Euroleague’de geri sayıma girildi. Her maçın her galibiyetin büyük ehemmiyet arz ettiği kritik virajda Fenerbahçe Beko bilhassa de iç alanda oynadığı Zalgiris Kaunas maçında fire vermedi. Sarı-Lacivertliler birinci yarıda kaybettiği Litvanya temsilcisini bu sefer 23 sayı farkla 84-61 mağlup ederek Play-Off yolunda büyük bir adım attı. İkinci yarıyla birlikte harikulade bir geri dönüş yapan ve 17. sıradan gelerek kendine birinci 8 içinde yer bulmayı başaran Sarı-Lacivertliler Play-Off’a da âlâ bir sıradan girmek ismine değerli bir galibiyet aldı.

‘Endişe vardı fakat kaygı yoktu’

Fenerbahçe coachu Kokoskov, “Çok değerli bir maçtı. Bu süreçte kolay maç ya da daha az kıymetli maç yok. Biz birlikte oynadık, odaklandık ve gücümüz çok uygundu. Bunu alana yansıttık. Alanımızı muhafazayı başardık. Şayet Play-Off ekibi olmak istiyorsanız iç alanda oynadığınız maçları kazanmalısınız. Sonuç için çok memnunum. Bir yandan da ruhsal bir maçtı. Zalgiris, yetenekli bir kadro. Elbette tasa vardı lakin kaygı yoktu. Daha cesurduk” tabirlerini kullandı.

‘Kendi oyunumuzu oynarsak kazanırız’

21 sayı, 10 ribaunt, 5 asistle maçın en kıymetli ismi olan Çek pivot Jan Vesely: “Kendi oyunumuzu oynarsak çarçabuk kazanabileceğimizi gösterdik. Biz Play-Offlar için bu galibiyet ile kıymetli bir fırsat yarattık lakin önümüzde öteki maçlar var. Bu maçı unutup önümüzdeki haftaya hazırlanmalıyız”.

Kokoskov: ‘Sahamızı müdafaayı başardık’

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın