League of Legends dünyasında son derece güçlü hem bir büyücü hem de bir dayanak şampiyonu olan Karma, tam bir ekip karakteridir. Karma şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyebilirsiniz.

Bilgelik Ateşi Karma

Lonia’nın manevî geleneklerini çok âlâ bilen ve onlara canı gönülden bağlı olan Karma, sayısız kez hayata geri dönen, hayatlarında tattığı anıları bir sonraki ömrüne da taşıyan kadim bir ruhun ete kemiğe bürünmüş halidir.

Karma halkı için ilim ve irfan dolu bir meşale vazifesi görmektedir. Sınırsız bilgileri ve şifa kabiliyeti sayesinde halkının her fırsatta yardımına koşuyor. Kimsenin hayaline sığmayan bir güçle donatılmış olsa da Karma, büyü hünerini nadiren yıkım için kullanıyor. Ne kadar güçlü olduğunu bildiğinden bu sınırsız gücün hem kendisi hem de her şeyden çok kıymet verdiği ülkesi için ağır sonuçlar doğuracağını biliyor.

Bilgelik Ateşi Karma Oynanış Biçimi

Güçlenen Ateş, Karma’nın pasif yeteneğidir. Şampiyon yeteneklerinden biriyle bir rakip şampiyona her hasar verdiğinde skillerinin bekleme müddeti azalır.

Klavyenizden Q ile etkin hale gelen yetenek İçindeki Alev, şampiyonun ateşlediği güç ışını, rakibe temas ettiğinde patlayarak, bölgedeki rakiplerin büyü hasarı almasına neden olur. Ayrıyeten 1,5 saniyeliğine %25 yavaşlamasına yol açar. Skill ek büyü hasarı verir. Çarpma alanında ya da azami menzile ulaştığında ise rakiplerini yavaşlatır.

Klavyenizden W ile etkin hale gelen yetenek Değişmez Karar, bağladığı maksat rakip şampiyonun ve ya canavarların açığa çıkmasını sağlar. Ayrıyeten 2 saniye boyunca büyü hasarı verir.

Klavyenizden E ile etkin hale gelen yetenek Esin, Karma bir kalkan oluşturur. Oluşan kalkan, amaç grup arkadaşına 1.5 saniyeliğine hareket suratı verir. 4 saniyeliğine hasarı emer.

Son olarak klavyenizden R ile faal hale gelen yetenek Mantra, şampiyon 8 saniye içinde kullanacağı bir sonraki yeteneğini güçlendirerek ilave tesir kazanır. Arkasında bir alev çemberi bırakarak, rakipleri büyük ölçüde yavaşlatır. Kısa bir müddet sonra hasar verir. Eksik can pahasının %20’si kadar ölçüde güzelleştirir. Bağ kopmazsa, tekrar tıpkı ölçüde güzelleşir. Karma’nın amacının etrafındaki dost şampiyonları korur. Ayrıyeten hareket suratı elde eder.

Bilgelik Ateşi Karma S11 Rün Dizilimi

Epeyce güçlü bir takviye karakteri olan Karma şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Sihirli Yıldız

Mana Akışı Yüzüğü

Mutlak Odak

Kızart

İlham

Kusursuz Zamanlama

Peksimet Teslimatı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Bilgelik Ateşi Karma S11 Yetenek Skilleri

Yetenekleri ile dostlarını ayakta turan Karma şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

İçindeki Alev: 1- 4- 5- 7- 9

Değişmez Karar: 3- 14- 15- 17- 18

Esin: 2- 8- 10- 12- 13

Mantra: 6- 11- 16

Bilgelik Ateşi Karma S11 Counter Pickler

Karma sağlam bir takviye şampiyonunu olsa da zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Xerath

Talon

Nami

Malzahar

Veigar

Bilgelik Ateşi Karma Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa uzaklık kat etmesini sağlar.

Bitkinlik: Rakip şampiyonu bitkin düşürerek, 2,5 saniye kadar hareket suratını da azaltır. Bu mühlet de ise rakibin verdiği hasarın %40’ı düşer.

İstekli Totemtaşı

Sihirbaz Pabuçları

Akan Su Asası

Shurelya’nın Savaş Müziği

Kızgın Buhurdanlık

Dinçleştirici Aytaşı

Bilgelik Ateşi Karma Kostümleri

Şıklığından ödün vermeyen ve en çok Klâsik Kostümün yakıştırıldığı Karma şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Güneş Tanrıçası Kostümü

Sakura Kostümü

Klâsik Kostümü

Lotus Çiçeği Kostümü

Gardiyan Kostümü

Yenilmez Kostümü

Karma Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Karma İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın