League of Legends cihanında suikastçı niteliğinde olan ve yetenek gücüne dayalı bir şampiyondur Fizz. Ekip savaşlarında iş görebilir olmasının yanı sıra birebir kapışmalarda da tesirli olabilmektedir. Fizz yeni dönem rün ve yetenek rehberine, ayrıyeten şampiyon üzerinde yapılan öteki değişiklikleri derledik.

Dalgaların Dümencisi Fizz

Bilgewater etrafındaki resiflerde hayatını sürdüren Fizz, amfibi bir yordledır. Batıl inançları olan kaptanların, ortada sırada denize bıraktıkları adakları bulur. En kaliteli ve yetenekli denizciler bile onunla aksi düşmemesi gerektiğini bilir.

Fizz’in hilekar karakterini hafife alan her kim olursa olsun başına geleceklerden sorumlu değildir. Daima olarak kampisli bir deniz ruhu ile karıştırılan Fizz, denizin derinliklerinde yaşayan etçil canavarlara bile hükmedebiliyor. En zeki kimsenin bile basitçe başını karıştırabiliyor.

Dalgaların Dümencisi Fizz Oynanış Biçimi

Fizz şampiyonunun pasif skili olan Çevik Dövüşçü, şampiyonun başka ünitelerin içinden geçmesini ve olağan taarruzlardan daha az hasar almasını sağlamaktadır.

Klavyeden Q ile etkin edilen yetenek Zıpkın Atağı’nda ise şampiyon maksadını deşip geçerken mevcut olan akın gücünün tamamını ve büyü hasarı verir. Bu skill şampiyonun vuruş anı tesirlerini tetikleyebilir. Deşip geçilen tüm rakiplere uygulanmaktadır.

Klavyeden W ile etkin olan skill Deniztaşı Zıpkın’da ise, birinci olarak pasif yetenek şampiyonun atakları rakiplerinde kesik yaraları açar. Daha sonra 3 saniye kadar yetenek gücü verir. Etkin yetenekte ise şampiyonun bir sonraki olağan saldırısı büyü hasarı verir. Şayet rakip en az 2 saniye boyunca kesik almış ise bu ek hasar demektir.

Klavyeden E yeteneği ise Oyunbaz / Düzenbaz’dır. Bu skillde şampiyon zıpkınının üzerinde imlece yanlışsız zıplar. 75 saniye hücumlara gaye olmaz hale gelir. 330 menzil yakındaki rakiplerini büyü hasarı vererek yavaşlatır.

Oyuncular neredeyse her oyunda bulunması gereken bir şampiyon olduğunu lisana getirmektedir. Ayrıyeten eşya dizilimleri ile rünlere bağlı olarak bekleme müddetinde %45 üzere bir azalmaya varabiliyorsunuz. Öbür yandan teke tek gayretlerde epeyce âlâ bir şampiyondur. Ancak yeniden de zayıf olduğu şampiyonlara karşı dikkatli olmalısınız.

Dalgaların Dümencisi Fizz S11 Rün Dizilimi

Fizz şampiyonunun S11 yeni dönem rün dizilimi;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

İsabet

Zafer

Son Darbe ayrıyeten;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Dalgaların Dümencisi Fizz S11 Yetenek Skilleri

Savaşçı ve birebir vakitte bir suikastçı olan Fizz şampiyonunun S11 yetenek skilleri dağılımı ise;

Zıpkın Saldırısı: 3- 14- 15- 17- 18

Deniztaşı Zıpkın: 1- 8- 10- 12- 13

Oyunbaz / Düzenbaz: 2- 4- 5- 7- 9

Denizin Dişleri: 6- 11- 16

Dalgaların Dümencisi Fizz S11 Counter Pickler

Teke tek savaşlarda çok düzgün olsa da denizlerin hakimi pozisyonundaki Fizz şampiyonun zayıf olduğu ve dikkat etmesi gereken şampiyonlar vardır. Bilhassa teke tek savaşlarda karşı karşıya gelmemesi gereken şampiyonlar;

Akali

Annie

Diana

Mordekaiser

Ryze

Dalgaların Dümencisi Fizz Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Tutuştur: Rakibi tutuşturarak 5 saniye boyunca 80 ile 505 gerçek hasar verir. Rakip şampiyonun açığa çıkmasını sağlar.

Hextech Füzekemer

Zhonya’nın Kumsaati

Sihirbaz Pabuçları

Morellonomikon

Lich Boğan

Rabadon’un Şapkası

Dalgaların Dümencisi Fizz Kostümleri

Gözünüze epey sempatik görünen Fizz şampiyonun en az kendisi kadar şirin kostümleri vardır. Tabi bu şirinlik sizi yanıltmasın. Onun ne kadar güçlü olduğundan kimsenin kuşkusu dahi yoktur. Fizz şampiyonunun tüm kostümleri;

Klasik Kostüm

Atlantisli Kostümü

Kutup Avcısı Kostümü

Balıkçı Kostümü

Hiçlik’ten Gelen Kostümü

Pofuduk Kostümü

Omega Timi Kostümü

Fizz Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Fizz İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın