Oyuncuların merakla beklediği League of Legends yeni dönemde şampiyonlara dahil olacak yeni bir soluk Lillia karakteridir. Lillia’nın tanıtımı nihayet yapıldı. Ormancı rolündeki Lillia, Neeko ile görsel benzerlikler taşımasına karşın oyun tarzı biraz farklı olacaktır. Bu yeni şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Bahçenin Ötesinde Utangaç Geyik Yavrusu Lillia

Uzun vakittir merakla beklenen League of Legends’in yeni şampiyonu nihayet gün yüzüne çıktı. Geçen ay yeni şampiyon muştusunu veren Riot Games şampiyon hakkında farklı görseller paylaşmıştı. Test sunucusuna eklenen yeni seslendirmelerle birlikte yeni şampiyonun ismi belirtildi. Gelelim bu yeni şampiyonun tanıtımına;

Bir peri geyik yavrusu olan Lillia, çok derecede utangaç ve ürkektir. Ionia’nın ormanlarını dolaşarak fanilerden saklanıyor. Onlardan korktuğu halde, düşlerinin artık neden Düşler Ağacı’na ulaşamadığını öğrenmek istiyor. Elindeki sihirli kolla gezerek insanların gerçekleşmemiş düşlerini bulmaya çalışıyor. Zira lakin bunu başarabildiğinde yeşerebilir. Başkalarının endişelerini aşarak içlerindeki parıltıyı bulmalarına yardım edebilir.

Narin Gonca Lillia Oynanış Biçimi

Lillia şimdi yeni bir şampiyon olmasından ötürü birinci merak edilen nasıl oynandığıdır. Pasif yeteneği olan Düş, Dream Dust’ı uygulayarak maksadın sıhhatinin bir kısmını sihirli hasar olarak belli bir mühlet boyunca dağıtıyor.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Çiçeklenme Darbeleri, kısmını havaya fırlatıp yakındaki düşmanlara büyü hasarı verir. Dairenin dış kenarına gerçek hasar verir. Saldırıyı başarılı bir formda indirdiğinde hareket suratını da arttırır.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Dikkat Et! Eep!, şampiyon şubesi ile büyük bir akına yöneliyor. Düşmanlara büyü hasarı veriyor. Tesirin merkezindeki düşmanlar ise bu yetenekten daha fazla hasar alır.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Girdap, şampiyon bir girdap doruğunda dolaşıyor. Rakiplere sihirli hasar veriyor ve onları bir müddet yavaşlatıyor. Bu girdap bir düşmana çarpana ya da toprakla çarpışana kadar yuvarlanmaya devam eder.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Lilting Ninni, düşmanlarına bir ninni gönderir. Düş Tozu’ndan etkilenenler bir mühlet uyumadan evvel giderek yavaşlar. Hasarla uyandığında ise ek büyü hasarı alacaktır.

Şimdilik yeni şampiyon Lillia hakkında bilinenler bu kadarla hudutlu. Şampiyon S11 döneminde LoL dünyasında yerini alacak. Grup savaşları içerisinde çokça göreceğimiz bir karakter olması planlanıyor. Lillia şampiyonunun tanıtım görüntüsü League of Legends resmi sitesinde ve Youtube kanalında yayınlandı.

Narin Gonca Lillia S11 Rün Dizilimi

Yeni bir şampiyon olmasına karşın, çoklukla şampiyonların tanıtımlarından rün dizilimlerini varsayım etmek kolay oluyor. Lillia şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Hız Coşkusu

Bulut Pelerini

Büyüklük

Suda Yürüyen

Hâkimiyet

Belden Aşağı

Açgözlü Avcı ayrıyeten;

+ %1 ila 10 Bekleme Müddetinde Azalma (seviyeye bağlı)

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Narin Gonca Lillia S11 Yetenek Skilleri

Lillia şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Blooming Blows: 1- 4- 5- 7- 9

Watch Out! Eep!: 2- 8- 10- 12- 13

Swirlseed: 3- 14- 15- 17- 18

Lilting Lullaby: 6- 11- 16

Narin Gonca Lillia S11 Counter Pickler

Lillia şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Ekko

Fizz

Lissandra

Ryze

Narin Gonca Lillia Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana yanlışsız, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Şifa: Dost şampiyonun can kıymetini 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Dolu Kılıcı

Morellonomikon

Liandry’nin Istırabı

Zhonya’nın Kumsaati

Kozmik Hızlandırıcı

Rabadon’un Şapkası

Narin Gonca Lillia Kostümleri

S11 yeni dönemde çıkacak olan şampiyonun şimdi yalnızca Klasik Kostümü mevcuttur.

Lillia Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Lillia İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın