Gnar, League of Legends dünyasının herhalde en sempatik şampiyonlarından biridir. Gnar ile oyun oynamak ve savaşa katılmak o kadar eğlenceli ki, bir sefer oynayan bir daha bırakamıyor. Gnar oynamayı sevenler için, bu dönemde yapılan tüm düzenleme ve değişiklikleri derledik.

Kayıp Halka Gnar

Kimi vakit hayli sevinçli ve oyuncu, kimi vakitte dev bir canavar haline giren Gnar, ilkel bir yordledır. Gerçek Buz içerisinde bin yıldır donmuş halde bulunan bu yaratık nihayet özgürlüğüne kavuşmuştur. Şimdilerle ise yabancı olduğu bu dünyaya alışmak için uğraş gösteriyor.

Tehlikeli işlerden büyük zevk alan Gnar, eline ne geçerse rakiplerine savuruyor. Ortalıkta hoplaya zıplaya dolanırken birebir vakitte savaşın seyrini değiştirebiliyor.

Kayıp Halka Gnar Oynanış Biçimi

Gnar ile bir savaşa girmek hakikaten çok eğlencelidir. Tek skillde iki farklı mahareti olan Gnar şampiyonunun pasif skili, Hiddet Geni’dir. Şampiyon bir hiddet oluşturur. Bu hiddet en üst düzeye geldiğinde, kullandığı öbür bir yetenek Gnar’ın 15 saniyeliğine dönüşmesini ve yetenekleriyle niteliklerinin değişmesini sağlar. Böylelikle hareket suratı artar ve hücum suratı da birebir oranla yükselir.

Bumerang At ve Kaya Fırlat klavyeden Q yeteneği ile etkin olur. Bumerang At skilinde Gnar bir bumerang fırlatır. Böylelikle rakiplerine fizikî hasar verir. Öteki yandan suratını düşürür. Bumerang geri döndüğünde isabet ettiği öteki amaçlara %50 asar verir. Şayet geri dönerken bumerangı yakalarsa skilin bekleme müddeti azalır. Bu ortada bumerang bir gayeye yalnızca bir sefer vurabilir. Kaya Fırlat skilinde ise, şampiyon rakiplerine kaya fırlatır. Kaya bir rakibe isabet ettiğinde durur. İsabet alan rakibe ve tüm rakiplere fizikî hasar verir. Şampiyon fırlattığı kayayı yerinden alırsa skilin bekleme mühleti %60 düşer.

Hiper ve Göçert diye isimlendirilen skiller ise klavyeden W yeteneğidir. Hiper skilinde şampiyon tıpkı maksada yapılan her üçüncü akın yahut büyü fazladan Büyü Hasarı verir. Hareket Suratı avantajı 3 saniye içinde azalarak biter. Göçert skilinde de şampiyon muhakkak bir bölgedeki rakipleri sersemleterek, fizikî hasar verir.

Hop ve Güm, klavyeden E yeteneğidir. Hop skilinde şampiyon bir noktaya hakikat zıplayarak, 3 saniyeliğine %20 taarruz suratı kazanır. Rastgele birinin üzerine inerse sekerek ilerlemeye devam eder. Doruğuna indiği ünite rakibi %80 yavaşlatır. Güm skilinde ise, tekrar bir noktaya zıplar, yakındaki tüm rakiplere fizikî hasar verir.

Son skili olan GNAR! ise tek skildir. Klavyeden R ile yönetim edilen yetenek küçük Gnar bumerangı yakaladığında, öteki skilin bekleme müddeti azalır. Mega Gnar’a dönüştüğünde ise tüm rakipleri belirlenen tarafa hakikat havaya savurarak, fiziksek hasar verir.

Kayıp Halka Gnar S11 Rün Dizilimi

Gnar şampiyonunun S11 rün dizilimi;

Azim

Hortlağın Pençesi

Tahrip

Kemik Zırh

Çok Büyüme

Hâkimiyet

Kan Tadı

Açgözlü Avcı ve;

+ %9 Hücum Suratı

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Kayıp Halka Gnar S11 Yetenek Skilleri

Gnar şampiyonunun yetenek skileri dağılımı;

Bumerang At – Kaya Fırlat: 1- 4- 5- 7- 9

Hiper – Göçert: 3- 8- 10- 12- 13

Hop – Güm: 2- 14- 15- 17- 18

GNAR!: 6- 11- 16

Kayıp Halka Gnar S11 Counter Pickler

Şirin şampiyonumuzun zayıf olduğu öbür şampiyonlar ise;

Darius

Irelia

Teemo

Riven

Pantheon

Kayıp Halka Gnar Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon amaç aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Üçlü Kuvvet

Kara Balta

Sterak’ın Garantisi

Ruh Gömleği

Merkür’ün Adımları

Hami Melek

Kayıp Halka Gnar Kostümleri

Sevinçli ve bir o kadar da oyuncu olan, Gnar şampiyonunun kostümleri;

Klasik Kostüm

Dino Kostümü

Beyefendi Kostümü

Kartopu Savaşı Kostümü

Ringin Aslanı Kostümü

Üstün Galaksi Kostümü

SSG Kostümü

Gnar Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Jungle, Top (Solo), Mid Gnar İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın