League of Legends cihanında 2020 dönemi dereceli mükafatı Ulu Lucian’ın tüm renk paketleri duyurulmuştu. Bakalım bu dönemde Lucian hakkında ne üzere değişikliklere gidildi, yeni rün rehberi nedir, şampiyon nasıl oynanır üzere bilgileri derledik.

İnfazcı Lucian

Lucian bir vakitler Işık Muhafızı olarak bilinirdi. Artık ise bir hortlak avcısı. Hortlakların peşine düşerek onları gördüğü yerde kadim ikili tabancalarıyla yok ediyor. Lucian’ın eşini öldüren Hortlak Thresh’den sonra, bu yola baş koydu. Lakin Lucian’ın eşi yaşayanlar ortasına geri döndüğü halde hiçbir şey değişmedi. Zalimce maksada kendisini kilitlemiş olan Lucian, çoktan ölmüş Kara Sis’in leneti ile yaşayanları öldürmekte hiçbir mahzur tanımıyor.

İnfazcı Lucian Oynama Taktikleri ve Yetenekleri

Lucian şampiyonunun pasif skili Işık Silahşoru’dur. Şampiyon bir yetenek kullandığında, sonraki saldırısı çift vuruş olur. Bu vuruş şampiyonun akın gücünün ölçüsüne nazaran 60%‘i kadar vurur. İkinci vuruşta ise minyonlara her vakit 0 hasar verirken vuruşlar kilitleyebilir ve isabet tesirini tetikler.

Klavyeden Q yeteneği ile şampiyon Işık Atışı skilini kullanır. Yolladığı ışık süzmesi rakibi delip geçerek, 900 menzillik bir sınır üzerindekilere fizikî hasar verir. Klavyeden W yeteneği ise İntikam Ateşi’dir. İntikam Ateşi, şampiyonun yaptığı atışlarda rakibe temas ettiğinde yahut menzilin sonuna geldiğinde patlar. Patlama sonucunda büyü hasarı verir. Böylelikle rakibi 6 saniyeliğine işaretler. Ayrıyeten işaretlenen gayeye ekipteki herkes 1 saniyeliğine hareket suratı kazanır.

Amansız Takip, klavyeden E yeteneği ise şampiyonun süratlice kısa uzaklığa atılmasını sağlar. Skill bir rakibe isabet ettiğinde ise Amansız Takip skilinin bekleme müddeti 1 saniye azalır. Son olarak klavyeden R yeteneği İnfaz, şampiyonun 3 saniyeliğine tek istikamette süratle ateş ederken serbestçe hareket edebilmesini sağlar. Atışlarının her biri isabet ettiği birinci rakibe fizikî hasar verir.

Lucian karakteri ile oynarken Dora’nın kılıcı isimli iteme sahip olmak hem savunma hem de akın gücünüzü arttırmaktadır. Böylelikle rakibinize karşı üstünlük sağlarsınız. Birinci vakitlerde istediğiniz kadar hasar veremediğiniz için can çalma çok tesirli olmayacaktır.

İnfazcı Lucian S11 Rün Dizilimi

2020 dönemi dereceli mükafatı Ulu Lucian karakterinin önümüzdeki dönemde rün dizilimi;

İsabet

Akına Devam

Pratik Zeka

Efsane: Kan

Son Darbe

İlham

Peksimet Teslimatı

Sihirli Pabuçlar olmak üzere;

+9 Hücum Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

İnfazcı Lucian Yetenek Skilleri

Geldik 2020 dönemi dereceli mükafatı Ulu Lucian şampiyonunun S11 yeni dönemdeki yeteneklerine;

Işık Atışı: 1- 3- 5- 7- 9

İntikam Ateşi: 4- 14- 15- 17- 18

Amansız Takip: 2- 8- 10- 12- 13

İnfaz: 6- 11- 16

İnfazcı Lucian S11 Counter Pickler

2020 dönemi dereceli mükafatı Ulu şampiyonu Lucian’ın karşına çıkmaya cüret eden ve neredeyse onu yenebilecek dereye gelen rakip şampiyonlar kimler;

Draven

Ezreal

Vayne

Tristana

İnfazcı Lucian Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa bir ara kat etmesi,

Şifa: Belirlenen dost bir şampiyona 90 ile 345 ortasında can yeniler. Ayrıyeten %30 hareket suratı sağlar.

Rüzgarın Hiddeti

Canbiçen

Ebedi Kılıç

Savaşçı Çizmeleri

Bombardıman Topu

Gümüşgöl Şafağı

İnfazcı Lucian Kostümleri

League of Legends 2020 yılında dereceli mükafatlarını açıklayarak Ulu Lucian’ı ve tüm renk paketlerini duyurmuştu. Riot Games, dereceli tırmanışa vakit ayıran oyuncuları ödüllendirmek maksadıyla birinci sefer özel renkler ortaya çıkardı. Bunu da Lucian şampiyonu ile tanıtmıştı. Lucian şampiyonunun kostümleri ise;

Silahşör Kostümü

Şimşek Santrafor Kostümü

Kod İsmi Kostümü

Klasik Kostüm

Gönül Avcısı Kostümü

Yırtıcı Batılı Kostümü

Lucian Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Lucian İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın