League of Legends dünyasında oynanması epeyce kolay fakat sabır gerektiren şampiyonlardan biridir Katarina. AP suikastçı noxuslu mid herosu olan Katarina şampiyonunun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini hazırladık.

Sinsi Bıçak Katarina

Atakları ölümcül boyutlarda, verdiği karar kesin olan üst seviye bir Noxus suikastçısı olan Katarina, Efsanevi General Du Couteau’nun en büyük kızıdır. Hasımlarının hiçbir şeyden haberi yokken onları katletmesinden ötürü bu kızı duymayan kalmamıştır.

Kendi yandaşlarını tehlikeye atmak değerine dahi olsa doymak bilmeyen hırsı yüzünden amaçlarının peşine düşmekten asla çekinmiyor. Tüm nitelikli güçleri ile Katarina bıçaklarını birer fırtına üzere kullanarak her daim görevini yerine getiriyor.

Sinsi Bıçak Katarina Oynanış Biçimi

Her yeni oyuncunun ulaşıp, ilerletip, eğlenebileceği kolay ancak hoş bir şampiyon olan Katarina’nın pasif skili, Açgözlü, şampiyonun 3 saniye içerisinde öldürdüğü ve asist aldığı rakiplerden ötürü yeteneklerin bekleme müddetlerini kısaltan bir skilldir. Şampiyon üzerinden geçtiği hançerler ile etrafındaki düşmanlara hasar verir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Sıçrayan Bıçak, şampiyon hançer fırlatır ve fırlattığı bu hançerler düşmanlarına büyü hasarı verir. Hançer en yakındaki 2 rakibe vurur. Sonrasında ise hançer önüne gelen birinci gayenin ardına saplanır. Her vakit birinci maksada çarptığı istikametin aksi tarafa düşer. Sekme sayısına nazaran her vakit birebir müddette düşer.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Sinsi Çelik, Şampiyon üst gerçek bir hançer fırlatır. 1.25 saniye kadar sonra içerisinde bitecek formda en fazla 90% Hareket Suratı elde eder.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Shunpo ise şampiyonun, bir maksada ya da hançerin bulunduğu yere ışınlanmasını sağlar. Şayet amacı bir rakip ise, büyü hasarı verir. Başka yandan menzili içerisinde bir rakibe saldırır. Şayet şampiyon yerden bir hançer alırsa Shunpo’nun bekleme müddeti kısalır.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Vefat Çiçeğinde ise, şampiyon hançerlerini büyük bir süratle en yakındaki 3 rakip şampiyona savurur. Belli saniyelerle rakiplere büyü hasarı verir. Hançerler rakiplerde ağır yaralara sebebiyet verirken, tıpkı vakitte onların düzgünleştirme tesirlerini 3 saniyeliğine 40% azaltır.

Sinsi Bıçak Katarina S11 Rün Dizilimi

Kasıldığında önemli manada baş belası kızıl saçlı bir bıçak ustası olan Katarina şampiyonunun S11 rün dizilimi nasıldır;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Sıvışma

Son Darbe

Hakimiyet

Açgözlü Avcı

Kan Tadı ayrıyeten;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Sinsi Bıçak Katarina S11 Yetenek Skilleri

Shunpo skilinden totemlere atlama tesiri uzun vakit evvel kaldırılmıştı. Son vakitlerde da W yeteneğinin değişecek olması gündemde yer edinse de Riot Games’den şimdi bir açıklama gelmedi. Sinsi bıçak Katarina şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Sıçrayan Bıçak: 1- 4- 5- 7- 9

Sinsi Çelik: 3- 14- 15- 17- 18

Shunpo: 2- 8- 10- 12- 13

Vefat Çiçeği: 6- 11- 16

Sinsi Bıçak Katarina S11 Counter Pickler

Katarina şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Diana

Fiddlesticks

Fizz

Maltazar

LeBlanc

Sinsi Bıçak Katarina Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Başlangıç itemleri: Doran’ın Kılıcı, Can İksiri

Orta oyun item dizilimi: Gece Tırpanı, Sihirbaz Pabuçları, Nashor’un Dişi

Full Build: Gece Tırpanı, Sihirbaz Pabuçları, Nashor’un Dişi, Rabadon’un Şapkası, Morellonomikon son olarak Zhonya’nın Kumsaati

Sinsi Bıçak Katarina Kostümleri

Katarina şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Paralı Asker Kostümü

Hakem Kostümü

Bilgewaterlı Kostümü

Cici Kedi Kostümü

Başkomutandan Kostümü

Kum Fırtınası Kostümü

Kar Katili Kostümü

Savaş Ustası Kostümü

KOD İSMİ Kostümü

Katarina Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Katarina İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın