Galio, League of Legends cihanında epeyce revaçta bir şampiyondur. Büyücülerden biri olan Galio, birebir vakitte tank misyonu görür. Kaya üzere sağlam bir muhafız olan Galio ile ilgili tüm bilgileri ve S11 yeni dönemdeki değişiklikleri paylaştık.

Heybetli Muhafız Galio

Taştan dev bir muhafız olan Galio, ışıltıların kenti olan Demacia’dan gelmektedir. Kentin kapılarında hiç yorulmadan nöbet meblağ. Düşman büyücüleri haklamak için yapılmış olan şampiyonun kimi vakit yıllarda hareketsiz bir biçimde beklediği vakitler olur. Ama güçlü büyücüler onu uyandırdığında büsbütün harekete geçer.

Uyanışı düzgün kıymetlendirmek isteyen Galio, savaşlardan zevk almayı ve arkadaşlarını müdafaayı yeterli bilir. Ancak kazandığı zaferlerin her biri buruktur. Zira yok ettiği büyü aslında Galio’yu harekete geçiren etmendir. Kazandığı her savaş onu yeniden hareketsiz kılacaktır.

Heybetli Muhafız Galio Oynanış Biçimi

Galio grup savaşlarına yeri göğü sarsan girişler yapmayı sever. Seçiminizi galio şampiyonundan yana yaptığınızda kadronun bel kemiği olursunuz. Galio’nun skillerinde pasif skili Ezen Darbe’dir. Bu skill sayesinde olağan saldırısı 75 ünite alana büyü hasarı verir. Skilleri rastgele bir şampiyona isabet ettiğinde Ezen Darbe’nin bekleme müddeti azalır.

Savaş Yelleri, klavyeden Q yeteneğinde ise şampiyonumuz büyü hasarı veren iki rüzgar öbeği gönderir. Bu öbekler birleştiğinde ise büyük bir hortuma dönüşür. Hortum 1,5 saniye kadar büyü hasarı verir.

Durand Kalkanı ise klavyeden W yeteneğidir. Pasif haliyle 12 saniye hasar almazsa büyü hasarı durduran bir kalkan elde eder. İkinci kullanımı ise, şampiyon güç toplamaya başlayarak hasar azaltma kazanır ve yavaşlar. Ayrıyeten yakındaki rakip şampiyonları kışkırtır ve hasar azaltma tesirini yeniler. Kıymetli bir not düşelim, bu kalkanın güç toplaması için şampiyonun ağırlaşması, kitle denetimiyle önlenemez.

Klavyeden E yeteneği olan Adalet Yumruğu ile şampiyon devasa bir yumrukla ileri fırlar. Rakiplere büyü hasarı vererek onları havaya savurur. Şayet Galio bir şampiyona çarparsa durur ve büyü hasarı verir. Son olarak Kahraman Dalışı, kadro arkadaşlarından birinin o andaki pozisyonunu iniş noktası olarak belirler. İniş yapana kadar Galio tüm gruba hasar azaltma sağlar. Birebir anda iniş yaptığında alandaki rakipler büyü hasarı alarak havaya savrulur.

Heybetli Muhafız Galio S11 Rün Dizilimi

Epeyce sağlam bir tank olan Galio şampiyonu tıpkı vakitte bir büyücüdür. Rünleri de ona nazaran dizilmelidir. Galio karakterinin S11 yeni rünleri;

Hakimiyet

Yırtıcı

Kan Tadı

Hayalet Poro

Usta Avcı

Azim

İkinci Talih

Metanet ve;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 5 Zırh

Heybetli Muhafız Galio S11 Yetenek Skilleri

Galio şampiyonunun yeteneklerinin geneli epey farklıdır. Şampiyonun S11 yeni dönemde yetenek dağılımı;

Savaş Yelleri: 1- 4- 5- 7- 9

Durand Kalkanı: 2- 8- 10- 12- 13

Adalet Yumruğu: 3- 14- 15- 17- 18

Kahraman Dalışı: 6- 11- 16

Heybetli Muhafız Galio S11 Counter Pickler

Elbette Galio’nun heybetinden sual olmaz. Lakin onun da karşısında zayıf kaldığı şampiyonlar var. Bunlar;

Braum

Yasuo

Janna

Talon

Udyr

Heybetli Muhafız Galio Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa ara kat etmesi sağlanır.

Işınlan: 4,5 saniye odaklanma yaptıktan sonra şampiyon gaye aldığı dost kuleye, minyona ya da toteme ışınlanır.

Hextech Füzekemer

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Rabadon’un Şapkası

Morellonomikon

Uğursuz Müdafaa

Heybetli Muhafız Galio Kostümleri

Heybetli bir muhafız olan Galio’nun kostümleri de en az kendisi kadar heybetli. Galio şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Efsunlu Kostüm

Komanda Kostümü

Kapı Bekçisi Kostümü

Kazanova Kostümü

Gagalio Kostümü

Galio Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Jungle, Top (Solo), Mid Galio İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın