League of Legends cihanında en âlâ tank kasabilen ve ayrıyeten savaş yetenekleri epey üstün bir şampiyon olan Malphite, güya bir ölümsüzdür. Ayrıyeten ultisi olağanüstü bir initiatordur. Kaya üzere sağlam olan Malphite için bu dönem Rior Games’den bir nerfleme bekleniyor. Şimdilik Malphite şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceledik.

Yektaş’tan Kopan Modül Malphite

Malphite, karmaşanın hakim olduğu bu dünyada yaşayan taştan devasa bir yaratık. Bu yaratık dünyaya kutlu bir nizam getirmek için elinden geleni yapıyor. Uhrevi olarak bilinen bir Yektaş isimli anıtın bir modülü olarak yaşama gözlerini açan Malphite, yeteneklerini atası için kullanmıştır. Ama sonunda hayli büyük bir hüsrana uğramıştır.

Gelen yıkımdan bir başına kurtulan şampiyon, Runeterra’nın yumuşak beşerlerine ve gel-gitli ruh hallerine katlanmak zorunda kalırken öteki yandan ise cinsinin son örneğine yaraşır bir görev arıyor.

Yektaş’tan Kopan Kesim Malphite Oynanış Biçimi

Şahane bir tank tıpkı vakitte eşsiz bir savaşçı olan Malphite’in pasif skili Granit Kalkan, şampiyonun var olan can bedelini adar hasarı emen bir kaya katmanıyla korur. Malphite hasar almadıysa, bu tesir geri yüklenir.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Sismik Kesim, rakibine bu skili yollayarak büyü hasarı verir. Ayrıyeten gayeden 4 saniyeliğine hareket suratı çalar.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Gaddar Darbe, pasif haldeyken skill şampiyona fazladan zırh kazandırır. Etkin hale geçtiğinde ise şampiyonun olağan akınları rakiplere ve 225 menzil yanındaki ünitelere fazladan fizikî hasar verir.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Yeri Sars, ismi üzerinde şampiyon yeri sarsarak etraftaki rakiplere büyü hasarı verir. Ayrıyeten taarruz suratını 3 saniyeliğine düşürür. Bu skill sayesinde şampiyon zırh kıymetinin %30 kadarına muadil hasar kazanır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Önlenemez Güç, maksat pozisyona hamle ederek büyü hasarı verir. Ayrıyeten rakiplerini 1.5 saniyeliğine havaya savurur.

Yektaş’tan Kopan Kesim Malphite S11 Rün Dizilimi

Malphite şampiyonunun rün dizilimi âlâ yapıldığı takdirde önünde kimse duramaz. S11 yeni dönemde Malphite şampiyonunun yeni rün dizilimi;

Büyücülük

Sihirli Yıldız

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük

Kızart

İlham

Peksimet Teslimatı

Kozmik Sezgi ve ayrıyeten;

+10 Değişken Kuvvet

+10 Değişken Kuvvet

+6 Büyü Direnci

Yektaş’tan Kopan Kesim Malphite S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde epey güçlü bir tank olan Malphite şampiyonunun yeni yetenek skilleri dağılımı;

Sismik Modül: 1- 3- 5- 7- 9

Gaddar Darbe: 4- 14- 15- 17- 18

Yeri Sars: 2- 8- 10- 12- 13

Önlenemez Güç: 6- 11- 16

Yektaş’tan Kopan Kesim Malphite S11 Counter Pickler

Malphite, temel rolünün dışında, orta koridorda da yetenek gücü eşyalarıyla birlikte oynanabilmektedir. Ancak karşısına çıkan, uzaktan rahatlıkla dürtebilen şampiyonlar gelirse minyon bile kesmek sizin için azap olabilir. S11 yeni dönemde Malphite şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Cho’Gath

Zac

Vladimir

Olaf

Rumble

Yektaş’tan Kopan Kesim Malphite S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Hextech Füzekemer

Sihirbaz Pabuçları

Morellonomikon

Zhonya’nın Kumsaati

Liandry’nin Istırabı

Rabadon’un Şapkası

Yektaş’tan Kopan Modül Malphite Kostümleri

Malphite şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Yonca Yeşili Kostümü

Mercan Kayalığı Kostümü

Mermer Kostümü

Obsidyen Kostümü

Buz Devi Kostümü

Meka Kostümü

Gülleci Kostümü

Uzay Seriveni Kostümü

Malphite Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Malphite İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın