Janna şampiyonunu “underrated” bir takviyedir. Yeterli oynadığınız takdirde geçekten kadronuzun hayatını kurtarabilirsiniz. League of Legends dünyasında hatırı sayılır bir şampiyon olan Janna, alandaki düşmanları öteye atma ve yakındaki grup arkadaşlarını güzelleştirme üzere özelliklere sahiptir. Janna şampiyonun S11 yeni dönemde yapılan değişikliklerini, rün ve yetenek dizilimlerini inceleyebilirsiniz.

Fırtınanın Hiddeti Janna

Janna eşsiz gücünü Runeterra rüzgarlarından almaktadır. Bu gizemli element tesirli rüzgar ruhu Zaun’un düşkünlerini korumaktadır. Bazıları onun hakkında -Azgın dalgalarla boğuştuğunu, hiddetli fırtınalara göğüs gerdiğini ve denizcilere yardım eden bir varlık olduğunu lisana getiriyor. Runeterra’lı denizciler onun için dua ediyor.

Vakit içerisinde Janna’nın müdafaası ve lütfü için yükselen sesler, bir umut ışığına dönüştürüldü. Janna’nın nerede ve ne vakit ortaya çıkacağı asla belirli olmuyor ancak en çok muhtaçlık duyulduğu bir anda yardım etmek için daima orada olduğu biliniyor.

Fırtınanın Hiddeti Janna Oynanış Biçimi

Pupa Yeli, bu âlâ niyetli şampiyonumuzun pasif skilidir. Bu skill sayesinde Janna makul bir menzildeki tüm dost şampiyonlara gerçek ilerlerken hareket suratları %8 oranında artar. Janna’nın tek gayeli büyüleri ve olağan akınları ile hareket suratı büyü hasarı olarak verir.

Uğultulu Kasırga, klavyeden Q ile etkin olan bu yetenekte ise Janna bir hortum yaratır. Hortum yoluna çıkan tüm rakiplere büyü hasarı verir. Onları 0.5 saniyeliğine havaya savurur. Hortum, 3 saniyeye kadar yüklenebilir. Yüklendiği her saniye için ek hasar verir. Rakipleri fazladan her saniye için 0.25 saniye daha üst savurur. Hortumu erken bırakmak için tekrar etkinleştirilebilir.

Meltem, rüzgar ruhu olan Janna’nın klavyeden W ile etkinleştirilen skilidir. Skill pasif halde iken, bekleme müddetinde değilken hareket suratı kazanır. Ayrıyeten ünitelerin içinden geçmeyi mümkün kılar. Etkin halde iken bir rakibe büyü hasarı verir ve rakibin hareket suratını düşürür.

Fırtınanın Gözü skili ise klavyeden E ile faal hale gelir. Janna dost bir şampiyona ya da kuleye 5 saniye kadar kalkan olur. Kalkan şampiyona gelecek tüm hasarları önler. Ayrıyeten atak gücü verir.

Muson, ismini yağmurlardan alan bu skill ise klavyeden R ile faal hale gelir. Janna Rüzgârın gücünü çağırarak etraftaki rakipleri geri savurur. Yanında bulunan grup arkadaşlarına 3 saniye boyunca can kazandırır.

Fırtınanın Hiddeti Janna S11 Rün Dizilimi

Şahane bir şifacı olan Janna şampiyonunun S11 yeni dönemdeki rün dizilimi rehberi;

Büyücülük

Aery’i Çağır

Mana Akışı Yüzüğü

Mutlak Odak

Yaklaşan Fırtına

Hâkimiyet

Gözyuvarı Koleksiyonu

İnsafsız Avcı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Fırtınanın Hiddeti Janna S11 Yetenek Skilleri

Hem dayanak hem de büyücü olan Janna şampiyonunun yetenek skilleri dağılımı ise;

Uğultulu Kasırga: 2- 14- 15- 17- 18

Meltem: 1- 4- 5- 7- 9

Fırtınanın Gözü: 3- 8- 10- 12- 13

Muson: 6- 11- 16

Fırtınanın Hiddeti Janna S11 Counter Pickler

Janna şampiyonunun zayıf olduğu şampiyonlar ise;

Diana

Nami

Sona

Sivir

Blitzcrank

Fırtınanın Hiddeti Janna Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: Şampiyon fare imlecinin yönlendirildiği alana hakikat, kısa aralık kat etmesini sağlar.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

İmparatorun Fermanı

Akan Su Asası

Kızgın Buhurdanlık

Atiklik Çizmeleri

Mikael’in Kazanı

Kefaret

Fırtınanın Hiddeti Janna Kostümleri

Janna şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Fırtına Kostümü

Hextech Kostümü

Buz Kraliçesi Kostümü

Ulu Kostümü

Muhabir Kostümü

Fnatic Kostümü

Yıldız Muhafızı Kostümü

Kutsal Kılıç Kostümü

Cadı Kostümü

Janna Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Janna İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın