League of Legends cihanında evvelce gururlu bir şövalye olan Hecarim, şimdilerde bir ruh halinde dolaşıyor. Eşsiz yeteneklere sahip olan Hecarim şampiyonunu oynarken size yardımcı olacak bir rehber hazırladık. Ayrıyeten S11 yeni dönemde yapılan değişiklikleri, rün rehberi ve yetenek dağılımlarını da öğrenebilirsiniz.

Savaşın Gölgesi Hecarim

Savaşın Gölgesi Hecarim, yaşayan ruhların sonsuza kadar peşine düşmekle lanetlenmiş bir şampiyondur. İnsan ve hayvanların epey vahim bir birleşimi olan bu ruh, çok eski vakitlerde Kutlu Adalar gölgelere yenilen eşsiz bir şövalyeydi.

Buyruğunda olan süvariler ile Afet’in yıkıcı güçleri tarafından yok edilmişti. Ne vakit Kara Sis Runeterra’da belirirse, Hecarim ortaya çıkıyor ve atağa önderlik ederek düşmanlarını paramparça ediyor. Her vakit katliamın tadını çıkarıyor.

Savaşın Gölgesi Hecarim Oynanış Biçimi

Hecarim şampiyonunun pasif skili Savaş Yolu, şampiyonun hareket suratının pahalarını en fazla %30’sa çıkararak muadil ölçüde hücum gücü verir. Klavyeden Q ile yönetim edilen yetenek Galeyan ise, şampiyonun yakınında bulunan rakiplere fizikî hasar verir. Hecarim bu atakla rastgele bir rakibine hasar verir ise, bir adet Galeyan yükü kazanır. Böylelikle hünerin bekleme mühleti kısa müddetliğine 1 azalır. En fazla 2 sefer birikebilir.

Klavyeden W yeteneği ise Dehşetin Ruhu skilidir. Şampiyon 4 saniye boyunca, yakınındaki bütün rakiplere büyü hasarı verir. Rakiplerden rastgele biri bu hasarı alırsa şampiyon %20 kadarına muadil düzgünleşir. Yıkıcı Akın klavyeden E yeteneğinde ise, şampiyon 3 saniye boyunca %25 üzere bir oranla başlayıp %75 oranına kadar artan hareket suratı pahasına sahip olur. Yıkıcı Saldırı’ya geçtiğinden beri kat ettiği araya bağlı olarak gayesi geri savurur ve fizikî hasar verir.

Gölgelerin Hamlesi ise klavyeden R yeteneği ile şampiyon, hayalet süvariler çağırarak hamle eder. Süvariler değdikleri her üniteye büyü hasarı verir. Hamle tamamladığında bir şok dalgası yaratarak yakındaki rakiplerin kendisinden kaçmasına neden olur.

Savaşın Gölgesi Hecarim S11 Rün Dizilimi

Hercaim şampiyonunun S11 yeni rün dizilimi;

İsabet

Yenilmez

Zafer

Efsane: Sıvışma

Son Direniş

Hâkimiyet

Ani Darbe

Açgözlü Avcı ve;

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Savaşın Gölgesi Hecarim S11 Yetenek Skilleri

Hecarim şampiyonunun S11 yeni dönemde yetenek skilerinin dağılımı şu biçimdedir;

Galeyan: 1- 4- 5- 7- 9

Dehşetin Ruhu: 2- 14- 15- 17- 18

Yıkıcı Atak: 4- 8- 10- 12- 13

Gölgelerin Hamlesi: 6- 11- 16

Savaşın Gölgesi Hecarim S11 Counter Pickler

Her ne kadar ölümsüz bir ruh olsa da Hecarim şampiyonun savaş alanında iken çekindiği birtakım şampiyonlar var. Zayıf kaldığı şampiyonlar ise;

Aatrox

Anivia

Nasus

Sejuani

Savaşın Gölgesi Hecarim Full Build S11 Eşya Dizilimi

Hayalet: 10 saniye kadar ünitelerin içerisinden geçebilir. Şampiyonun düzeyine bağlı olarak %28 ile %45 ortasında hareket suratı sağlar.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Başlangıç itemleri: Közbıçak ve Doldurulabilir İksir

Birinci Base itemleri: Ocakbağlı Baltası, Hız Çizmeleri, Doldurulabilir İksir

Oyun ortası itemleri: Hızkesen, Çelik Kaplamalı Çizme, Dikenli Yelek

Full Build: Hızkesen, Çelik Kaplamalı Çizme, Çivili Zırh, Yabanî Hydra, Mevt Dansı ve son olarak Ruh Gömleği

Savaşın Gölgesi Hecarim Kostümleri

Süvari Hecarim şampiyonunun bugüne kadarki tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Kan Şovalyesi Kostümü

Vefat Meleği Kostümü

Başsız Kostümü

Arcade Kostümü

Ağaç Cet Kostümü

Dünyalar Yıkan Kostümü

Birinci Süvari Kostümü

Hecarim Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Jungle, Top (Solo), Mid Hecarim İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın