League of Legends oyununda en rahat formda yönetim edilen jungle şampiyonu Jarvan IV, üst koridorda pek tesirli olabilir. Ekibi müdafaasıyla ün salmış şampiyon güzel bir asisttir. Jarvan IV şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimleri için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV

Lightshield Hanedanı’na mensup ve bir bu hanedanda bir prens olan Jarvan, tahtın veliahdıdır. Kusursuz bir formda yetiştirilen prens, ülkesinin şanlı ve üstün kıymetlerini korumaktadır. Sırtına yüklenmiş olan büyük beklentileri yerine getirmek ve savaşma isteği ortasında bir istikrar kurmaya çalışmaktadır.

Jarvan, üstün özgüveni ve rakip tanımaz cüreti ile ailesinin sancağını her vakit dorukta tutmaya çalışmaktadır. Halkının gelecekteki önderi olarak tüm gücünü gözler önüne sermektedir.

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV Oynanış Biçimi

Sağlam bir tank ve tıpkı vakitte savaşçı olma özelliğine sahip Jarvan IV şampiyonunun pasif skili Ordu Marşı, şampiyonun birinci olağan saldırısı gayesine fazladan fizikî hasar vermesini sağlar. Bu tesir 10 saniye içinde birebir amaç için tekrar oluşamaz. Rakip şampiyonlar haricindeki ünitelere 400 hasar verebilmektir.

Klavyenizden Q tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Ejderha Saldırısı, şampiyon kasırgasını uzatır ve isabet alan bütün rakiplere fizikî hasar verir. Skill Demacia Sancağı ile temas ettiğinde ise şampiyonu sancağı çekerken menzili içerisindeki tüm rakipleri 0.75 saniye havaya savurur.

Klavyenizden W tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Altın Kalkan, 5 saniyeliğine yakındaki her rakip şampiyon başına hasar emen süreksiz bir kalkan yaratır. Bu kalkan etrafındaki rakipleri 2 saniyeliğine yavaşlatır.

Klavyenizden E tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Demacia Sancağı, pasif halde iken ek atak suratı kazandırır. Etkin halde ise yakındaki bir bölgeye bir Demacia Sancağı dikerek, rakiplere büyü hasarı verir. Sancak 8 saniye kalır. Etraftaki dost şampiyonlara taarruz suratı verir.

Son olarak klavyenizden R tuşu ile yönlendirebileceğiniz yetenek Afet, şampiyon 825 menzil içerisindeki tüm rakip ünitelere fizikî hasar verir. 3,5 saniyeliğine gayeyle kendini tabanda yarattığı arenanın içerisine hapseder. Tekrar faal hale geldiğinde ise arena yok olur.

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV S11 Rün Dizilimi

Kusursuz bir prens, bir önder olan Jarvan IV şampiyonu S11 yeni dönem rün rehberi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Hâkimiyet

Ani Darbe

Açgözlü Avcı ve ayrıyeten;

+ %9 Taarruz Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV S11 Yetenek Skilleri

Jarvan şampiyonunun en bariz yeteneği klavyeden E ile etkin hale gelen Demacia Sancağı skilidir. Bu skill ile kadronuza takviye olup, düşmana sağlam hasar verebilirsiniz. Jarvan IV şampiyonunun S11 yeni dönem yetenek dağılımı;

Ejderha Saldırısı: 2- 4- 5- 7- 9

Altın Kalkan: 3- 14- 15- 17- 18

Demacia Sancağı: 1- 8- 10- 12- 13

Afet: 6- 11- 16

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV S11 Counter Pickler

Jarvan IV şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar;

Yorick

Jax

Vi

Renekton

Shen

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Közbıçak

Kara Balta

Meyyit Adamın Zırhı

Ruh Gömleği

Gargoyl Taşzırhı

Warmog’un Zırhı

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV Kostümleri

Jarvan IV şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Komando Kostümü

Ejder Katili Kostümü

Kara Zırh Kostümü

Ulu Kostümü

Savaş Ustası Kostümü

Fnatic Kostümü

Sonsuz Karanlık Kostümü

SSG Kostümü

Jarvan Iv Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Jarvan Iv İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın