Sihirdar Vadisi’nin en sevilen ve tabiat dostu olarak bilinen şampiyonu olan Ivern, çıktığı günden bu yana gruba dayanak sağlaması emeli ile tercih ediliyor. İtemleri çabucak hemen belli olsa da League of Legends’da dönem 11 güncellemeleri sonrasında rün seçimi ve item (build) seçimleri, Ivern içinde farklılık gösteriyor. Bu yazımızda orman yahut midde Ivern için en güzel item ve rün listesini bulabilirsiniz.

Ivern Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Kendi kadro arkadaşlarına kalkan ve taarruz suratı sağlaması nedeni ile bilhassa kadronun hami meleği olarak tercih edilen Ivern, ap damage yüklü da seçilebiliyor. Oyuncuların başlarında pek çok soru işareti bırakan dönem 11 Ivern’in rün ve item (build) seçiminde farklılığa gidilmesine de neden olmuştur. Jungle (orman)’da Ivern seçmek isteyen oyuncuların kesinlikle tercih etmesi gereken dönem 11 rün listesi şu biçimde sıralanmaktadır:

– Büyücülük: Aery’yi Çağır, Mana Akışı Yüzüğü, Büyüklük, Yaklaşan Fırtına. İlham, Sihirli Pabuçlar, Geleceğin Pazarı, Akın Suratı, Değişken Kuvvet, Zırh yahut Büyü Direnci.

PRO MİD Ivern İtemları (Build)

Daha çok jungle (orman) yük şampiyonlar ortasında yer alsa da dönem 11 ile birlikte mod yani orta koridorda da durumlara bağlı olarak seçilen Ivern, yanlışsız item seçimi ile pek çok orta koridor şampiyonuna baş tutuyor. Orta koridorda oynanacak olan Ivern için ap hasar ön planda ve rünlerden ap hasarı artıran rün seçimlerinin yapılması tavsiye edilmektedir. Profesyonel oyuncular tarafından dönem 11 için en fazla tercih edilen mid Ivern item (build) listesi şu formda sıralanıyor:

– Doran’ın Yüzüğü, Kara Mühür, Dinçleştirici Aytaşı, Kızgın Buhurdanlık, Kefaret, Ionia Çizmeleri, Mejai’nin Ruhyiyeni, Rabadon’un Şapkası.

Ivern mid (orta koridor) için genel olarak pro oyuncular tarafından bu itemler fazla biçimde tercih edilirken, alınmış olan sihirdar büyüleri ise daha çok Sıçra, Şifa yahut Sıçra, Tutuştur biçiminde görülmektedir.

Ivern Counter Şampiyonlar (Pickler)

Ormanda tercih edilen Ivern, pasifi sayesinde süratli kendi orman bölgesindeki kırmızı ya da mavi güçlendirmeyi almadan evvel rakip ormana gidebilmekte ve rakibin kırmızı ya da mavi güçlendirmesini çalabilmektedir. Ormanda oynanabilmesinin yanı sıra son güncelleme ile birlikte dönem 11’de orta koridorda da tercih edilen Ivern için oynanan koridora nazaran çeşitli counter şampiyon pick seçimi bulunmaktadır. Ivern için en âlâ counter şampiyon seçimleri listesine koridor çeşitlerine nazaran birlikte bakalım.

Ivern Jungle (Orman) Counter Şampiyonlar (Pickler)

Ormanda oynanan Ivern şampiyonunun oyun başlarında teke tekte güçsüz olduğu çok fazla şampiyon bulunmakta. Bu nedenle rakip ormanda Ivern alan oyuncuya karşı seçebilecek olduğunuz en ülkü ve yeterli counter şampiyon pick listesi şu formda sıralanıyor:

– Warwick

– Vi

– Shaco

– Fiddlesticks

– Lee Sin

– Master Yi

– Skarner

– Evelynn

– Kayn

– Nocturne

Ivern Mid (Orta Koridor) Counter Şampiyonlar (Pickler)

Orta koridorda oynanan belirli başlı şampiyonlar olsa da dönem 11 prestiji ile farklı koridor şampiyonlarını burada görmek de mümkün hale geldi. Orta koridorda oynanan farklı şampiyonlar ortasında yer alan Ivern, çeşitli şampiyonlara karşı midde güzel olsa da birtakım şampiyonlara karşı da hayli berbat seçimdir. Mid Ivern başta Fizz, Rumble ve Morgana’ya karşı hayli yeterli bir seçimdir. Öte yandan orta koridorda Ivern’e karşı alınabilecek olan en yeterli şampiyon seçim listesi ise şunlardır:

– Swain

– Aurelion Sol

– Vel’Koz

– Neeko

– Lux

– Graves

– Taliyah

– Annie

– Heimerdinger

Ivern Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Ivern İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın