League of Legends şampiyonlarından Yarınların Koruyucusu Jayce, bahadır bir mucittir. S11 yeni döneme girdiğimiz şu devirlerde epey kıymetli bir şampiyondur. Jayce şampiyonunun yeteneklerini bilmeyen çoktur, oynayabileni de bir o kadar yoktur. Bu dönemde Jayce karakterinin rün rehberi nasıldır, ne üzere değişiklikler yapıldı ayrıntıları derledik.

Yarınların Koruyucusu Jayce

Ömrünü Piltover’ın savunmasına ve bitmek bilmez gelişim arayışına adamış olan Yarınların Koruyucusu Jayce, epeyce dahi bir mucittir. Dönüşüm kabiliyeti olan Hextech Cazip ile zekasını, gücünü, cüretini kentini korumak için kullanmaktadır.

Jayce neredeyse her memlekette kahraman olarak görülse de bu ilginin onu çok olumlu etkilemediği bir gerçek. Ancak Jayce’nin vicdanı asla yolundan sapmıyor. Onun doğal maharetlerinizi çekemeyen kimseler dahi Gelişim Kenti’ni koruduğu için kendisine minnet duyuyor.

Yarınların Koruyucusu Jayce Oynanış Biçimi

Jayce şampiyonunun yeteneklerine gelirsek, birinci olarak pasif yeteneği ile başlayalım. Hextech Kapasitör, pasif yeteneği ile klavyeden R yeteneği olan Dönüşüm skilini her kullandığında 1,25 saniye 40 Hareket Suratı kazanır. Tüm ünitelerin içinden geçer.

Göklere! skili klavyeden Q yeteneği ile Jayce bir rakibin üzerine atılarak ona fizikî hasar verir. Onları 2 saniye kadar yavaşlatır. Jayce’nin Q yeteneğinde iki skill bulunmaktadır. Oburu ise Şok Patlaması’dır. Elektrik küresini ateşlediğinde, bir rakibe isabet ettiğinde ya da menzile girdiğinde infilak eder. Patlamanın alanındaki tüm rakiplere fizikî hasar verir.

Klavyeden W yeteneği de tıpkı halde çift skilldir. Biri Şimşek Alanı, pasif olarak çekiç formunda iken saldırısı başına mana elde ederken, etkin ile de yarattığı elektrik alanı, yakındaki rakiplere 4 saniye içinde büyü hasarı verir. W yeteneğindeki ikinci skill ise Hiper Yük’tür. Bu skill sayesinde bir güç patlamasıyla, azami 3 atak boyunca Taarruz Suratını saniye başına 2.50’ye çıkardıktan sonra hasar verir.

Jayce’nin klavyeden E yeteneği de R yeteneği de başkaları üzere çift skilldir. E yeteneğinde birinci skill Gürleyen Darbe ile rakiplerinin azami canının en fazla %20 kadarını büyü hasarı olarak verir. Kısa bir aralık geriye fırlatır. İkinci skill olan Hızlandırma Geçidi ise, 4 saniye kadar etkin halde kalmaktadır. Bu esnada içinden geçen tüm dost şampiyonların Hareket Suratını 3 saniyeliğine arttırmaktadır. R yeteneğinde ise birinci skill Merkür Topu, Merkür Çekici’ni, Merkür Topu’na dönüştürerek yeni özellikler kazanır.

Top Hali esnasında yapılan bir sonraki taarruz, rakibin Zırh ve Büyü Direnci kıymetlerini 5 saniye kadar hasar verir. Son olarak R yeteneğinin ikinci skili olan Dönüştür: Merkür Alımlı, tekrar dönüşüm geçirerek Zırh ve Büyü Direnci kazandırır.

Yarınların Koruyucusu Jayce S11 Rün Dizilimi

Jayce yeni dönem rün dizilimi;

İsabet

Yenilmez

Pratik Zeka

Efsane: Sıvışma

Son Direniş

İlham

Sihirli Pabuçlar

Peksimet Teslimatı olmak üzere;

+10 Değişken Kuvvet

+10 Değişken Kuvvet

+5 Zırh

Yarınların Koruyucusu Jayce S11 Yetenek Skilleri

Jayce’nin skillerinde bir eksiklik görmeniz doğaldır. Yeni dönem da yetenek skilerinden biri eksik. Şimdiki skill dağımı;

Göklere – Şok Patlaması: 1- 3- 5- 9- 11

Şimşek Alanı – Hiper Yük: 4- 6- 8- 10- 12- 13

Gürleyen Darbe – Hızlandırma Geçidi: 2- 14- 15- 16- 17- 18

Yarınların Koruyucusu Jayce S11 Counter Pickler

Jayce eşsiz bir deha, bir mucit olabilir. Ama onunda karşısında zayıf düştüğü kimi şampiyonlar var. Bunlar;

Fiora

Yorick

Irelia

Xin Zhao

Nidalee

Yarınların Koruyucusu Jayce Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon amaç aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Muramana

Youmuu’nun Hayalet Kılıcı

Kararma

Atiklik Çizmeleri

Gecenin Kıyısı

Hami Melek

Yarınların Koruyucusu Jayce Kostümleri

Jayce şampiyonu da kostüm bakımından baya varlıklı. Beş farklı kostüm içerisinden dilediğinizi seçip oyunun keyfine varabilirsiniz.

Klasik Kostüm

Metal Zırhlı Kostüm

Kazanova Kostümü

Karanlık Güç Kostümü

Parlak Çekiç Kostümü

Jayce Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Jayce İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın