League of Legends dünyanın en fazla tercih edilen çok oyunculu online oyunlardan biridir. League of Legends cihanında çeşitli karakter özelliklerine sahip sayısız şampiyon vardır. Bu şampiyonlardan birisi de Seher Işığı Leona olarak karşımıza çıkar.

Leona Kimdir?

Targon Dağı’nın doruğa yakın kısmında hayatlarını savaşa adamış Rakkor Savaşçıları bulunur. Targon Dağı’nın tepesinde ise Solari ismi verilen hayatını güneşe adamış özel bir küme bulunur. Solari kümesinin savaşta düşmanın üzerine güneş gücünü yollayarak savaşı durduran birisi tarafından kurulduğuna inanılıyordu. Bu savaşçının da güneşe yakın olmak için Targon Dağı’nın tepesinde oturduğu düşünülüyordu.

Leona Rakkor’da doğmuştu ve ailesi onu çok sıkıntılı bir çocuk olarak görüyordu. Leona herkes üzere savaşla iç içe yetiştirilmişti lakin öldürme dileği taşımıyordu. Ona nazaran gerçek savaşçı muhafaza ve savunma yetenekleri ile öne çıkmalıydı. Leona, özel bir ayin olan Kor Ayini için dövüşmek istemeyince ileri gelenler onun idamını istedi.

Rakkor önderleri Leona’yı idam etmeye kalkıştıklarında güneş Targon Dağı’nı aydınlattı.Güneş ışığı çekildiğinde Leona ortada canlı bir biçimde duruyor, etrafında ona ziyan vermeye çalışanlarsa baygın halde yatıyordu. Bu olay sonrasında Leona Solari kümesine katıldı ve Solari kümesinin rehberliği ile yeteneklerini geliştirmek için çalışmaya başladı. Leona efsanedeki savaşçının kılıç ve kalkanını kuşanarak kendini geliştirmeye başladı.

Leona Karakter Özellikleri

Roller: Dayanak , Tank

Can: 576,16 (her düzey için +87)

Can Yenileme: 8,425 (her düzey için +0,85)

Riot Point: 880

Mavi Öz: 4800

Büyü Direnci: 32,1 (her düzey için +1,25)

Akın Gücü: 60,04 (her düzey için +3)

Hücum Suratı: 0,625 (her düzey için + %2,9)

Hareket Suratı: 335

Zırh: 27,208 (her düzey için +3,6)

Leona Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler: PRO MİD

Leona Mevcut Rün Rehberi;

Tahrip

Hextech Sıçratıcısı

Minyon Uçuran

Peksimet Teslimatı

Gözü Kara

Kemik Zırh

Zombi Totem

İnsafsız Avcı

Eksiksiz Avcı

Pratik Zeka

Efsane: Sıvışma

Leona Yenilenen Rün Rehberi;

Mana Akışı Yüzüğü

Büyücülük

Azim

Çok Büyüme

Kondisyon

Büyüklük

Ömür Kaynağı

Artçı Şok

+5 Zırh

+%9 Atak Suratı

+15 – 90 Can (seviyeye nazaran artar)

Leona İtemları (Build)

İstekli Totemtaşı

Şövalyenin Adağı

Kefaret Eşyalar

Gargoyl Taşzırhı

Zeke’nin Ahengi

Meyyit Adamın Zırhı

Leona Counter Şampiyonlar (Pickler)

Leona’nın Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Caitlyn

Draven

Sona

Blitzcrank

Varuz

Leona’nın Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Alistar

Morgana

Lulu

Thresh

Janna

Leona Yetenekler

Güneş Işığı: Büyüler 3.5 saniye müddeti ile hasar verir ve rakipleri Günışığı tesirine maruz bırakır. Leona’nın dost şampiyonları bu müddet içerisinde rakiplere ekstra büyü hasarı verebilir.

Tutulma: Leona kalkanını kaldırır ve büyü ve zırh direncini artırır. Tutulma yeteneğinin mühleti bittiğinde etrafında rakip varsa büyü hasarı alır ve yeteneğin tesirli olduğu müddet uzar.

Güneş Patlaması: Leona makul bir alanda bulunan rakiplerine güneş gücü ile yüklü bir ışın indirerek hasar verebilir. Alanın içinde yer alan rakipleri sersemletir, dışında kalan rakipleri ise yavaşlatır. Leona’nın kılıcı da güneş gücü ile yüklenir ve ekstra büyü hasarı verir.

Ufuk Kılıcı: Leona güneş gücü yüklü kılıcı ile düz bir hakikat boyunca rakiplerine ziyan verir. Kılıcın tesiri bittiğinde en geride kalan rakip sersemler ve Leona onun üstüne atılarak saldırır.

Şafak Kalkanı: Leona saldırırken kalkanını kullanarak rakibine ekstra bir büyü hasarı verir ve rakibin sersemlemesine sebep olur.

Leona Kostümler

Klasik Leona

Demir Solari Leona

Muhafız Leona

Valkyrie Leona

Mangalcı Leona

Havuz Partisi Leona

KOD İSMİ: Leona

Leona Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Leona İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın