League of Legends kozmosuna Zac şampiyonundan çabucak sonra katılan Lissandra, 2013 yılından bu yana oyuncuların dikkatini çeken bir şampiyondur. Lissandra şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceledik.

Buz Cadısı Lissandra

”Buz Cadısı” ismiyle bilinen Lissandra’nın büyüsü, buzun saf gücünü içinde barındırmaktadır. Ama bu güç onun elinde karanlık ve vahim bir şeye dönüştürüyor. Karanlıktan gelen bu büyü ile buzu denetim eden şampiyon, kendisine karşı çıkanları yalnızca dondurmakla kalmıyor. Adeta katlediyor.

Düşmanlarını deşip paramparça etmekten büyük zevk alan şampiyonu herkes lakabıyla biliyor. Lakin gerçek çok daha nahoş, bu bayan dünyayı buzul çağına mahkûm etmek isteyen bir fesatçıdan öteki bir şey değil.

Buz Cadısı Lissandra Oynanış Biçimi

En düşük büyü hasarı derecesinde bile bir minyon dalgasını 2’li kombinasyonla tek kezde alabilen Lissandra kusursuz bir büyücüdür. Pasif olan skili Buzdoğan, 18 saniyede bir şampiyonun kullandığı bir sonraki yetenek mana harcatmaz. Yetenek kullandığında ve rakibin hareketini her kısıtladığında bu skilin bekleme müddeti 1 saniye kadar azalır. Lakin bu azalma eşyalardan gelen hareket kısıtlama tesirleri için geçerli değildir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Keskin Buz, şampiyonun fırlattığı buzdan mızrak, bir rakibe isabet ettiğinde parçalanır. Kesimleri rakibin büyü hasarı almasına ve hareket suratının azalmasına yol açar. Modüller rakipleri delip geçerek, isabet ettiği öbür tüm amaçlara de tıpkı ölçüde hasar verir.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Kırağı Çemberi, şampiyon yakınında olan rakiplerin büyü hasarı almalarını sağlar. Ayrıyeten yerlerine mıhlanmalarına yol açar.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Buzul Pençe, isabet ettiği tüm rakiplere büyü hasarı verir. Bu yeteneği tekrar aktifleştirmek şampiyonun pençenin o anki pozisyonuna ışınlar.

Son olarak klavyeden R ile faal hale gelen yetenek DONMUŞ MEZAR, şampiyon gayesindeki rakibi dondurarak, 1.5 saniyeliğine sersemletir. Kendini 2.5 saniyeliğine kara buz içine alarak gaye alınamaz bir pozisyona sokar. Lakin bu sırada hareket edemez. Skill gayeden fışkırarak rakiplere büyü hasarı verir. Buz 3 saniye boyunca kalır. Rakiplerin hareket suratı kıymetini düşürür.

Lissandra, ultiyi kendi üzerine yaparak kendisini kurtarabilmektedir. Ayrıyeten bunu yaparken rakibini de öldürebilir. Pençe yeteneği sayesinde uzun bir menzile ışınlanabilir. Doğal olarak bir grup savaşı varsa bu şampiyon üzerinde yoğunlaşmamak daha mantıklıdır.

Buz Cadısı Lissandra S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde alanda tesirli hasar veren, Lissandra şampiyonunun yeni rün dizilimi;

Azim

Artçı Şok

Tahrip

Kemik Zırh

Çok Büyüme

İlham

Harika Zamanlama

Peksimet Teslimatı ve ayrıyeten;

+10 Değişken Kuvvet

+10 Değişken Kuvvet

+6 Büyü Direnci

Buz Cadısı Lissandra S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde ekip savaşlarını eksiksiz bir şampiyon olan Lissandra’nın yeni yetenek skilleri dağılımı;

Keskin Buz: 1- 4- 5- 7- 9

Kırağı Çemberi: 2- 14- 15- 17- 18

Buzul Pençe: 3- 8- 10- 12- 13

Donmuş Mezar: 6- 11- 16

Buz Cadısı Lissandra S11 Counter Pickler

S11 yeni dönemde Lissandra şampiyonunun, karşısında daha güçlü olan şampiyonlar;

Anivia

Brand

Diana

Kassadin

LeBlanc

Buz Cadısı Lissandra S11 Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Hextech Füzekemer

Zhonya’nın Kumsaati

Rabadon’un Şapkası

Morellonomikon

Hiçlik Değneği

Liandry’nin Istırabı

Buz Cadısı Lissandra Kostümleri

Lissandra şampiyonunun sahip olduğu tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Kantaşı Kostümü

Bıçaklar Kraliçesi Kostümü

Robotik Kostümü

Lissandra Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Lissandra İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın