League of Legends cihanında Karthus, defile skill ile team fightlerin aranan kanıdır. Lakin şampiyonun hayat puanına dikkat etmek gerekir. Kadrolarınızda en yararlı herolardan biri olan Karthus şampiyonunun S11 yeni dönemde rün, yetenek ve öteki tüm değişiklikleri derledik.

Ölümşakıyan Karthus

Dehşet veren sözü ve kabuslardan fırlamış üzere bir görünüme sahip olan Karthus, Ecelin haberciliğini yapmaktadır. Yaşayan herkes yalnızca onu düşündüğünde bile kaygıya kapılıyor. Ölmeyen bir ruh olan Karthus, ebedi hortlaklığın hoşluğunu, saflığını görüyor.

Mevt ile ömrün harika birlikteliği Karthus için eşsiz bir ahenktir. Yaşayan tüm ölülerin elçisi olan bu şampiyon, yaşayanlara ecelin sevinci ve hoşluğunu getirmek için Gölge Adalar’dan geliyor.

Ölümşakıyan Karthus Oynanış Biçimi

Karthus ekipteyken oyunun birinci başlarında, bütün kadronun müdafaası gereken bir karakterdir. Zira oyunun başında epeyce narin olabilir. Oyuncular ortasında efsanevi bir şampiyon olarak nitelendirilen büyücü Karthus’un pasif skili olan Vefat Tanımaz; şampiyon öldükten sonra 7 saniye kadar büyü yapmaya devam edebildiği bir hayalet formdur. Klavyeden Q yeteneği olan Hortlak Mayın ise, şampiyonun bir müddet bekledikten sonra imlecin bulunduğu alanda bir patlama meydana getirir. Mayının etrafındaki ütün rakiplere büyü hasarı verir. Yalnız tek bir ünite bundan isabet alır ise aldığı hasar ikiye katlanır.

Klavyeden W yeteneği ise Acı Duvarı’dır. Şampiyon pozisyonda 5 saniye kalan bir duvar yaratır. Bu duvarım içerisinden geçen rakiplerin büyü dirençleri kadarı düşer. Ayrıyeten hareket suratı kıymeti azalır. Tesir 4 saniye sürer ve hareket suratının tesiri birinci saniyeden sonra yarılanır. Duvarın genişliği ise şampiyonun gücüne nazaran değişiklik göstermektedir.

Klavyeden E yeteneği olan Çürüt iki farklı biçimde fonksiyon görür. Kapat: şampiyon bir ünitesi katlettiğinde mana yeniler. Aç: Mana tüketimi yaparak rakiplerine büyü hasarı verir. Son skill olan klavyeden R ile faal edilen yetenek Ağıt, şampiyon 3 saniye kadar odaklandıktan sonra, tüm rakiplere uzaklık fark etmeksizin büyü hasarı verir. Şayet şampiyon kitle denetime uğrarsa bu yetenek tesirini kaybeder.

Ölümşakıyan Karthus S11 Rün Dizilimi

Çabucak her oyuncunun severek oynadığı ve bir efsane haline gelen büyücü Karthus’un yeni dönem rün dağılımı şu formdadır;

Hâkimiyet

Kara Hasat

Belden Aşağı

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

İsabet

Pratik Zekâ

Son Darbe ayrıyeten;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Ölümşakıyan Karthus S11 Yetenek Skilleri

Oynaması da epey zevkli olan Karthus’un S11 yeni dönemde yetenek skilerinin dağılımı şu haldedir;

Hortlak Mayın: 1- 3- 5- 7- 9

Acı Duvarı: 4- 14- 15- 17- 18

Çürüt: 2- 8- 10- 12- 13

Ağıt: 6- 11- 16

Ölümşakıyan Karthus S11 Counter Pickler

Oyunun en düzgün şampiyonlarından biri olarak tabir edilen Karthus’un karşısında kim durabilir? Elbette kimi şampiyonlar var. Bu şampiyonlar;

Fizz

Kassadin

Katarina

LeBlanc

Soraka

Savaşın Gölgesi Hecarim Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Çarp: Gayesindeki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Dolu Kılıcı

Rylai’nin Kristal Asası

Sihirbaz Pabuçları

Liandry’nin Istırabı

Rabadon’un Şapkası

Morellonomikon

Ölümşakıyan Karthus Kostümleri

Efsane olmuş, sevilerek oynanan ve hatta tavsiye edilen bir şampiyonun kostümleri de en az kendisi kadar eşsiz oluyor. Karthus şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Hayalet Kostümü

Azrail Kostümü

Pentakill Kostümü

Fnatic Kostümü

Işıkboğan Kostümü

Karthus Abidesi Kostümü

Karthus Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Jungle, Top (Solo), Mid Karthus İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın