Deniz kadar sakin ve fırtına üzere acımasız olan Irelia, League of Legends cihanında savaşçı birebir vakitte bir suikastçıdır. Şampiyonun yeni dönem rün ve yetenek rehberine, ayrıyeten şampiyon üzerinde yapılan öteki değişiklikleri derledik.

Bıçakların Dansı Irelia

Noxus’un Ionia’yı işgal etmesi sırasında pek çok kahraman ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri de Navori’li genç Irelia’dır. Ama hiçbiri Irelia kadar kusursuz bir savaşçı değildi. Irelia memleketinin kadim dansları üzerine eğitim almış ve bunu bir savaş sanatına çevirmiştir.

Epey dikkatli ve şık hareketlerle bıçaklarını kullanan Irelia, kendini bir savaşçı olarak kanıtlamıştır. Böylelikle bir direnişin başkanı ve sembolik bir yönetici haline geldi. Bıçakların Dansı olarak isimlendirilen Irelia, kendisini büsbütün vatanına adamış bir şampiyondur.

Şık hareketleriyle havada asılı duran ölümcül bıçakların dansı ile Irelia vatanını fethetmek isteyen bütün düşmanları katlediyor.

Bıçakların Dansı Irelia Oynanış Biçimi

Irelia ne kadar nerf yerse yesin çok taraflı bir solo top şampiyonudur. Şampiyonun pasif skili olan Ionia Coşkusu, 1000 menzil içerisinde yer alan rakiplerinin sayısı ile, yakındaki kadro arkadaşlarının sayısıyla kıyaslayarak sıvışma sağlar. Şayet kadrodakilerin sayısı rakipten fazla ise sıvışma %0’dır. Sayılar eşit ise , rakipler fazla ise en fazla 540 sıvışma sağlayabilir.

Klavyeden Q ile faal hale gelen yetenek Uçarbıçak, şampiyon ileri atılarak amacına vurur ve fizikî hasar verir. İsabet halinde gerçekleşen tesirleri devreye sokar. Skill gayesi öldürürse, bekleme mühleti sıfırlanır. Ayrıyeten 35 mana geri kazandırır.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Hiten Tarzı, pasif halinde can yenilerken etkin halde 6 saniye boyunca şampiyonun olağan akınları gerçek hasar verir. Hatta yenilenen can ölçüsü iki katına çıkar.

Klavyeden E ile etkin hale gelen yetenek İstikrar Saldırısı, şampiyonun deştiği gayesine büyü hasarı verir. Maksadı en fazla 2 saniyeliğine 60% yavaşlatır. Amacın can yüzdesi kendisinden yüksek ise birebir mühlet boyunca sersemletir.

Son olarak klavyeden R ile etkin hale gelen yetenek Hayalet Bıçaklar ise şampiyonun, çağırdığı 4 ruh bıçağını 0.5 saniye gecikmeyle fırlar. Rakiplere fizikî hasar verir. Rakiplere verdiği hasarın %25 kadarını minyonlara ve canavarlara verir. Böylelikle kadar güzelleşir.

Bıçakların Dansı Irelia S11 Rün Dizilimi

Halkının kadim dansları üzerine eğitilmiş Irelia şampiyonunun S11 yeni dönem rün dizilimi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Çeviklik

Son Direniş

İlham

Peksimet Teslimatı

Sihirli Pabuçlar ayrıyeten;

+ %9 Taarruz Suratı

+ 10 Değişken Kuvvet

+ 5 Zırh

Bıçakların Dansı Irelia S11 Yetenek Skilleri

Uçarbıçak skili ile bir ADC şampiyonuna ulaşabilen ve ona saldırabilen Irelia şampiyonunun ultisi dört füze yollayıp uzaktan ziyan verebilir. Yeni dönemde Irelia yetenek skilleri dağılımı ise;

Uçarbıçak: 2- 4- 5- 7- 9

Hiten Tarzı: 3- 14- 15- 17- 18

İstikrar Saldırısı: 1- 8- 10- 12- 13

Hayalet Bıçaklar: 6- 11- 16

Bıçakların Dansı Irelia S11 Counter Pickler

Solo top da mükemmeller yaratabilen Irelia’nın da tökezlediği, karşısına geldiğinde zayıf düştüğü birtakım rakipler vardır. Bunlar;

Darius

Jax

Nasus

Olaf

Renekton

Bıçakların Dansı Irelia Full Build S11 Eşya Dizilimi

Üçlü Kuvvet

Çelik Kaplamalı Çizme

Mevtin Dansı

Meyyit Adamın Zırhı

Hami Melek

Mahvolmuş Hükümdarın Kılıcı

Bıçakların Dansı Irelia Kostümleri

Efsanevi lotus çiçeğinden esinlenerek yapılan kostümü bir şahanedir. Şampiyon Riot Games tarafından hayli albenili bir biçimde dizayn edilmiştir. Bayanların ironik yapısını hoş bir formda söz etmektedir. İrelia şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Gece Katili Kostümü

Havacı Kostümü

Ulu Kılıç Kostümü

Maskeli Kostümü

Buzbıçaklı Kostümü

Lotus Çiçeği Kostümü

Irelia Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Irelia İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın