League of Legends bütün dünyada son derece tanınan olan ve fazla sayıda takipçisi olan birçok oyunculu savaş oyunudur. Muhakkak devirlerde düzenlenen şampiyonluk maçları ve ligler herkesin ilgisini çekmektedir. League of Legends oyunundaki Manevî Rehber Illaoi de ilgi gören şampiyonlar ortasında yer almaktadır.

Illaoi Kimdir?

Illaoi sarsılmaz bir inanca sahiptir. Rakiplerinin ruhlarını vücutlarından ayırarak onların gerçeklik algılarını bozar. Illaoi rakipleriyle Yılan Adalar’ın ilahıyla birlikte savaşır. Illaoi epeyce heybetli bir bayan rehberdir ve yaşama çok bağlıdır.

Illaoi’nin inancı Nagakabouros olarak isimlendirilen bir yılan başıyla direkt ilişikilidir. Bu yılanın ne başı ne de sonu aşikardır. Nagakabouros hareket, fırtına ve okyanus fırtınaları ilahıdır ve gökyüzünün ve denizin hareketini sağlayan canavar olarak bilinir. Illaoi’nin inancı üç temel öğretiye dayanır. Bu öğretiye nazaran: Her ruhun doğuş emeli cihana hizmet etmektir ve her ruh içinde arzuyu barındırır. Ruhlar hayatta isteklerinin peşinde hareket ederken cihan de kendi yolunda ilerler.

Illaoi Gerçeğin Sözcüsü rütbesindedir ve kendini kainatın doğal akışına karşı olan pürüzleri ortadan kaldırmaya adamıştır. Yaşayan ölülerle savaşır ve umut vaat eden bireyleri bularak onları imtihana tabi meblağ. Böylelikle umut vaat eden ruhları kendi pahalarını kanıtlamaya zorlar. İmtihanı geçen ruhlar kendi yazgılarının peşinde koşmaya başlarlar.

Illaoi Karakter Özellikleri

Roller: Tank, Savaşçı

Riot Point: 975

Mavi Öz: 6300

Zırh: 26 (her düzey için +3,8)

Hareket Suratı: 340

Can: 585.6 (her düzey için +95)

Can Yenileme: 9,5 (her düzey için +0,8)

Atak Gücü: 60 (her düzey için +5)

Akın Suratı: 0,625 (her düzey için + %2,5)

Büyü Direnci: 32,1 (her düzey için +1,25)

Illaoi Rün Rehberi ve S11 Yeni Rünler

Illaoi’nin Mevcut Rün Rehberi;

Soğuran Küre

İkinci Baht

Canlandır

Kemik Zırh

Gözü Kara

Büyüklük

Illaoi’nin Yenilenen S11 Rün Rehberi;

Hakimiyet

İsabet

Efsane: Sıvışma

Açgözlü Avcı

Yenilmez

Son Direniş

Kan Tadı

Pratik Zeka

+5 Zırh

+10 Değişken Kuvvet

+%9 Hücum Suratı

Illaoi İtemları (Build)

Gargoyl Taşzırhı

Meyyit Adamın Zırhı

Kara Balta

Vefatın Dansı

Esirgeyici Melek

Ruh Gömleği

Illaoi Counter Şampiyonlar (Pickler)

Illaoi’nin Karşısında Zayıf Olduğu Şampiyonlar;

Irelia

Fiora

Nasus

Tryndamere

Lulu

Illaoi’nin Karşısında Güçlü Olduğu Şampiyonlar;

Gangplank

Blitzcrank

Orianna

Garen

Riven

Illaoi Yetenekleri

Sille Tokat: Illaoi rakiplerinin üzerine atılır ve onlara fizikî hasar verir. Bu yeteneği kullandığında dokunaçlar rakiplere vurur. Illaoi rakibinin üzerine Sille Tokat yeteneğini kullanarak atıldığında dokunaçlar da rakibe hasar verir.

Dokunaç Darbesi: Bu yetenek dokunaçların rekibe daha fazla fizikî hasar vermesini sağlar. Dokunaçların rakibe vurduğunda darbe hasarı daha fazla olur. Illaoi rakip şampiyonların üzerine dokunaçlarla şiddetli bir darbe indirebilir.

Yaşlı Allahın Elçisi: Illaoi kabuklar meydana getirir ve etrafındaki yüzeylerin üzerinde dokunaçlar oluşturur. Bu dokunaçlar Illaoi Sille Tokat yeteneğini kullanırsa rakiplerine vurur. Dokunaçlar rakiplere isabet ettiğinde hasar verir ve Illaoi’nin düzgünleşmesini sağlar.

İlahi Ders: Illaoi idolünü yere vurduğu vakit etrafındaki rakiplerin fizikî hasar almasını sağlar. Bu yetenek rakip şampiyonlara isabet ederse dokunaçlar ortaya çıkar.

Ruh İmtihanı: Illaoi rakip şampiyonunun vücudundan ruhunu çıkarabilir. Rakibin ruhuna verilen hasar muhakkak bir ölçüde rakibe de hasar verir. Illaoi şayet rakip şampiyonun ruhunu öldürürse yahut rakip ruhundan çok uzakta bulunursa, rakip kabuk formuna girer mesken etrafında dokunaçlar oluşmaya başlar. Illaoi rakiplerinin ruhunu 10 saniye müddetliğine çıkarabilir ve ruhu akına açık hale getirir.

Illaoi Kostümler

Klasik Illaoi

Direnişçi Illaoi

Hiçlik Getiren Illaoi

Illaoi Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Top (Solo), Mid, Jungle Illaoi İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın