Kusursuz ve epey gizemli olduğu söylenen League of Legends şampiyonu Lee Sin, karşısındakinin kalp atışlarını dinleyerek dövüşen mükemmel karakter. Ne yaptığını bilen bir oyuncunun elinde, bu şampiyon fed bir LeBlanc’tan sonra oyundaki en tehlikeli ikinci şeydir. Lee Sin, şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri hazırladık.

Kör Keşiş Lee Sin

Lonia kentinin kadim dövüş sanatı ustalarının başında gelen Lee Sin, her türlü zorluğun üstesinden ejderha ruhunun özüyle gelmektedir. İlkel bir dövüşçü olan bu şampiyon, yıllar evvel görüş yeteneğini kaybetmesine karşın usta bir keşiş olmuştur. Hayatını topraklarının kutsal istikrarını bozmaya yeltenen kimselere karşı kentini müdafaaya adamıştır.

Lee Sin dünya işlerini bir kenara bırakıp yalnızca sükunete yük veren tutumunu korumaktadır. Hasımları bu şampiyonun lisanlara destan olduğunu bilmekte ve yumruklarını, dönen tekmeleri ile harmanlayarak dövüş sanatının kitabını yazmaktadır.

Kör Keşiş Lee Sin Oynanış Biçimi

Lee Sin, jungle rolünde yanlışsız ganglerle en fazla 30 dakika da savaşı bitiren bir şampiyondur. O denli ki yeterli bir oyuncu Lee Sin ile savaşlara katıldığında rakibine oyunu bile bıraktırır. Bu inanılmaz dövüş ustasının pasif skili Artçı Rüzgar, şampiyonun bir yetenek kullandıktan sonra, 3 saniyeliğine hareket suratını %40’a çıkarırken tıpkı vakitte 20/10 gücünü yenilemektedir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek 2 skill formundadır. Birincisi Ses Dalgası, rakiplerin yerini tespit eder. Sistemsiz bir ses dalgası gönderir. Dalga karşılaştığı birinci rakibe fizikî hasar verir. Ayrıyeten Ses Dalgası rakibe çarparsa, şampiyonun 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi devam eder. İkinci skill ise Titreşim Darbesi, şampiyonun es Dalgası’nın vurduğu rakibin üstüne atılarak fizikî hasar verir. Ayrıyeten rakibin eksik canının %8‘ine muadil hasar verir.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yeteneği de 2 skille biçiminde yansır. Birincisi Muhafaza Güdüsü, şampiyonun dost bir maksada hakikat atılması sonucunda kendisiyle birlikte gayesi 2 saniyeliğine hasardan korur. Müdafaa Güdüsü’nün bekleme müddeti de böylelikle %50 azalır. Bu skillden sonra şampiyon 3 saniye içinde Demir İrade kullanabilir. Öteki skill Demir İrade, şampiyonun ağır eğitimi, savaşta yücelmesini sağlar. 4 saniyeliğine dövüşlerinde Çalma ve Can Emme kazanır.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek de tekrar 2 skill barındırır. Birinci skill olan Fırtına, şampiyonun yere vurarak rakiplerine büyü hasarı vermesini sağlar. Ayrıyeten vurduğu her ünitesi 4 saniyeliğine görünür hale gelir. Şayet fırtına bir rakibe isabet ederse, şampiyon 3 saniye boyunca Sakatla büyüsünü gerçekleştirebilir. İkinci skill Sakatla, ise fırtına sayesinde görünen rakipleri sakatlayarak hareket suratlarını düşürür. Bu sürat vakitle eski haline döner.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Ejderhanın Gazabı, şampiyonun üçlü bir döner tekmeyle maksadını geri savurması eşliğinde gelir. Maksadın çarptığı rakiplere fizikî hasar verir.

Kör Keşiş Lee Sin S11 Rün Dizilimi

Lee Sin şampiyonunun S11 rün dizilimi nasıldır;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

İlham

Sihirli Pabuçlar

Kozmik Sezgi ve ayrıyeten;

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Kör Keşiş Lee Sin S11 Yetenek Skilleri

Lee Sin, şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Ses Dalgası – Titreşim Darbesi: 2- 4- 5- 7- 9

Müdafaa Güdüsü – Demir İrade: 1- 8- 10- 12- 13

Fırtına – Sakatla: 3- 14- 15- 17- 18

Ejderhanın Gazabı: 6- 11- 16

Kör Keşiş Lee Sin S11 Counter Pickler

Lee Sin şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Garen

Udyr

Trundle

Renekton

Kör Keşiş Lee Sin Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Közbıçak

Kara Balta

Mevtin Dansı

Çelik Kaplamalı Çizme

İlahsindiren

Kollayıcı Melek

Kör Keşiş Lee Sin Kostümleri

Lee Sin şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Klâsik Kostümü

Tapınak Fedaisi Kostümü

Ejder Yumruk Kostümü

Muay Thai Kostümü

Havuz Partisi Kostümü

SKT T1 Kostümü

Boksör Kostümü

Şanlı Yumruk Kostümü

Oyun Kurucu Kostümü

Lee Sin Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Lee Sin İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın