Hextec Sıçratıcısı

Vakit Büken Karışım

Sihirli Pabuçlar

Sihirli Yıldız

Kızart

Belden Aşağı

Bulut Pelerini

İnsafsız Avcı

Zombi Totem

Gözyuvarı Koleksiyonu

Maokai Yenilenen S11 Rün Rehberi;

Azim

Çok Büyüme

Tahrip

Büyücülük

Artçı Şok

Kemik Zırh

Büyüklük

Mana Akışı Yüzüğü

+6 Büyü Direnci

+10 Değişken Kuvvet

Maokai İtemları (Build)

Günateşi Kalkanı

Gargoyl Taşzırhı

Ruh Gömleği

Merkür’ün Adımları

Çivili Zırh

Warmog’un Zırhı

Maokai Counter Şampiyonlar (Pickler)

Maokai’nin Karşısında Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Riven

Darius

Karthus

Volibear

Maokai’nin Karşısında Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Nasus

Shyvana

Dr. Mundo

Pantheon

Swain

Maokai Yetenekler

Öz Büyüsü: Maokai olağan akınlarını yaptığı vakit en yüksek Can kıymetinin bir ölçüsü oranında düzgünleşir. Maokai’nin isabet ettirdiği yahut kullandığı her yeteneği için Öz Büyüsü yeteneğinin bekleme mühleti kısalır.

Uğursuz İlerleyiş: Maokai bu yetenekle büyüden oluşan bir bulut olur. Hedeflediği rakibinin yakınında eski formuna geri döner ve rakibe hasar verir. Hasar alan rakip bir müddetliğine yerine sabitlenir.

Tabiatın Kararı: Maokai yavaş hareket eden devasa bir diken duvar oluşturur. Dikenler düşmana isabet ederse hasar verir ve düşmanı bir müddetliğine yerine sabitler.

Diken Vuruşu: Maokai rakibin üzerine bir şok dalgası gönderir. Bu şok dalgası rakiplere hasar verir ve geriye hakikat savrulmalarına neden olur. Şok dalgası alan rakiplerin suratı yavaşlar.

Fide Atışı: Maokai bir üniteye çarparsa hasara sebep olan bir fide fırlatır. Fide etrafa göz atar. Şayet rakipler yaklaşırsa fide rakip düşmanlara saldırır ve etrafta bir sihir patlaması oluşturur. Fide yaklaşan rakiplerin peşine düşer.

Maokai Kostümler

Klasik Maokai

Ulu Maokai

Lanetli Maokai

Miyavkai

Torem Maokai

Sevinçli Maokai

Kaleci Maokai

Çıra Maokai

Maokai Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Maokai İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın