2019 yılının son günlerinde yapılan duyuruda dizinin 2020 yılında çıkacağı söylenmişti fakat koronavirüs sebebiyle hem dizinin geliştirilmesi gecikti hem de hayranlar gidişata dair bilgilerden yoksun bırakıldı.

Arcane dizisinin konusu ne olacak? Arcane dizisi hakkında şu an bildiğimiz en sağlam bilgi, dizinin Jinx ve Vi isimli iki League of Legends şampiyonunun geçmişini ve onları birbirinden ayıran bir gücü anlatacağı tarafında. Dizinin fragmanından gördüğümüz kadarıyla ana karakterlerimiz Zaun’un pis ve fakir sokaklarında ve Piltover’ın teknolojiden geçilmeyen caddelerinde maceralara atılan bir küme çocuk olacak.

Alışılmış fragmanda beliren bir öteki ayrıntı ise başta ve sonda Jinx’in çizmelerinin görünmesi, yani dizide Jinx katiyen yer alacak. Fragmanda yer alan mavi saçlı kız çocuğu ve pembe saçlı kız çocuğunun Jinx ve Vi kardeşler olma mümkünlüğü bir oldukça yüksek, hatta kesin diyebiliriz. Birebir League of Legends üzere Arcane dizisi de 14 yaş ve üstüne hitap edecek.

Riot’un geliştirici takımının başı Greg Street, diziyle alakalı “Dizi o denli yumoş bir dizi olmayacak. Deneyimlemek istediğimiz birçok önemli tema var, bu yüzden diziyi çocukların izleyip dumura uğramalarını istemiyoruz” dedi. Riot Games şirketinin ortak kurucularından Brandom Beck, çeşitli Hollywood stüdyolarıyla bağ kurmaya başladıklarını belirtti. Arcane animasyon dizisi yalnızca League of Legends’ı değil, büsbütün Riot Games’i daha yüksek bir düzeye taşıyacak üzere görünüyor.

Dizide yer alacak Piltover ve Zaun bölgelerinde yer alan şampiyonlar: Camille Caitlyn Ezreal Jayce Orianna Heimerdinger Ekko Twitch Blitzcrank Dr. Mundo Janna Singed Urgot Viktor Warwick Zac Ziggs Seraphine.

League of Legends dizisi Arcane, bu yıl içinde yayınlanacak

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın