League of Legends cihanında değerli bir yeri olan hem bir büyücü hem de suikastçı Kassadin, midde mükemmeller yaratan bir şampiyondur. Kassadin şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyebilirsiniz.

Hiçlik Gezgini Kassadin

Kassadin dünyanın en karanlık yerlerinde gezerek, bir tırpan misali ilerlemektedir. Ama günlerinin sayılı olduğunun farkındadır. Shurima’lı bir rehber ve maceracı olduğu vakitlerde çok gezip görmüş, aile ile güneyli barışçıl bir kabilede yaşamaktaydı. Daha sonra Hiçlik onun köyünü yuttu.

Kassadin bunun üzerine bir yemin etti. Ailesinin, kasabasının intikamını alacaktı. Kendisini bekleyen uğraşa hazırlanmaya başladı. Gizemli yapıtlarla yasak teknolojiyi harmanladı ve sonunda ailesini katleden Malzahar’ı ararken karşısına çıkan herkesi bir bir yendi ve yenmeye de devam ediyor. Icathia’nın çorak topraklarına gerçek yola çıktı.

Hiçlik Gezgini Kassadin Oynanış Biçimi

Kassadin şampiyonu pek çok oyuncuya nazaran efsane bir backdoordur. Grubunuzda bir el kemiği istiyorsanız kesinlikle ek etmelisiniz. Kassadin şampiyonunun pasif yeteneği olan Hiçlik Taşı, şampiyonun daha az büyü hasarı almasını ve ünitelerle çarpışmayı yok sayar.

Klavyeden Q ile etkin hale gelen yetenek Hiçlik Küresi ise, şampiyonun güçten oluşan bir küreyi amaca göndererek büyü hasarı vermesini sağlar. Ayrıyeten odaklanmaları da mahzurlar. Kalan güç etrafında toplanarak, 1.5 saniye kadar büyü hasarı soğuran süreksiz bir kalkan oluşturur.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Cehennem Kılıcı’nın pasif skilinde şampiyon olağan akınları hiçlikten güç çekerek ilave büyü hasarı verir. Etkin hale geldiğinde ise şampiyon cehennem kılıcını yükleyerek, bir sonraki olağan saldırısının büyü hasarı vermesini sağlar. Ayrıyeten eksik mana kıymetinin en fazla %8 kadarını yeniler.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek Güç Darbesi, şampiyonun yapılan büyülerden güç çekerek her büyüyle bir güç yükü kazanır. Yük 6 ya ulaştığında ise Güç Darbesi’ni kullanır. Böylelikle ilerledikçe genişleyen bir alandaki rakiplere büyü hasarı verir.

Son olarak klavyeden R ile faal hale gelen yetenek Boşluk Geçişi, şampiyon yakın bir pozisyona ışınlanarak etrafındaki ünitelere büyü hasarı verir. 20 saniye içinde gerçekleştirilen sonraki her skillde ise mana bedelini iki katına çıkarır. Bu skill en fazla 4 defa birikir.

Hiçlik Gezgini Kassadin S11 Rün Dizilimi

Oyuna yeni başladığınızda bile iki üç kill alınca durdurulamayan şampiyon haline gelen Kassadin’in S11 rün dizilimi nasıldır;

İsabet

Ayağı Çabuk

Pratik Zeka

Efsane: Sıvışma

Son Darbe

Hakimiyet

Açgözlü Avcı

Kan Tadı ayrıyeten;

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Hiçlik Gezgini Kassadin S11 Yetenek Skilleri

Son günlerde Kassadin şampiyonunun ultisine +2 saniye eklenmesi gündemde. Hiçlik Gezgini Kassadin’in yetenek skilleri dağılımı ise;

Hiçlik Küresi: 1- 3- 5- 12- 13

Cehennem Kılıcı: 2- 14- 15- 17- 18

Güç Darbesi: 4- 7- 8- 9- 10

Boşluk Geçişi: 6- 11- 16

Hiçlik Gezgini Kassadin S11 Counter Pickler

Sıkıntı partilere yarar sağlayan ve tam bir backdoor vazifesi gören Kassadin şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Zed

Fizz

Heimerdinger

Pantheon

Talon

Hiçlik Gezgini Kassadin Full Build S11 Eşya Dizilimi

Seraph’ın Şefkati

Kozmik Hızlandırıcı

Rabadon’un Şapkası

Zhonya’nın Kumsaati

Lich Boğan

Hiçlik Değneği

Hiçlik Gezgini Kassadin Kostümleri

Son olarak bu eşsiz şampiyonun kostümlerini de sıralayalım. Oyuncuların dediğine nazaran kendisine en çok yakışan kostüm Kozmik Bela kostümüymüş. Kassadin şampiyonunun başka kostümleri ise;

Klasik Kostüm

Şenlikli Kostümü

Derin Kostümü

Hiçlik Öncesi Kostümü

Ulak Kostümü

Kozmik Bela Kostümü

Kassadin Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Kassadin İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın