Süper bir sinerjiye sahip olan Kled, yapıştığı rakibini asla bırakmıyor. Ayrıyeten hasar da almadığı üzere sağlam darbe indiren şampiyonlardan biridir. League of Legends dünyasına girdiği günden beri hayli dikkat çeken ve pek çok oyuncunun tercihi haline gelen Kled şampiyonunun S11 yeni dönemdeki özelliklerini derledik.

Mecnun Bozuk Süvari Kled

Aksi olduğu kadar korkusuz bir yordle olan Kled, cüretin beden bulmuş halidir. Noxus’da İmparatorluk askerlerinin gıptayla andığı bir simgedir. Buna karşın subaylar ona temkinli yaklaşır. Ama kentin önde gelen asilleri ondan nefret eder.

Pek çok kimsenin söylentilerine nazaran Kled, lejyonların çıktığı bütün seferlerde savaşmış, akla gelebilecek bütün rütbeleri almış, asla çatışmalardan kaçınmamış bir şampiyondur. Bu kıssanın gerçekliği biraz tartışılabilir olsa da efsanelerin gerçek bir yanı olduğunu kimseler inkar edemez.

Sağı solu belirli olmayan, komik bineği Skaarl’ın sırtında oradan oraya yol alan Kled, kendisine ilişkin her şeyi korumak için savaş vermektedir. Tabi bir de ele geçirebileceği her ganimeti almak için…

Mecnun Bozuk Süvari Kled Oynanış Biçimi

Buz Periyodu sinemalarında Buck karakterine benzetilen Kled, epey güzel bir savaşçı ve birebir vakitte bir tank şampiyonudur. Pasif yeteneği olan Ödlek Kertenkele – Skaarl, binekli iken Kled’in yerine Skaarl hasar alır. Bineğin canı tükendiğinde ise şampiyon binekten iner. Ek can ise yalnızca binek için geçerlidir.

Pasif yetenek bineksiz halde iken şampiyonun taban hareket suratı 60 düşer. Otomatik taarruzları gerçekleştirebilir. Binek yokken şampiyonun rakiplere gerçek gidişindeki hareket suratı artar. Olağan akın ile %80 hasar verir.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Ayı Oltası, Şampiyon rakiplere fizikî hasar verir. İsabet ettiği birinci rakip şampiyon ya da destansı canavara ayı oltası atar. Bu esnada içinden geçtiği minyonlara 0 hasar verir.

Şampiyon oltanın takıldığı rakibin yanında 1.75 saniye kalırsa fizikî hasar verir. Kurbanını kendine gerçek çeker. 1.5 saniyeliğine yavaşlatır. Bineksiz halde koni halindeki bir alana piştovuyla ateş etmek suretiyle geri savurur. Savrulan rakiplere fizikî hasar verir.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Vahşet Sevdası, pasif halde olağan akın gerçekleştirdiğinde hışma kapılır. Dört atak ya da 4 saniye boyunca 0 akın suratı kazanır.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Yardır, öne atılarak yoluna çıkan rakiplere fiziksek hasar verir. Öbür yandan bu yeteneği kullanarak duvarları aşamaz. Rakip şampiyon ya da destansı canavara isabet ederse şampiyon 1 saniyeliğine %50 hareket suratı kazanır.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Hücuuuuuuuum, şampiyon bir pozisyona hamle eder. Kadro arkadaşlarına artacak formda hareket suratı sağlayan bir iz bırakır. Hamle ederken vakitle artacak formda en fazla hasar soğuran ve atak bittikten sonra koruyan bir kalkan edinir.

Meczup Bozuk Süvari Kled S11 Rün Dizilimi

Kled şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Sıvışma

Son Direniş

Azim

Metanet

Kemik Zırh ve ayrıyeten;

+ %9 Akın Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Meczup Bozuk Süvari Kled S11 Yetenek Skilleri

Kled şampiyonu S11 yetenek skilleri dağılımı;

Ayı Oltası: 1- 4- 5- 7- 9

Vahşet Sevdası: 3- 8- 10- 12- 13

Yardır: 2- 14- 15- 17- 18

Hücuuuuuuuum!!!!!: 6- 11- 16

Mecnun Bozuk Süvari Kled S11 Counter Pickler

Kled şampiyonunun zayıf düşeceği şampiyonlar ise;

Darius

Fiora

Garen

Jax

Mecnun Bozuk Süvari Kled Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana gerçek, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

İlahsindiren

Kara Balta

Haşmetli Hydra

Çelik Kaplamalı Çizme

Vefatın Dansı

Meyyit Adamın Zırhı

Meczup Bozuk Süvari Kled Kostümleri

Kled şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Sör Kostümü

Kont Kostümü

Kled Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Kled İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın