League of Legends şampiyonlarından maceracı Ezreal neredeyse her şampiyonun Counter Picklerinde bulunan bir şampiyondur. Ezreal’in gücünü hafife almak olmaz. Pek çok oyuncu tarafından tercih edilse de oynayabileni pek azdır. Bu yeni dönemde Ezreal karakterinde yapılan yenilikler, rün ve yetenek rehberlerine daima bir arada göz atalım.

Dahi Kâşif Ezreal

Dahi Kâşif Ezreal, gözüpek ve maceracı bir karaktere sahiptir. Kendi yeteneklerinin farkında olmasa da hayli güçlü bir şampiyon. Aşılması neredeyse imkansız olan vazifelerin üstesinden geliyor, kadim lanetlerden bir çırpıda kurtuluyor, kayıp yeraltı mezarlarını buluyor ve bu mezarlara korkusuzca dalıyor.

Ezreal’in atikliğinin ve yüreğinin bir sonu yok. Karşısına çıkan tüm sıkıntıların üstesinden doğaçlama taktiklerle geliyor. Pratik zekası ve yetenekleri sayesinde yıkıcı sihir atışları yapabilen Shurima işi büyülü eldivenine güveniyor. Şayet bu şampiyon yakınlarda ise bela da onu takip ediyor demektir.

Dahi Kâşif Ezreal Oynanış Biçimi

Ezreal şampiyonunun pasif yeteneği olan Büyü Gücü Yükselişi skili, şampiyonun yeteneklerini kullanarak bir amacı vurması, akın suratının 6 saniyeliğine artmasına neden olur. Bu tesir 5 keze kadar birikebilir. Bu durumda da %50 atak suratı artışı sağlar.

Klavyeden Q yeteneği ise Gizemli Atış skillidir. Ezreal rakiplerine fizikî hasar veren bir güç oku atar. Gizemli Atış bir gayeye isabet ederse, şampiyonun öbür skillerinin bekleme müddetleri 1,5 saniye azalır. Özüt Akışı, klavyeden W yeteneği ise içinden geçtiği bütün rakip şampiyonlara asarı veren bir güç dalgası gönderir. Kendisi ya da takımındakilerden birinin bu dalgadan etkilenmesi durumunda, akın suratı 5 saniyeliğine artar.

Sihir Geçişi, klavyeden E yeteneği ile Ezreal yakındaki bir amaç noktaya ışınlanır. En yakındaki rakibine menzil içindeki) üniteye güdümlü bir taarruz yaparak büyü hasarı verir.

Son olarak klavyeden R yeteneği İsabet Dalgası ile Ezreal 1 saniye odaklandıktan sonra, isabet ettiği her üniteye büyü hasarı veren bir güç dalgası gönderir. Lakin dalganın isabet ettiği her ünite bir evvelkinden az hasar alır.

Dahi Kâşif Ezreal S11 Rün Dizilimi

Yeni dönemde üstün yeteneklere sahip Ezreal şampiyonunun rün dizilimi;

İsabet

Yenilmez

Pratik Zeka

Efsane: Çeviklik

Son Darbe

Büyücülük

Mana Akışı Yüzüğü

Büyüklük olmak üzere;

+ %9 Akın Suratı

+10 Değişken Kuvvet

+15 ile 90 Can Artışı (Seviyeye bağlı)

Dahi Kâşif Ezreal S11 Yetenek Skilleri

Maceracı ve yavuz Ezreal şampiyonunun S11 yeni dönemdeki yetenek skilleri;

Gizemli Atış: 1- 4- 5- 7- 9

Özüt Akışı: 2- 8- 10- 12- 13

Sihir Geçişi: 3- 14- 15- 17- 18

İsabet Dalgası: 6- 11- 16

Dahi Kâşif Ezreal S11 Counter Pickler

Ezreal şampiyonu pek çok şampiyonun Counter Picklerinde yer almaktadır. Pekala bu şampiyonun zayıf olduğu öteki şampiyonlar kimlerdir;

Caitlyn

Draven

Grabes

Vayne

Miss Fortune

Dahi Kâşif Ezreal Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa uzaklık kat etmesi sağlanır.

Şifa: Dost şampiyonun can bedelini 90 ile 345 ortasında yeniler ve 1 saniyeliğine %30 sürat verir.

Başlangıç için: Doran’ın Kılıcı ve Can İksiri

Orta Oyun Build: Manaveren, Sihirbaz Pabuçları, Üçlü Kuvvet

Oyun Sonu Build: Manaveren, Sihirbaz Pabuçları, Üçlü Kuvvet, Hextech Silahkılıç, Buz Ateşi Eldiveni, Mahvolmuş Hükümdarın Kılıcı

Karşıda Çok Tank Varsa Build: Manaveren, Sihirbaz Pabuçları, Üçlü Kuvvet, Dominik Efendinin Hürmetleri, Hextech Silahkılıç ve Mahvolmuş Hükümdarın Kılıcı

Dahi Kâşif Ezreal Kostümleri

Sıra geldi bu havalı şampiyonun kostümlerine, evet! Tabi ki çok kostümü var,

Klasik Kostüm

Nottingham’lı Kostümü

Şimşek Santrafor Kostümü

Buzul Kostümü

Kaşif Kostümü

Pulsefire Kostümü

TPA Kostümü

Kazanova Kostümü

Maça Ası Kostümü

Arcade Kostümü

Yıldız Muhafızı Kostümü

SSG Kostümü

Ezreal Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Adc Ezreal İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın