League of Legends dünyasının pahası bilinmeyen kapüşonlu büyücüsü Malzahar’ın ne yapabileceğini kestirebilmek pek de mümkün değildir. Malzahar şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri hazırladık.

Hiçlik’in Habercisi Malzahar

Tüm omurların birleşmesine kendisini körü körüne adayan bu şampiyon, yeni yenir ortaya çıkan Hiçlik’in kurtuluş yolu olduğuna kendisini inandırmıştır. Shurima’nın uçsuz çöllerinde şuurunu kainata açtığı sıralarda ona ses veren fısıltılar sayesinde soluğu kadim Icathia’da almıştır.

Bu dünyadaki harabelerin ücra köşelerinde Hiçlik’i bulan şampiyon, yüreğini bu birliğe adamıştır. Hiçlik ona yeni bir güç ve gaye vermiştir. Malzahar artık herkesi sürüsüne katabilecek güçte bir çoban niteliğindedir. Ona karşı gelenlerin üzerine derinliklerinde sakladığı Hiçlik varlıklarını göndermektedir.

Hiçlik’in Habercisi Malzahar Oynanış Biçimi

Pek çok oyuncunun bilhassa E ile yönetilen yeteneğine hayran kaldığı Malzahar şampiyonunun pasif skili olan Hiçlik Geçişi, kendisinin en fazla 16. düzey de en fazla 12 saniye boyunca hasar almasına mahzur olmaktadır. Kitle denetimi altına girmezse %90 hasar azaltma kazanır. Hasar aldıktan ya da bir kitle denetim tesirini ekarte ettikten sonra 0,25 saniye kadar geçişine devam eder. Koridordaki minyonların verdiği hasar, bu tesir tarafından azaltılmaz. Ayrıyeten bekleme mühletini de tetiklemez ya da etkilemez.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Hiçlik’in Daveti skilinde ise şampiyon iki geçit açar. Geçitler rakiplere büyü hasarı vererek en fazla 2 saniye susturur ve içe yönelik atışlar yapar.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Hiçlik Sürüsü ise pasif halde şampiyonun başka büyülerini kullandığı vakit Büyüyen sürü tesiri kazanmasını sağlar. Bu skill ile çağırdığı hiçlik haşereleri sayısı artar. Faal hale geçtiğinde ise bir ya da birden fazla hiçlik haşeresi çağırır. Hiçlik haşereleri 8 saniye kalır. Ayrıyeten isabetleri başına fazladan büyü hasarı verir.

Hiçlik Sürüsü, Lanetli Kehanet skilinden hasar alan minyonlara %300 hasar verir. Ayrıyeten bu skill, Destansı Yaratıklara %50 hasar verir.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek ise Lanetli Kehanet’tir. Pek çok oyuncunun epey beğendiği bu skillde şampiyon, rakibe 4 saniye içinde büyü hasarı verir. Bu mühlet boyunca rakip, öbür iki skill olan Hiçlik’in Daveti yahut Vefatın Pençesi ile etkilenirse tüm kehanetler yenilenir.

Rakip katledilirse şampiyon azami Mana ölçüsünün %2 kadarını geri kazanır. Kehanetler en yakın rakibe sıçrar.

Son olarak klavyeden R ile faal hale gelen yetenek Vefatın Pençesi, şampiyon maksat şampiyonu 2,5 saniyeliğine sindirir. Amacın etrafında oluşturduğu negatif güç alanı sayesinde 5 saniye kadar yakınındaki rakiplerin azami can ölçüsünü düşürür. Ayrıyeten muadil büyü hasarı almalarını sağlar.

Hiçlik’in Habercisi Malzahar S11 Rün Dizilimi

Hiçlik’in Habercisi Malzahar şampiyonunun S11 rün diziliminin hala aşikâr olmamasından ötürü hala eski rün diziliminin kullanılacağı tarafında düşünülmektedir.

Büyücülük

Aery’i Çağır

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük

Kızart

İlham

Harika Zamanlama

Vakit Büken Karışım ve ayrıyeten;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Hiçlik’in Habercisi Malzahar S11 Yetenek Skilleri

Malzahar’ın Q, W ve R kombinasyonundan kaçabilecek bir şampiyon var mı? Malzahar, şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Hiçlik’in Daveti: 2- 8- 10- 12- 13

Hiçlik Sürüsü: 3- 14- 15- 17- 18

Lanetli Kehanet: 1- 4- 5- 7- 9

Vefatın Pençesi: 6- 11- 16

Hiçlik’in Habercisi Malzahar S11 Counter Pickler

Malzahar mid lane’in hükümdarı olmakla birlikte başta Zed olmak üzere pek çok şampiyonun ve oyuncunun endişeli düşüdür. Lakin Malzahar şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar elbette var;

Gangplank

Lux

Morgana

Talon

Syndra

Hiçlik’in Habercisi Malzahar Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon amaç aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Başlangıç itemleri: Doran’ın Yüzüğü, Can İksiri, Totem Uğuru (Ziynet)

Orta oyun itemleri: Luden’in Çığlığı, Ionia Çizmeleri, Liandry’nin Istırabı

Full Build: Luden’in Çığlığı, Sihirbaz Pabuçları, Liandry’nin Istırabı, Rylai’nin Kristal Asası, Rabadon’un Şapkası, Morellonomikon

Hiçlik’in Habercisi Malzahar Kostümleri

Malzahar şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Vezir Kostümü

Gölge Prensi Kostümü

Cin Kostümü

Savaş Beyefendisi Kostümü

Kartopu Savaşı Kostümü

Jeton Düşmanı Kostümü

Hextech Kostümü

Malzahar Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Malzahar İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın