League of Legends, şampiyonları ortasında en popülerlerinden biri olan Kai’Sa, son vakitlerde, yapılan K/DA kümesiyle da epeyce dikkat çekmektedir. Hiçliğin Kızı olarak isimlendirilen Kai’Sa, S11’de epey fazla değişin göstermiştir. Kai’Sa üzerindeki değişiklikler ve Rün rehberi için bahsimizi inceleyebilirsiniz.

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa

Kai’Sa, yırtıcılar ortasında hayatta kalabilmek için kendisi de yırtıcı oldu. Daha çocukken Hiçlik’in eline düşmüş ve yalnızca kendi azmi sayesinde hayatta kalmayı başarmıştır. Yaşadıkları onu güçlendirmiş ve ölümcül bir avcıya dönüştürmüştür.

Bazıları için Kai’Sa, dünya gözüyle görmek istemeyecekleri bir geleceğin habercisidir. Hiçlik içerisinde güç bir yaşama sürüklenmiş olan şampiyon, eninde sonun bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Ya onu bir canavar üzere gören ölümlüleri affedecek ya da her şeyi bir kenara bırakıp unutarak Hiçlik’in kendisini tüketmesine müsaade verecektir.

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa Oynanış Biçimi

Kai’Sa şampiyonunun olağan saldırısı, rakiplerini etkilemektedir. Bu pasif atak tesirleri patlayıp rakibe ani hasar verir. Bunun yanı sıra her vuruşunda rakibe giderek artan ek bir büyü hasarı vermektedir. Pasif taarruzun kıymetli noktası ise marketten alınan eşyalarla güçlenmesidir.

İcathia Yaylımı ismi verilen klavyeden Q yeteneği kolay taarruzlardan sonra en fazla hasar veren hücumdur. Kai’Sa etrafındaki rakip şampiyonlara eşit olarak dağılan bir füze kümesi gönderir. Lakin burada kıymetli olan etrafındaki rakiplerin sayıdır. Ne kadar fazla rakip şampiyon varsa etrafında füze o kadar fazla dağılır.

Hiçlik Topu klavyeden W yeteneği ile isabet ettiği birinci rakibi açığa çıkararak ona hasar vermektedir. Şayet şampiyon yettiği kadar yetenek gücü biriktirmiş ise bu yetenek daha fazla hasar vermektedir. Topun rakip şampiyona isabet etmesi durumunda yeteneğin bekleme mühletinin bir kısmı geri veriliyor.

Klavyeden E yeteneği yani Gücün Hududu skili ile de Kai’Sa, aşikâr bir müddet güç toplayarak hareket suratını artırıyor. Ancak bu esnada kolay akın yapamıyor. Yapılan akınlar ise bu skilin bekleme mühletini azaltıyor.

Son olarak klavyeden R yeteneği yani Ölümcül Dürtü skili ise herkesin bildiğinin bilakis ani hasar patlaması değildir. Tersine işaretlenen rakip şampiyonunun üzerine ışınlanan bir yetenektir. Yanlış bir amaca gidilmemesi gerekmektedir. Zira bu durum şampiyonun sonu olabilir.

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa S11 Rün Dizilimi

Bir ADC karakteri olan Kai’Sa’nın S11 yeni dönemdeki rünleri aşağıdaki üzeredir;

Hakimiyet

Keskin Sağanak

Kan Tadı

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

İsabet

Efsane: Kan

Pratik Zeka’nın yanı sıra;

+9 Taarruz Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa Yetenek Skilleri

Tanınan şampiyon Kai’Sa’nın yetenek skillerine baktığımızda ise yeni dönemde;

Icahtia Yaylımı: 1- 4- 5- 7- 9

Hiçlik Topu: 2- 14- 15- 17- 18

Gücün Sonu: 3- 8- 10- 12- 13

Ölümcül Dürtü: 6- 11- 16

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa Counter

Kai’Sa her ne kadar güçlü bir şampiyon olsa da karşısına gelen birtakım rakiplere karşı tökezleyebilmektedir. Kai’Sa şampiyonuna karşı güçlü olan rakipler ise;

Ezreal

Ashe

Draven

Caitlyn

Tristana

Sivir

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa Full Build S11 Eşya Dizilimi

Yeni dönemde Kai’Sa eşya dizilimi ise;

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa bir uzaklık kat etmesi,

Şifa: Hedeflenen dost şampiyonun can kıymetini 90 ile 345 ortasında yenilemesi ve %30 hareket suratı vermesi.

Muramana – Özel Pasif

Rüzgarın Hiddeti

Guinsoo’nun Hiddeti

Ebedi Kılıç

Savaşçı Çizmeleri

Runaan’ın Kasırgası

Hiçlik’in Kızı Kai’Sa Kostümleri

Kai’Sa şampiyonunun da farklı kostümleri bulunmaktadır. Bunlar;

Klasik Kostümü

Çelik Melek Kostümü

K/DA (Popstar) Kostümü

Son dönemde gelecek olan K/DA (More) Kostümü

Kai’sa Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Kai’sa İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın