League of Legends, şampiyon olarak Jhin karakterini birinci çıkardığı vakit metanın en güçlü ADC / nişancılarından biriydi. Ancak oyuna sonradan getirilen yama ve dönem güncellemelerin akabinde çok fazla tercih edilmeyen bir şampiyon haline gelmiştir. Pekala, S11 yeni dönemde Jhin şampiyonu üzerinde ne üzere değişiklikler yapıldı.

Virtüöz Jhin

Virtüöz Jhin, cinayetlerin bir sanat olduğuna inanan, bunun yanında epey titiz davranan cani bir psikopattır. Lonia hapishanelerinde çürüdüğü vakitlerde bir anda hür bırakılan bu seri katil, şimdilerde kendisini özgür bırakan Lonia meclisinin buyruğunda suikastlar düzenliyor.

Silahına adeta bir sanatkarın fırçası üzere bakan Jhin, ortaya çıkardığı dehşet yapıtları ile gurur duyuyor. Böylelikle hem kurbanlarına hem de onun bu caniliğine şahit olanların yüreklerine endişe salıyor. Tüyler ürpertici güya bir tiyatro sahnesi üzere cinayet işleyen Jhin, her daim dehşetin bildirisini veriyor.

Virtüöz Jhin Oynanış Biçimi

Oyunda yapılan değişiklikler sonucunda Jhin karakterini tercih etmeyenlerin yanı sıra hala Jhin şampiyonundan vazgeçmeyenler olduğu da bir gerçek. Jhin şampiyonunu oynayan kişinin asli misyonu kadrosu sırtında taşımasıdır. Jhin şu an metada olmayan bir şampiyon ama karakterin oynanma formundan bahsetmekte fayda var.

Jhin şampiyonunun Suflör isminde bir silahı mevcuttur. Bu silah inanılmaz bir hasar vermesi için tasarlanmıştır. Ancak birebir vakitte hayli hassas bir araçtır. Haznesinde sırf 4 mermi taşıyan bu silah sabit bir süratle atış yapmaktadır. Karanlık büyü ile donatılan dördüncü mermi kritik vuruş için tasarlanmıştır. Kritik vuruş rakibe fazladan hasar verir.

Jhin şampiyonunun silahı her kritik vuruş yaptığında karaktere ilham vererek, bir mühlet şampiyonun daha süratli hareket etmesini sağlamaktadır. İlham Ateşi yani klavyeden Q yeteneği rakibe büyülü bir fişek atar. Atılan bu fişek en az 4 maksada isabet eder. Verilen hasar ise katlettiği her amaç başına artmaktadır.

Trajedi olarak isimlendirilen klavyeden Q yeteneğinde ise karakter bastonunu savurarak muazzam menzile sahip bir atış yapar. Bu atışlar minyonları ve canavarları delip geçse de rakip şampiyona isabet ettiğinde durur. Durmasının sebebi ile daha evvel Jhin’in grup arkadaşlarının saldırısına uğrayan , Jhin’den hasar alan ya da Nilüfer Kapanlarına yakalanan maksatları yere sabitlemektedir.

Esaret Çiçeği skili klavyeden E yeteneği, Jhin karakterinin üzerine basıldığında filizlenen bir kapandır. Bu kapan konumlandığı alanda rakiplerini yavaşlatır. Akabinde keskin yapraklar saçarak patlar. Bu da rakibin hasar almasına sebebiyet verir. Son olarak Sen Perde skili yani klavyeden R yeteneği ise Jhin karakterinin silahını omzuna alarak ateşlediği mega bir toptur. Bu halde silah 4 atış yapabilir. Bu atışlar minyonları ve canavarları delip geçer ve tekrar isabet ettiği rakip şampiyonda durur. Böylelikle rakipleri sakatlar, yavaşlatır ve hasar almalarını kolaylaştırır.

Virtüöz Jhin S11 Rün Dizilimi

Jhin şampiyonunun genelde rün dizilimi; İsabet, Büyücülük, Ayağı Çabuk, Mutlak Odak, Şifa Taşkını, Yaklaşan Fırtına, Efsane: Kan ve Son Darbe biçimindedir.

Jhin Şampiyonu Yeni Rünler;

İsabet

Büyücülük

Ayağı Çabuk

Mutlak Odak

Zafer

Yaklaşan Fırtına

Efsane: Kan

Son Darbe olmak üzere;

+9 Atak Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Virtüöz Jhin S11 Yetenek Skilleri

Jhin şampiyonunun yetenek skillerinde birinci olarak klavyeden Q yeteneği yani İlham Ateşi açılır ve tekrar Q ile fullenir.

Jhin yetenek skilleri;

İlham Ateşi: 1- 4- 5- 7- 9

Trajedi: 2- 8- 10- 12- 13

Esaret Çiçeği: 3- 14- 15- 17 -18

Son Perde: 5- 11- 16

Virtüöz Jhin S11 Counter

Jhin kimi şampiyonlara karşı güçsüzdür. Bu şampiyonlar ise;

Hecarim

Azir

Blitzcrank

Virtüöz Jhin Full Build S11 Eşya Dizilimi

Şampiyon Jhin’in eşya dizilimi ise;

Başlangıç itemleri: Doran’ın Kılıcı ve Can İksiri’dir

Birinci İtemler: Ebedi Kılıç ve Statik Hançer

Oyun Sonu Full Build: Ebedi Kılıç, Statik Hançer, Bombardman Topu, Fırtınabiçen, Atiklik Çizmeleri, Hami Melek

Alternatif İtemler: Gecenin Kıyısı, Draktharr’ın Gece Kılıcı ve son olarak Hayaler Dansçıdır.

Jhin Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Jhin İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın