Oynaması en eğlenceli şampiyonlardan biri olan LeBlanc, en düzgün midlerden biridir. League of Legends dünyasında LeBlanc sevilen şampiyon, Syndra ile güzel bir ekip olabilmektedir. LeBlanc şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri hazırladık.

Hilekâr LeBlanc

Noxus’un birinci günlerinden beri LeBlanc, insanları ve olayları kurnazlıkla parmağında oynatmaktadır. Hilekarlığı ile bilinen şampiyon Kara Gül birliğinin başka mensuplarının bile akıl erdiremediği soluk derili bir bayandır. Gücüyle kendini kopyalayan bu büyücü her alanda her çeşit rakibin karşısına çıkabilir.

Tıpkı anda birden fazla yerde bulunabilme özelliğine sahip LeBlanc, düşmanlarını şaşırtmakta tam bir ustadır. Şampiyonu her vakit görünmez, kuytu köşelerde, komplo teorileri hazırlarken bulabilirsiniz. Onun niyetini kimse bilemez…

Hilekâr LeBlanc Oynanış Biçimi

LeBlanc, herkesin düşündüğü üzere bir OP şampiyonu değildir. Güzel bir oyuncunun elinde çok tehlikeli bir şampiyona dönüşebilir. Şampiyonun pasif skili olan Şer Mührü, büyüleri ile düşmanları 4 saniyeliğine işaretler. 5 saniyeden sonra kullanılan birinci yetenek bu mührü kesimler. Rakibe büyü hasarı verir. Üzerinde mühür patlatılan gaye 5 saniye boyunca bağışıklık kazanır.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Kristal Küre, devamlı olarak büyü hasarı verir. Kenti Mührü ile güçlendiği vakit büyü en yakındaki mühürlü rakibe seker.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek Vurkaç, şampiyon gaye pozisyona atılarak, etrafında olan ünitelere büyü hasarı verir. 4 saniyeliğine skill faal hale gelerek etkinleşip başlangıç noktasına dönebilir.

Klavyeden E ile faal hale gelen yetenek Hayali Zincir, şampiyonun rakiplerine fırlattığı zincir isabet alan birinci ünitenin Gerçek Görüş altına girmesine sebebiyet verir. Ayrıyeten şampiyona zincirlenip büyü hasarı almasını sağlar. Rakibin hareket suratının %25 azalmasına yol açar. Gaye 1.5 saniye boyunca zincirli kalırsa, fazladan büyü hasarı alır. Gayenin hareket kabiliyeti olmaz. Azami büyü hasarı en fazla 240 halinde yansıtılır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Taklit, şampiyon büyülerini kopyalar. Böylelikle kendisi ile birlikte kullanacak bir kopya oluşur. Kopyası 2.5 saniye haritada kalır. Şampiyon bu yeteneğini kendi üzerinde kullandığı sıra Gülün Gölgesi tesiri oluşturur. Gülün Gölgesi ise imlecin bulunduğu yerde ortaya çıkar. Görünür durumdaki en yakın maksada gerçek ilerler. LeBlanc’ın kullandığı son büyünün sahtesini maksada uygular. Ancak hasar vermez bu yalnızca bir kopyadır.

Hilekâr LeBlanc S11 Rün Dizilimi

LeBlanc şampiyonunun S11 rün dizilimi nasıldır;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Kan Tadı

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

Büyücülük

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük ve ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Hilekâr LeBlanc S11 Yetenek Skilleri

LeBlanc, kill almak konusunda süratli olabilir. Lakin düzgün refleksleriniz yoksa 1 vs 1 dahil olmak üzere her savaşta geriye düşebilirsiniz. Klavyeden W fullenene kadar çok dikkatli ve titiz farm yap malısınız. LeBlanc, şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Kristal Küre: 2- 8- 10- 12- 13

Vurkaç: 1- 4- 5- 7- 9

Hayali Zincir: 3- 14- 15- 17- 18

Taklit: 6- 11- 16

Hilekâr LeBlanc S11 Counter Pickler

LeBlanc şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Galio

Fizz

Morgana

Syndra (Bu şampiyon ile kusursuz bir kadro arkadaşı da olabilir)

Diana

Hilekâr LeBlanc Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Luden’in Çığlığı

Sihirbaz Pabuçları

Zhonya’nın Kumsaati

Gece Tırpanı

Morellonomikon

Rabadon’un Şapkası

Hilekâr LeBlanc Kostümleri

LeBlanc şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Günahkâr Kostümü

İtibarlı Kostümü

Aşk Avcısı Kostümü

Kara Kuzgun Kostümü

Ağaç Cet Kostümü

Leblanc Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Leblanc İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın