League of Legends’de Gragas şampiyonunu duymayan yoktur. Bu ayyaş ve öfkeli adamın bir o kadar da sevinçli olduğunu söylemek gerekiyor. Şayet tercihinizi Gragas üzere bir şampiyondan yana yaparsanız, evvel onun yeteneklerini öğrenmeniz gerek. O halde S11 yeni dönemde Gragas şampiyonunda ne üzere değişiklikler yapıldı inceleyelim.

Doğuşçu Ayyaş Gragas Gnar

Tam bir ayyaş olan Gragas her vakit kusursuz birayı arayan, sevinci ve azmi ile savaşlara çıkan bir şampiyondur. Doğuşçu bir harman ustası olan bu adam, bilinmeyen diyarlardan kalkıp gelmiştir. Şu an da Freljord’un el değmemiş steplerinde az ganimetler aramaktadır. Ayrıyeten her geçtiği yerde farklı tarifler denemektedir.

Genel olarak sarhoş halde gezen Gragas çabucak saman alevi üzere öfkelendiği için kendini destansı savaşlarda, sabahlara kadar devam eden şenliklerde ve hatta verdiği geniş çaplı hasarların sonucunda hatalı olarak buluyor. Şayet Gragas geliyorsa, oraya bir cümbüş havası ve yıkım geliyor demektir.

Doğuşçu Ayyaş Gragas Oynanış Biçimi

Gragas üzere bir şampiyonun birinci skili tabi ki İçelim Güzelleşelim olacaktır. Bu yeteneği kullandığında içkisinden bir yudum alır ve böylelikle azami can kıymetinin %6‘sını geri kazanır. Ancak bunu lakin 8 saniyede bir kullanabilir. Fıçı Yuvarla ise klavyeden Q ile faal olan bir yetenektir. Şampiyon bir bira fıçısı yuvarlar ve 4 saniye sonra kendi kendine de patlayarak rakiplerin büyü hasarı almalarına neden olur. Ayrıyeten hareket suratlarını da düşürür. Fıçı mayalandıkça verdiği hasar yavaşlatma oranına nazaran artış gösterir. 2 saniye içerisinde 0’ye kadar yükselebilir.

Ayyaş Hiddeti skili ise klavyeden W yeteneğidir. Şampiyon içkisinden bir yudum alır ve 2,5 saniyeliğine aldığı hasar azalır. Beden Darbesi ise klavyeden E yeteneği olarak, şampiyonun belirli bir pozisyona hamle etmesini ve karşısındaki rakibe çarparak ona ve etrafındakilere büyü hasarı verir. Ayrıyeten hepsini sersemletir. Şampiyon rastgele bir ünite ile çarpışırsa skilin bekleme mühleti 3 saniye kadar düşer.

Son olarak Patlayan Fıçı, klavyeden R ile yönetilen yetenek ise şampiyonun fıçısını atarak bölgede bulunan tüm rakiplere büyü hasarı vermesini sağlar. Rakipleri fıçının düştüğü noktadan geriye gerçek savurur. Rakipler duvarların ardına savrulamaz. Çarparak durur.

Doğuşçu Ayyaş Gragas S11 Rün Dizilimi

Gragas şampiyonunun S11 yeni rün dizilimi;

Hâkimiyet

Yırtıcı

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

Usta Avcı

İlham

Harika Zamanlama

Kozmik Sezgi ve;

+ %9 Atak Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Doğuşçu Ayyaş Gragas S11 Yetenek Skilleri

Gragas şampiyonunun yetenek skilleri epeyce değerlidir. Yeni dönem yetenek skill dağılımı;

Fıçı Yuvarla: 2- 4- 5- 7- 9

Ayyaş Hiddeti: 1- 14- 15- 17- 18

Beden Darbesi: 3- 8- 10- 12- 13

Patlayan Fıçı: 6- 11- 16

Doğuşçu Ayyaş Gragas S11 Counter Pickler

Karşısına geldiğinde, Gragas şampiyonun zayıf kaldığı öteki şampiyonlar;

Ahri

Fizz

Yasuo

LeBlanc

Doğuşçu Ayyaş Gragas Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: İmleç doğrultusunda şampiyonun kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Gece Tırpanı

Morellonomikon

Uğursuz Müdafaa

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Rabadon’un Şapkası

Doğuşçu Ayyaş Gragas Kostümleri

Doğuşçu, öfkeli ancak bir o kadar da cümbüş düşkünü bir ayyaş olan Gragas şampiyonunun tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Dalgıç Kostümü

Zonta Kostümü

Gragas Baba Kostümü

Havalı Kostümü

Vandal Kostümü

Oktoberfest Kostümü

Delikanlı Taraftar Kostümü

Fıçı Kıran Kostümü

Gragas Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Jungle, Top (Solo), Mid Gragas İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın