League of Legends oyununa 2014 yılında katılan Kalista şampiyonu Gölge Adalar‘ın karanlık dehşetiyle yoğrulmuş olarak yeni dönemde da oyunun içerisinde yer alacak. Kalista karakterinin özellikleri, yapılan değişiklikler ve yeni Rün dizilimini öğrenmek için mevzumuza göz atabilirsiniz.

İntikam Mızrağı Kalista

İçi öfke ve öc hırsı ile dolu olan Kalista, Gölge Adalar’dan çıkıp hainleri ve hilekarları avlar. Bu ölümsüz ruh, intikam ateşi ile yatarken kendisine ihanet eden bireyleri feryatlar içerisinde boğar. Kalista yalnızca kendisine ruhuyla ödeme yapacak bireyleri seçer.

Kalista’nın gazabı epey güçlüdür. Bu gazaba maruz kalanların vay haline… Artık son dualarını etsinler. Kalisra hayli acımasız, ruh söken ve soğuk bir katildir. Mızraklarını sapladığı amaç oracıkta can verir.

İntikam Mızrağı Kalista Oynanış Biçimi

2014 yılında League of Legends şampiyonlarının ortasına katılan Kalista’nın yetenekleri saymakla bitmez. Üstün İstikrar pasif yeteneği ile hareket komutu verildiğinde olağan taarruz iptal olmaz. Bunun yerine taarruz tamamlandıktan sonra fare ile tıklanan istikamete hakikat ilerler. Ama rakip şampiyonun aksi tarafa zıpladığında ise daha uzağa masraf. Öteki yandan pasif olan bu yetenek başka yeteneklerini de tetiklemektedir.

Delici skili, klavyeden Q yeteneği ise bir mızraktır. Bu mızrakla isabet ettiği birinci gayeye hasar verir. Böylelikle bir adet Ciğerini Sök yükü eklenir. Bu delici de Üstün İstikrar skilini tetikler. Klavyeden E yeteneği, Ciğerini Sök skili ise olağan hücumlarla birlikte Delici ile fırlattığı mızrak, kısa bir müddetliğine amaca saplanır. Kullandığı rakip şampiyonun yavaşlamasını sağlar. Gayeden çıkartılan her mızrak için artan hasar verir. Mızrakların bekleme mühleti yoktur.

Son olarak klavyeden R yeteneği Ecelin Daveti skili ise ekip arkadaşının kendi yanında belirmesini sağlar. Rakipler maksat alamaz ve büyülerini devre dışı bırakır. Kalista’nın Ruh Damgası ile Ecelin Daveti bağlandığı ekip arkadaşına yeni bir yetenek kazandırmaktadır. Bu yetenek ise dost şampiyonun hedeflenen bir tarafa gerçek atılarak, çarptığı rakipleri havaya savurur.

Son olarak klavyeden R yeteneği yani Ölümcül Dürtü skili ise herkesin bildiğinin tersine ani hasar patlaması değildir. Bilakis işaretlenen rakip şampiyonunun üzerine ışınlanan bir yetenektir. Yanlış bir gayeye gidilmemesi gerekmektedir. Zira bu durum şampiyonun sonu olabilir.

İntikam Mızrağı Kalista S11 Rün Dizilimi

İntikam Mızrağı Kalista Şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rünleri aşağıdaki üzeredir;

Hakimiyet

Keskin Sağanak

Kan Tadı

Gözyuvarı Koleksiyonu

Harika Avcı

İsabet

Zafer

Efsane: Çeviklik yanı sıra;

+9 Hücum Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

İntikam Mızrağı Kalista Yetenek Skilleri

Kalista şampiyonunun S11, yeni dönemde yetenek skileri dağılımına baktığımızda ise;

Delici: 3- 8- 10- 12- 13

Gözcü: 2- 14- 15- 17- 18

Ciğerini Sök: 1- 4- 5- 7- 9

Ecelin Daveti: 6- 11 -16

İntikam Mızrağı Kalista Counter Pickler

Kalista şampiyonunun zayıf olduğu karakterler ise;

Ashe

Caitlyn

Graves

Vayne

Quinn

İntikam Mızrağı Kalista Full Build S11 Eşya Dizilimi

Yeni dönemde Kalista şampiyonunun eşya dizilimi ise;

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa bir aralık kat etmesi,

Şifa: Hedeflenen dost şampiyonun can bedelini 90 ile 345 ortasında yenilemesi ve %30 hareket suratı vermesi.

Ölümsüz Kalkanyay – Can Simidi

Mahvolmuş Hükümdarın Kılıcı – Özel pasif

Guinsoo’nun Hiddeti

Runaan’ın Kasırgası

Savaşçı Çizmeleri

Fani Hatıratı

İntikam Mızrağı Kalista Kostümleri

2014 yılından bu yana Kalista’nın pek çok kostümü bulunuyor. Bu dönemde da Kalista için yeni bir kostüm çıkacağı da söylenenler ortasında.

Klasik Kostüm

Kanlı Ay Kostümü

Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü

SKT T1 Kostümü

Kalista Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Kalista İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın