League of Legends kainatı pek çok kahramanı ile dikkat çeken çok oyunculu bir lige sahiptir. Bu kainatta bulunan karakterlerin birbirinden farklı özel yetenekleri, eşyaları, güçleri ve karakteristik özellikleri vardır. League of Legends cihanında dikkat çeken kahramanlardan biri de Işık Leydisi Lux karakteridir.

Lux Kimdir?

Uzun ismi Luxanna olan Lux, saygın bir aile olan Crownguards soyundan gelir. Crownguards ailesi Demacia’nın hizmetindedir. Lux ailesinin tek kızıdır ve ailesinin rütbesinden dolayı geçmişinde daima olarak balo ve davetlere katılmıştır. Küçüklüğünden beri bu davetlere katılacak düzeye gelmek için bir eğitim almış ve fazileti öğrenmiştir.

Lux büyüyünce onun farklı yeteneklere sahip olduğu ortaya çıktı. Lux’un özel yeteneği insanları istediği şeye inandırıp kandırabilmesiydi. Lux, insanları her şeye inandırabiliyordu ve ortadan kaybolma özelliğine sahipti. Lux en kapalı büyüleri bile tersten işletebiliyor, bütün büyülerin yapısını anlayabiliyordu. Bu halde yeteneği herkes tarafından bilinen Lux herkesin sevdiği bir karakter oldu.

Lux Büyü Akademisi imtihanlarına girdi ve akademideki en genç insanlardan biri haline geldi. Lux ışığın gücü konusunda ustaydı ve bu hususta eşsiz bir yeteneği vardı. Lux yeteneği düzgünlük için kullanmayı kendisine gaye edinmişti. Demacia ordusu ​​​​​​​Lux’un yeteneklerinden haberdardı ve onu ortalarına almak istediler. ​​​​​​​Lux Demacia ordusuna katılarak bâtın misyonlarda yer almaya başladı ve çok kısa bir vakitte başarılarıyla ün kazandı.

Lux Karakter Özellikleri

Roller: Takviye, Büyücü

Riot Point: 790

Atak Gücü: 53,544 (her düzey için +3,3)

Taarruz Suratı: 0,625 (her düzey için + %1,36 )

Mavi Öz: 3150

Can Yenileme: 5,42 (her düzey için +0,55)

Can: 477,72 (her düzey için +79)

Büyü Direnci: 30 (her düzey için +0)

Hareket Suratı: 330

Zırh: 18,72 (her düzey için +4)

Lux Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler: PRO MİD

Lux Mevcut Rün Rehberi;

Muhafız

Kalkan Darbesi

Peksimet Teslimatı

Vakit Büken Karışım

Canlandır

Zombi Totem

İnsafsız Avcı

Büyüklük

Belden Aşağı

Kan Tadı

Lux Yenilenen S11 Rün Rehberi;

İlham

Kızart

Mana Akışı Yüzüğü

Kusursuz Zamanlama

Büyücülük

Kozmik Sezgi

Mutlak Odak

Sihirli Yıldız

+6 Büyü Direnci

+10 Değişken Kuvvet

Lux İtemları (Build)

Zhonya’nın Kumsaati

Şampiyon Pabuçları

Luden’in Çığlığı

Ufukgetiren

Rabadon’un Şapkası

Morellonomikon

Lux Counter Şampiyonlar (Pickler)

Lux’un karşısında Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Malzahar

Annie

Brand

Ryze

Karthus

Lux’un Karşısında Güçsüz Olduğu Şampiyonlar;

Talon

Zed

Gragas

Fizz

Katarina

Lux Yetenekleri

Aydınlanma: Lux rakibine hasar veren bir büyü yapar ve böylelikle maksadına 6 saniye müddetliğine güç yükler. Lux’un sonraki saldırısı bu enerjiyi ateşler ve rakibe ekstra büyü hasarı verir.

Prizmatik Bariyer: Lu dostları üzerine bir değnek fırlatır ve dost şampiyonların etrafındaki ışığı büker. Bu yetenek ile Lux kadro arkadaşlarını hasar almaya karşı korur.

Işık Bağı: Lux iki adet rakip şampiyona hasar veren bir ışık küresi oluşturur. Rakiplerin üzerine fırlattığı bu ışık küresi en fazla iki rakip üzerinde tesirli olur ve onları 2 saniye müddetliğine yerlerine sabitler.

Son Parıltı: Lux bu yeteneği kullanarak güç toplar ve rakiplerine hasar veren bir ışık huzmesi oluşturur. Bu yetenek Lu’un pasif halde bulunan yeteneğini de tetikler.

Işık Patlaması: Lux etrafına yakınında bulunan rakip şampiyonları yavaşlatan bir ışık yollar. Lu bu ışığı patlatır ve tesir alanında kalan rakiplerine hasar verir.

Lux Kostümleri

Klasik Lux

Tatlı Cadı Lux

Elementalist Lux

Çelik Kuvvet Lux

Ay Savaşçısı Lux

Muhafız Lux

Büyü Hırsızı Lux

Ay Şenliği Lux

Komando Lux

Lux Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Lux İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın