League of Legends dünyasının baştan kontak şampiyonu Jinx, S11 yeni döneme da olağanüstü bir giriş yapıyor. Şampiyonlar ortasında en çok sevilen Jinx hakkında oynama taktiklerini, yenilikleri, rün rehberini ve yeteneklerini derledik.

Delifişek Jinx

Zaun’lu baştan kontak ve aklına esen her şeyi yapan Jinx, sonuçlarını göz önünde bulundurmadan ortalığı karıştırarak bir hayat yaşamaktadır. Elinin altında bulunan sayısız silahla en güçlü gürültüleri çıkarmakta ve en büyük patlamalara sebebiyet vermektedir. Jinx şampiyonu ebediyen düzensizlik ve telaş çıkarmak için vardır. Can külfetinden nefret eden şampiyon adım attığı her yerde sevinç kaynağı oluyor. Ama kaos ve curcunayı da beraberinde getiriyor.

Delifişek Jinx Oynama Taktikleri ve Yetenekleri

Jinx karakteri, hasar verdiği rakip bir şampiyonlardan biri kule ya da inhibitör 3 saniye içerisinde katledilir yahut yok edilirse hareket suratında büyük oranda artık olur. Jinx kendine biriken Akın Suratı kazanır.

Klavyeden Q yeteneği Değiştir skili ile silahı olan Dan Dan ve roketatarı Kılçık ortasında geçiş yapar. Bu olağan taarruzlarına farklı özellikler kazandırır. Dan Dan ile yapılan taarruzda saldırı suratı kazanırken, Kılçık’la yapılan akınlar daha yavaş gerçekleşir. Mana tüketen alan tesirli hasar ile menzil artışı verir. Cızzt skili ise klavyeden W yeteneğidir. Bu yetenekle Jinx, şok tabancası olan Cızbız ile ateş ettiği birinci rakip şampiyona hasar verir. Rakip şampiyon bu darbeden sonra yavaşlar ve açığa çıkar.

Patlangaç skili klavyeden E yeteneğiyle Jinx, bir çizgi üzerinde bombalı kapanlar atar. Atılan bu bombalı kapanlar, 5 saniye sonra patlayarak rakip ekipteki şampiyonları ateşe verir. Ayrıyeten rakip grubun şampiyonlarından birinin üzerinden geçen Patlangaç onu yere mıhlar. Son olarak Manyak Güçlü Vefat Roketi isminden da anlaşılacağı üzere manyak bir skildir. Klavyeden R yeteneği olan skilde Jinx, ateşlediği roket harita boyunca yol alır. Aldığı yolda rakip şampiyona çarptığında patlayarak ona ve etraftaki rakiplerin can bedellerine nazaran hasar verir.

”Bir saniye, dediklerine kıymet vermeyi deneyeyim… Aaa, tüh, hiç kalmamış!”

— Jinx

Delifişek Jinx S11 Rün Dizilimi

Baştan kontak Jinx şampiyonunun S11 yeni dönemde rün değişiklikleri rehberi;

İsabet

Ölümcül Tempo

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Bulut Pelerini

Yaklaşan Fırtına

+9 Akın Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Delifişek Jinx S11 Yetenek Skilleri

S11 yeni dönemde Jinx şampiyonunun yetenek skileri rehberi;

Değiştir: 1- 4- 5- 7- 9

Cızzt: 2- 8- 10- 12- 13

Patlangaç: 3- 14- 15- 17- 18

Manyak Güçlü Vefat Roketi: 6- 11- 16

Delifişek Jinx S11 Counter Pickler

Jinx baştan kontak olabilir, her gittiği yeri patlatabilir ama karşısında aciz kaldığı şampiyonlarda yok değildir. Pekala, Jinx’in karşısına hangi şampiyonlar geldiğinde titremektedir?

Ezreal

Lucian

Sivir

Draven

Corki

Delifişek Jinx Full Build S11 Eşya Dizilimi

Delifişek Jinx karakterinin yeni dönemde eşya dizilimi nasıldır ve yapılan değişiklikler nelerdir;

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa bir aralık kat etmesi,

Şifa: Belirlenen dost bir şampiyona 90 ile 345 ortasında can yeniler. Ayrıyeten %30 hareket suratı sağlar.

Rüzgarın Hiddeti

Ebedi Kılıç

Runaan’ın Kasırgası

Savaşçı Çizmeleri

Bombardman Topu

Gümüşgöl Şafağı

Delifişek Jinx Kostümleri

Jinx şampiyonu epeyce popülerdir ve herkes bir seferde olsa seçimini Jinx’ten yana yapmıştır. Bu sebepten olsa gerek pek çok farklı stilde kostümü bulunmaktadır. Bu dönemde da League of Legends bir sürprizle geleceğe benziyor;

Klasik Kostüm

Mafya Kostümü

Havai Fişek Kostümü

Avcı Kostümü

Yıldız Muhafızı Kostümü

Oyuncak Ustası Kostümü

Uzay Serüveni Kostümü

Jinx Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Jinx İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın