League of Legends cihanında silahların ustası olarak bilinen Jax epey faal bir şampiyondur. Pek çok kişinin severek seçtiği hem savaşçı hem de bir suikastçı olan bu şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini derledik.

Silah Ustası Jax

Kendine mahsus bir şampiyon olan Silah Ustası Jax, silahlar konusunda tam bir ustadır. Ayıca hayli sivri lisanlı olan bu şampiyona kimse yaklaşamıyor. Icathia’nın bilinen son silah ustası unvanına sahip olan şampiyonumuz Hiçlik’i hür bırakarak kendi gururunun kurbanı oldu. Daha sonra kendisi ve yeniden kendi cinsinden olanlar memleketlerini muhafazaya yemin ettiler.

Büyünün dünya üzerinde yükselmesiyle birlikte Jax, tehditler bir sefer daha gün yüzüne çıkarken Icathia’nın son ışığıyla Valoran’da dolaşıyor. Yanında savaşabilecek kadar güçlü bir ortak bulma umuduyla karşısına çıkan kim varsa sınıyor.

Silah Ustası Jax Oynanış Biçimi

Amansız bir şampiyon olan Jax’ın pasif skili Amansız Taarruz, şampiyonun arka arda yaptığı olağan atakları akın suratını en fazla oranında arttırır. Bu tesir 8 sefer biriktirilebilir. En yüksek %88 atak suratına ulaşır. Şampiyon otomatik akınları bıraktığı vakit bu yükler tek tek kaybolur.

Klavyeden Q ile faal olan yeteneği Sıçrama Saldırısı, şampiyon amaç ünitenin üzerine sıçrar. Akabinde bu maksat şayet bir şampiyon ise fizikî hasar verir.

Klavyeden W ile faal olan yeteneği Güçlendir, şampiyon silahını güçle doldurur. Sonraki olağan saldırısı ya da Sıçrama Saldırısı ile fazladan büyü hasarı verir. Jax bu skili 175 ünite menzilden kullanabilir.

Klavyeden E ile etkin olan yeteneği Karşı Akın, 2 saniyeye kadar sürebilen bir savunma duruşuna geçer. Daha sonra gelen bütün olağan ataklardan sıyrılır. Alan tesiri olan yeteneklerden %25 daha az hasar alır. 2 saniye sonra yahut bu yeteneği yine etkinleştirdiğinde rakipleri 1 saniyeliğine sersemletir. Onlara en fazla 155 fizikî hasar verir. Karşı hücum durumunda ise sıyrıldığı taarruz başına 20% daha fazla hasar verir.

Son olarak klavyeden R ile faal olan yeteneği Büyük Ustanın Kudreti, pasif durumdayken şampiyon arka arda gerçekleştirdiği her üçüncü akında fazladan büyü hasarı verir. Faal olarak da azmini pekiştirerek, 8 saniye kadar zırh ve büyü direnci kazanır.

Silah Ustası Jax S11 Rün Dizilimi

Jax oyun içerisinde hoş bir jungler/solotop şampiyonudur. Çokça nerflenen sayın bir karakter olarak ismi çıkmıştır. Pekala, bu eşsiz şampiyonun S11 rün dizilimi nasıldır;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Kan

Son Direniş

İlham

Peksimet Teslimatı

Sihirli Pabuçlar ayrıyeten;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Silah Ustası Jax S11 Yetenek Skilleri

Oyuncuların dediğine nazaran Jax şampiyonunu seçtiğinizde ve her dizilimi eksiksiz yapıp, itemlere dikkat ettiğinizde 1vs1 de 10 levelden sonra esasen ölümsüz oluyorsunuz. Jax yetenek skilleri dağılımı ise;

Sıçrama Saldırısı: 2- 14- 15- 17- 18

Güçlendir: 3- 4- 5- 7- 9

Karşı Taarruz: 1- 8- 10- 12- 13

Büyük Ustanın Kudreti: 6- 11- 16

Silah Ustası Jax S11 Counter Pickler

Silahların ustası ve bir yetenek abidesi olan Jax şampiyonunun karşısında kim durabilir? Elbette onun da zayıf düştüğü şampiyonlar var. Bunlar;

Garen

Malphite

Pantheon

Renekton

Singed

Silah Ustası Jax Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Üçlü Kuvvet

Vefatın Dansı

Çelik Kaplamalı Çizme

Ruh Gömleği

Esirgeyici Melek

Meyyit Adamın Zırhı

Silah Ustası Jax Kostümleri

Silahların ustası olan Jax şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Hokeyci Kostümü

Vandal Kostümü

Oltalı Kostümü

PAX Kostümü

Jaximus Kostümü

Tapınak Savaşçısı Kostümü

Can Düşmanı Kostümü

SKT T1 Kostümü

Gardiyan Kostümü

Jax Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Jax İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın