Mekaniği büsbütün değiştirildikten sonra oyuncuların pek tercih etmediği bir şampiyon olan Kha’Zix League of Legends dünyasında kaybolmaya yüz tutmuş şampiyonlar ortasında yer alıyor. Bu dönem yapılan değişikliklerden sonra bakalım Kha’Zix, sinek lakabından kurtulup tekrar oyuncuların seçtiği bir şampiyon haline gelebilecek mi? Kha’Zix şampiyonunun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri hazırladık.

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix

Hiçlik içinde büyüyen ve ona süratle ahenk sağlayan Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix, büsbütün evrim üzerine konseyi bir yaratıktır. Daima farklılaşan bu yaratık, hayatta kalabilmek için rakiplerinin savaş sanatlarınca evrilir. Ne vakit başarısız olsa yeni ve daha tesirli bir yolla avını katletmeyi başarır.

Birinci vakitlerde düşünme yetisi bile olmayan Kha’Zix, vakit içerisinde tamamladığı evrimle zekası da en az gövdesi kadar gelişmiştir. Artık avlanma yapmadan evvel planlama yapıyor ve kurbanlarının yüreklerine asla silinmeyecek bir kaygı veriyordur.

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix Oynanış Biçimi

Şampiyonun pasif skili olan Görünmez Tehdit, ona görünmezlik verir. Bu esnada rakip bir şampiyona yaptığı birinci olağan akın fazladan büyü hasarı verir. Ayrıyeten şampiyonun sürat kazanmasını sağlar. Skill her bir düzey için bonus büyü hasarı verirken 2 saniye kadar %25 yavaşlatma tesiri de göstermektedir.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Dehşetlerinden Beslen, skill pasif halde iken yanındaki müttefiklerden farklı düşüp yalnız kalmış rakipleri işaretler. Faal hale geçtiğinde ise bu gayelere fizikî hasar verir. Yalnız kalan maksadın aldığı hasar daha fazladır. Yeniden birebir harf üzerinden ikinci skill Gelişmiş Büyük Pençeler ise gaye yalnız olduğunda verilen hasarı ve 2 skilin olağan akınlarının menzilini 50 arttırır.

Klavyeden W ile faal hale gelen yetenek ise yeniden 2 farklı skill olarak ayrılmaktadır. Birincisi Hiçlik Dikenleri şampiyonun fırlatmış olduğu patlayıcı dikenler yakındaki tüm rakiplerin fizikî hasar almalarına ve 2 saniyeliğine %20 yavaşlamalarına yol açar. Patlama alanı içerisindeyse şampiyonu güzelleştirir. İkinci skill ise Gelişmiş Diken Dizisi, koni formundaki bir alana üç diken fırlatır. Rakipleri 2 saniyeliğine %40 yavaşlatır. Gaye bir şampiyon ise rakibin 2 saniyeliğine görünür olmasını sağlar ve %80 yavaşlatır.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek tekrar 2 skill halindedir. Birincisi Çullan, şampiyonun aşikâr alana zıplayarak fizikî hasar vermesidir. Başkası ise Gelişmiş Kanatlar, Çullan skilinin menzilini arttırırken tıpkı vakitte katletme ve asistler bekleme müddetini sıfırlar.

Son olarak klavyeden R ile faal hale gelen yetenek tekrar 2 skill biçiminde birincisi; Hiçlik Saldırısı pasif halde kademesinin yükseltilmesi, Kha’Zix’in yeteneklerinden birini geliştirmesini sağlarken, etkin halde ise şampiyonun görünmez olmasını sağlar. Böylelikle hareket suratı %40 artar. Gelişmiş Etkin Kamuflaj skilinde de Hiçlik Saldırısı 3 kere gerçekleştirilebilir. Görünmezliğin mühleti ise 2 saniyeye çıkar.

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix S11 Rün Dizilimi

Kha’Zix şampiyonunun S11 rün dizilimi nasıldır;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Ani Darbe

Zombi Totem

Açgözlü Avcı

İlham

Sihirli Pabuçlar

Kozmik Sezgi ve ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix S11 Yetenek Skilleri

Kha’Zix şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Dehşetlerinden Beslen: 1- 4- 5- 7- 9

Hiçlik Dikenleri: 2- 8- 10- 12- 13

Çullan: 3- 14- 15- 17- 18

Hiçlik Saldırısı: 6- 11- 16

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix S11 Counter Pickler

Kha’Zix şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Jax

Jayce

Lee Sin

Pantheon

Rengar

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Draktharr’ın Gece Kılıcı

Sinsi Pençe

Gecenin Kıyısı

Merkür’ün Adımları

Youmuu’nun Hayaletkılıcı

Esirgeyici Melek

Hiçlik Yağmacısı Kha’Zix Kostümleri

Kha’Zix şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Meka Kostümü

Kumların Muhafızı Kostümü

Mevt Çiçeği Kostümü

Sonsuz Karanlık Kostümü

Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü

Kha’zix Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Kha’zix İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın