Kayn Rün nasıl oynanır? Hangi öğelerin satın alınacağını, hangi rünlerin benimseneceğini ve hangi illüzyonların tercih edileceğini öğrenmek isterseniz sizin için hazırladığımız rehberi takip edebilirsiniz.

Kayn Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Kayn Red , bir League of Legends şampiyonudur ve ormanda oynanır. Bu karakterde ustalaşmak için size kullanacağınız rünler , satın alınacak eşyalar , seçebileceğiniz sihirler, büyüler hakkında yol göstermeyi amaçlıyoruz.

Oyun şu anda dönem öncesinde olduğundan, tüm yeni öğeler haftalar içinde geliştirilmektedir ve kesinlikle en âlâ hale getirilmiş halini kullanmanızı öneririz. Bu kılavuz 11. Dönemin başlangıcında yine güncellenecektir.

PRO MİD Kayn İtemları (Build)

Bir Sterak Gage size uğraşta tutacak bir şey getirecektir. Spirit Visage ise daha çok yüklü olarak büyülü bir kadroya karşı çok tesirli olmanıza yardım eder. Red Kayn’in büyülerinde ek HP yenilemesi sağlayacaktır. Sterak Gage, yapınızı tamamlamak için eksiksiz olabilir. Yanlışsız kıymetlendirme yaptığınız sürece kazanmaktan korkmayın.

Steel Hulls: Bu botlar, bilhassa temel taarruzlardan geliyorsa fizikî hasara karşı çok tesirlidir.

Merkür: Çok fazla denetim karşısında farklı.

Mobility Boots: Mümkün olduğunca çok dolaşmak ve çatışmalarda her vakit yer almak istiyorsanız, Mobility Boots kusursuz bir seçimdir.

Frost Blade: Mavi smite size daha fazla hareket kabiliyeti ve ganking yaparken patlama sağlar.

Eclipse: Bu avantaj, karşı tarafa bonus hasar vermeye yardımcı olur. Kalkan ve yenilenme sayesinde 1v1 dövüşleri kazanmada son derece güçlüdür.

Oyun kurarken çoklukla A’dan başlamak, akabinde 2. düzeyde E’ye ve 3. düzeyde Z’ye nokta koymak stratejinizi doru yönetmeye yardımcı olacaktır.

Efsanevi avantajlarınızı topladıktan sonra, Youmuu Spectre Blade ve Night’s Cloak, birinci ve ikinci kalkanın hareket kabiliyeti sayesinde bir gayesi öldürmenize ve çok fazla zorluk çekmeden oyunu tamamlamanıza müsaade verecek.

Rastgele bir zırh geçme avantajı Kayn’in mavi formuyla çalışır ve görüşünü denetim etmek için Shadow Glaive de buna dahildir. Çok fazla zırhla karşı karşıya kaldığınızda, Serylda’nın Garez meczubu ülkü olurken Sterak Gage, yapınızı savunmaya yönelik olarak tamamlamak için mükemmel bir öğe olarak kullanılabilir.

Counter Şampiyonlar (Pickler)

Kayn’in en yaygın müsabakalarında göreli avantajını bularak işe başlamanız gerekir! Bir League of Legends oyununa başlarken, rakibinize karşı bir avantaj yahut dezavantajda olup olmayacağınızı her vakit aklınızda bulundurmalısınız. Böylelikle onları zorlayacak mısınız yoksa inançlı mi vereceksiniz bilebilirsiniz.

Rehberde her eşleşmenin detaylı dökümlerini bulabilir ve kendinizi karşı karşıya bulabileceğiniz öbür şampiyonlara karşı nasıl inşa edeceğinizi ve onlara karşı nasıl oynayacağınızı görmek için Kayn rehberlerine göz atabilirsiniz! Rehberde gösterilen galibiyet yüzdesi, rakip şampiyonun Kayn’e karşı kazanma oranıdır.

Counter şampiyonlarının başında Udyr gelir. Udyr’in rastgele bir şey yapmak için yakın dövüş menziline girmesi gerektiğinden, tuzak ve yavaşlatmak ona karşı son derece yeterlidir. Hasar oluşturmaya karar verirse, onu odaklayabilir ve onu basitçe öldürebilirsiniz. Bu nedenle oyunu inşa biçimine dikkat edebilirsiniz.

Aatrox, zararın birçoklarını otomatik ataklarla verir. Düşürülmekten kaçınmak için Dark Flight’ın tesir merkezinden kaçınmaya çalışın.

Kayn Rün’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyunda, Anivia’yı hafife almayın. Soğuma müddetleri ve ölçeklenen öğeler nedeniyle sahiden zayıf bir koridor kademesi yaşıyor. ancak tıpkı vakitte pasifi nedeniyle şeritte çok inançta. Oyunun erken safhalarında, Anivia çiftçilikle hakikaten çaba ediyor, bu yüzden onu tekrar tekrar kuleye itmeye çalışın. 6. düzeyden sonra dikkatli olmalısınız zira sizi kesin ve duvarı ile kolay kolay kapatabilir.

Kayl’le Karşı En Yeterli Seçim

Kayl ile oyunun erken safhalarında muhakkak hakim olursunuz, lakin bundan faydalanmazsanız ve tüm oyunu paylaştırarak 11. yahut 16. düzeye gelmesine müsaade verirseniz, muhtemelen kaybedersiniz. Kazanma şartı, pasifini istiflemek zorunda kalmadığı noktaya geliyor. Şampiyonunuzu uygun seçin.

Kayn Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Kayn İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın