İstanbul’da gerçekleşen görüşmede, HADO e-sporu ve başka e-sporların geleceğini masaya yatıran Zirve ve Akdemir ileriye dönük umut veren açıklamalar yaptılar.

“40 MİLYON KİŞİ”

HADO Sakarya Yöneticisi Nurettin Zirve HADO e-sporun klâsik spor ile dijital sporları birleştirmek ismine uğraş sarfettiklerini tabir etti. Zirve; “HADO e-spor serüvenini Türkiye gençliğine en son teknoloji ile sunmanın çabası içerisindeyiz. Sakarya’da bu tarafta bir akademi kuruluşu için ağır bir mesai harcıyoruz. Bu manada FDR Cumhuriyeti CEO’su Sayın Adnan Akdemir ile biraraya gelerek günümüzde ve gelecekte e-spor ismine neler yapabileceğimizi istişare ettik. Görüşlerimizi ve planlarımızı ortaya koyduk. Sakarya HADO olarak sorumluluk bölgemiz olan 10 vilayette yaklaşık 40 milyon şahsa hitap edecek olmanın heyecanının yaşıyoruz” dedi.

“İNANCIMIZ TAM”

FDR Oyun Cumhuriyeti CEO’su Adnan Akdemir bugünü kadar Türkiye’de güç olan hatta hayal bile edilemeyen bölümlerde olabildiğince sabırlı hareket ederek başarılı olduklarını lisana getirdi. Akdemir, “Biz e-sporu âlâ tahlil ettik. Gelecekte dijital oyun sporları platformunun başta gençlerimiz olmak üzere yetişkinlerimizin hayatında yer alacağına inancımız tam. Ayrıyeten yapacağımız yatırımlar ile e-spor meslek odaklı da gelişecektir. Bu manada birinci yatırımımızı Fitaş Şubesi’nden sonra İstanbul Metropol AVM ve Adana Şubelerinde gerçekleştirdik ve e-sporu faaliyete geçirdik. Öteki vilayetlerde de şube açma çalışmalarımız devam edecek.” formunda konuştu.

ORTAK PROJELER

Zirve ve Atdamir e-sporun bugüne ve yarını ismine yapılan görüşmenin son derece verimli geçtiğine vurgu yaparak, gelecekte ortak projeler geliştirebileceklerini tabir ettiler. Görüşmeye HADO Türkiye Yöneticisi Koray

Erdemir ile birlikte E-Spor Oyun Yöneticisi Cem Aksoylu ve CFO Şemsi Yerli’de eşlik etti.

HADO E-Spor’u gelecekte hayattaki yerini alacak

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın