League of Legends cihanında Fırtınanın Kalbi Kennen olarak isimlendirilen şampiyon, bir nişancı ve birebir vakitte büyücüdür. Küçük ve şirin olmasından ötürü size pek güçlü gelmeyebilir. Ancak epey âlâ bir nişancıdır. Tabi bu durum oynayanın yeteneğine nazaran de değişir.

Fırtınanın Kalbi Kennen

Ona boş yere fırtınanın kalbi demiyorlar. Kennen, Lonia’da istikrarın şimşek suratındaki fedaisinden fazlasıdır. Hatta bir yandan Kinkou’nun yegane yordle üyesidir. Siz onun minik ve tüylü olduğuna bakmayın. Bu kadar sempatik olmasına karşın her türlü tehdidi basitçe savurur. Ustası olan Shen ile birlikte Kennen, ruhlar aleminde devriye gezmektedir. Yıkıcı güçteki elektrik gücü ile de rakiplerine dünyayı dar etmektedir.

Fırtınanın Kalbi Kennen Oynanış Biçimi

Kennen şampiyonunun pasif skili Fırtına İşaretidir. Bu skill sayesinde Kennen rakibine 6 saniyeliğine Fırtına İşareti ekler. ^tane işaret ekledikten sonra ise rakip 1,25 saniyeliğine sersemler. Böylelikle Kennen 25 güç kazanır. Bu tesir 6 saniye içerisinde ikinci sefer tekrarlandığında tesiri azalacaktır.

Klavyeden Q yeteneği ile Gürleyen Yıldız skili ise şampiyonun belirli bir pozisyona süratle ilerleyen bir ninja yıldızı atmasını sağlar. Bu yıldız birinci vurduğu rakibe büyü hasarı verir. Klavyeden W yeteneği Elektrik Dalgası ise pasif ve etkin olmak üzere iki formda ilerler. Pasif olan yetenek, şampiyonun her 5 saniyede bir taarruzda ek büyü hasarı vererek, maksadını bir işaret atar. Etkin yetenek ise, bu işaret ile damgalanmış rakibi ve yanındakilerin içlerinden geçen bir elektrik akımı gönderir. Bu akım büyü hasarı verir.

Klavyeden E yeteneği Şimşek Üzere, şampiyon 2 saniyeliğine 335 hareket suratı elde eder. Başka tüm ünitelerinden içerisinden geçebilir. İçinden geçilen tüm rakip şampiyonlar büyü hasarı alır. Bu skill Kennen’e 4 saniye kadar zırh ve büyü direnci kazanır. Şampiyon karşı kadroda bir rakibin içerisinden geçtiğinde 40 güç puanı geri kazanır.

Son skill olan Yıldırım Yağmuru ise klavyeden R yeteneğidir. Şampiyon 3 saniye kadar süren büyülü bir fırtına çağırır. Bu fırtına 0,5 saniye de bir olmak üzere Kennen’in yakındaki büyün rakiplere büyü hasarı verir.

Fırtınanın Kalbi Kennen S11 Rün Dizilimi

S11 yeni dönemde fırtınanın kalbi olan Kennen karakterinin rün dizilimi nasıl olmalı;

Hakimiyer

Elektrik yer

Kan Tadı

Gözyaşları Koleksiyonu

Kusursuz Avcı

İlham

Harika Zamanlama

Peksimet Teslimatı yanı sıra;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Fırtınanın Kalbi Kennen S11 Yetenek Skilleri

S11 döneminde Kennen şampiyonunun yetenek skilerinin düzenlemesi de şu biçimde;

Gürleyen Yıldız: 1- 4- 5- 7- 9

Elektrik Dalgası: 3- 8- 10- 12- 13

Şimşek Üzere: 2- 14- 15- 17- 18

Yıldırım Yağmuru: 6- 11- 16

Fırtınanın Kalbi Kennen S11 Counter Pickler

Küçük, tüylü ve sempatik olan şampiyonumuzun karşısında zayıf düştüğü şampiyonlarda var tabi ki; bunlar,

Diana

Irelia

Janna

Swain

Ryze

Fırtınanın Kalbi Kennen Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Hextech Füze Kemer

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Kozmik Hızlandırıcı

Morellonamikon

Liandry’ın Istırabı

Fırtınanın Kalbi Kennen Kostümleri

Sıra geldi bu şirin şampiyonumuzun kostümlerine;

Klasik Kostüm

Ölümcül Kostüm

Bataklığın Efendisi Kostümü

Karateci Kostümü

Hekim Kostümü

Kutup Ninjası Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

Üstün Kostüm

Kennen Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Kennen İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın