Kabusu tetikleyen Fiddlesticks’in yine çalışması, orijinal bir kit ve önyükleme için görsel güncelleme ile nihayet burada. Onu almak istiyorsanız, en düzgün rünler, eşyalar ve başlamak için genel ipuçları ve püf noktaları için bir rehberimiz bulunmaktadır.

Fiddlesticks Rün Rehberi

11 yıllık asgarî değişikliğin akabinde, Fiddlesticks çağdaş League metası için hızlandı. Şampiyon, yerini yeni şampiyonlara bıraktı diye düşünürken yol kenarına bırakılmadan evvel oyunun birinci yıllarında kimlik problemleri ile uğraş etti. Şimdilerde ise; intikamla geri döndü. En makus kabusunuz olmaya hazır. Yeni forması onu, makul güçlü ve zayıf taraflarıyla epeyce güçlü bir şampiyon yaptı.

Fiddlesticks S11 Yeni Rünler

Fiddlestick’in kiti, ona genel olarak Vadi’de daha net bir kimlik vermek için yine düzenlendi. Ormanda, dayanak de hatta tekrar çalışmadan evvel yalnız şeritlerde kullanılıyordu. Son yenilikler ise korkuluk artık ormanda sağlam bir tabana sahip olarak karşımıza çıktır.

Çok sayıda AoE kampı açık. Güçlü bir ganking sistemi sonuncu ile iç içe geçmiş ve haritadaki düşmanları aldatmak için süslemeler ile Fiddlesticks metaya girmenin bir yolunu bulmalıdır.

PRO MİD Fiddlesticks İtemları (Build)

Yeni setinin gerçekte ne yaptığını özetleyecek olursak;

Pasif: Zararsız Bir Korkuluk

Fiddlesticks’in pasifi, biblo yuvasının yerine bir Korkuluk Figürü ile değiştirilir. Fiddle, haritanın etrafına üç dakika süren klonlarını yerleştirebilir. Totem ve süpürücü misyonu görebilir. Bir aksiyon üzere davranırlar, sonra görüldüklerinde dağılırlar.

Q: Dehşetli

Fiddlesticks’in birinci temel yeteneği hem pasif hem de faal bir tesire sahiptir. Pasifi, Fiddlesticks’in görünmediği ve çatışmanın dışında olduğu vakitlerde düşmanlardan korkmasını sağlar. Bu, daha sonra onlardan daha fazla korkan aktifiyle temas kurar. Amaçlar yakın vakitte dehşete düştüğünde muahedeler artar.

Mevcut sıhhat hasarı verir. Tanklara karşı çok güçlü olur. Fiddle’ın güçlendirmelerini çok süratli bir halde temizlemesine yardımcı olabilir. Canavarlara karşı 400 hasarı sınırlıyor. Lakin ejderhalar ve baronlar kelam konusu olana kadar bu nitekim bir faktör olmayacaktır.

W: Bol Hasat

Fiddle’ın eski W’sı Drenaj, Bountiful Harvest’te bir AoE yeteneği olarak yine düzenlendi. Yetenek vakitle hasar vererek Fiddlesticks’i geri düzgünleştirir ve son vuruş eksik sıhhat hasarı verir

E: Biçmek

Fiddlesticks’in E. Fiddle önündeki bir alanı yararak, düşmanlara hasar verip yavaşlatır. Tatlı noktadakileri susturur. Reap, Dark Wind’in yerini alır. Yavaş, W’nizin indirmeyi kolay hale getirmesi uygun bir devamı da beraberinde getirir.

Fiddlesticks Counter Şampiyonlar (Pickler)

Ultimate: Karga Fırtınası

Fiddlesticks’in en düzgünü Karga Fırtınası neredeyse hiç değişmedi. Büyük tesir alanı nedeniyle dövüşlerde ekipleri yok etmek için Dehşet pasifini etkinleştirmenin düzgün bir yoludur ve içinde durursanız hala çok fazla hasar verir, fakat özel bir şey eklenmemiştir.

Fiddlesticks İçin En Yeterli Runeler

Dark Harvest, Fiddlesticks’teki son ani hasar rünidir. En son yeteneği sayesinde ormanda ve grup savaşlarında yığın yığınlarını daha kolay toplayabilir. Bunun da ötesinde, tüm kombosu, kalabalık denetiminden kaçma bahtı bulamadan nuke yapabilir.

Şayet savaşa girme ve daha uzun müddet hayatta kalma gereksinimi hissediyorsanız, artçı şok daha savunmacı bir seçenektir. Aftershock ile ilgili sorun, Resolve Fiddle’ın Revitalize ve Second Wind üzere yararlarından sırf birkaç run olması.

Fiddlesticks için en yeterli yapı

Fiddlesticks, Elise yahut Gragas üzere klasik AP ormancınız üzere inşa edilir. Orman eşyası olarak Runic Echoes’dan çok faydalanıyor ve mavi smite düşmanları daha uzun mühlet menzilde tutmaya yardımcı olabilir.

Zhonya’nınki, Fiddlesticks’e bir ekibe girdiğinde muhtaçlık duyduğu müdafaayı sağlarken, Liandry’nin Torment ve Oblivion Orb, yüzde sıhhat hasarı ile uygun bir ahenk sağlar.

Fiddlesticks Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Fiddlesticks İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın