Koridorlarda görünmez bir biçimde dolaş sonra nefret çivileri ile saldır. Evelynn dendiğinde akla gelen taktiklerden biridir. K/DA’nın bir üyesi olan şampiyon popülerliğini de güzelce arttırmıştır. Evelynn karakterinin yeni dönemde yetenek ve rün rehberini, şampiyon hakkında yapılan değişiklikleri hazırladık.

Azabın Kucağı Evelynn

Runeterra’nın karanlık köşelerinde gizlenen acımasız bir iblis, Evelynn… Her vakit avucuna düşüreceği yeni kurbanlarını arıyor. Avlarını kendine çekerken bir bayanın dolgun çizgilerini taklit ediyor. Avı ona yaklaşıp cazibesine yenik düştüğü anda ise şeytani yüzü ortaya çıkıyor ve Evelynn, kurbanlarına akla gelmeyecek azaplar yapıyor.

Evelynn için bu avlanma seremonisi yalnızca birer kaçamaktan ibarettir. Runeterra’nın geri kalanı için farklı planları olduğu kesin. Şehvet insanın başını döndürür, birini öylesine arzulamanın bedeli ağır olabilir. Evelynn’in öyküsü de tam olarak burada başlar.

Azabın Kucağı Evelynn Oynanış Biçimi

Ganglerde pasif yeteneği olan İblis Gölge, çok büyük avantaj sağlamaktadır. Şampiyon bir maksada saldırmadan yahut büyü kullanmadan 4 saniye içerisinde İblis Gölge etkin olur. Rakipler kendisine saldırdığında ise 1.5 saniyeliğine İblis Gölge yeteneğinden çıkar. Ayrıyeten şampiyonun can pahası düştüğünde Evelynn kendini güzelleştirir. Yetenek 6. düzeyden sonra kamuflaj tesiri kazanır.

Klavyeden Q ile faal olan yetenek Nefret Dikeni, şampiyonun kamçısını amaç tarafta saldırarak çarpan birinci gayeye büyü hasarı verir. Sonraki 3 büyü yahut saldırısının fazladan büyü hasarı verir. Bu yetenek 3 defa kadar kullanılabilir. Tekrar kullanımda ise en yakın amaca dikenler gönderir. Bu dikenler isabet ettikleri bütün ünitelere büyü hasarı verir.

Klavyeden W ile etkin hale gelen yetenek Yürek Yakan, şampiyon, gayesindeki rakibi ya da canavarı 5 saniyeliğine lanetler. Maksada bir olağan taarruz ya da yetenek isabet ettirirse lanet kırılır. Böylelikle mana bedelini geri kazanır. Birebir vakitte yetenek kısa müddetliğine amacı %65 yavaşlatır. Rakip kelam konusu olduğunda büyü direncini 4 saniyeliğine en fazla %35 azaltır.

Klavyeden E yeteneği Kırbaç, şampiyon bir amacı kamçılarıyla kırbaçlayarak isabet tesirleri uygular. Böylelikle eş kıymet büyü hasarı verir. Sonraki taarruzunda ise 2 saniyeliğine %30 hareket suratı sağlar. İblis Gölge yeteneği etkin olursa Kırbaç‘ın bekleme müddetini sıfırlar. Kırbaç güçlendiği vakit rakibine ulaşır ve büyü hasarı verir.

Son olarak klavyeden R yeteneği Dul Bırakan, şampiyon şeytani yanını ortaya çıkarır. Böylelikle gaye alınmaz hale gelir. Önündeki rakipler tek tek düşerken, gerideki bir noktada tekrar belirir. Önündeki maksatlara büyü hasarı verir.

Azabın Kucağı Evelynn S11 Rün Dizilimi

K/DA kümesinin öteki bir üyesi olan Evelynn şampiyonunun S11 yeni dönem rün dizilimi;

Hâkimiyet

Elektrik Ver

Ani Darbe

Gözyuvarı Koleksiyonu

Açgözlü Avcı

İlham

Sihirli Pabuçlar

Kozmik Sezgi ayrıyeten;

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 10 Değişen Kuvvet

+ 6 Büyü Direnci

Azabın Kucağı Evelynn S11 Yetenek Skilleri

Evelynn skilleri sayesinde her lane’e koşa koşa girebilirsiniz. Her ne kadar canı az görünse de ultisi sayesinde grubu tanklayacaktır. Jungle’ı sevdiren şampiyonlardan biri olan Evelynn S11 yetenek skilleri dağılımı ise;

Nefret Dikeni: 1- 4- 5- 7- 9

Yürek Yakan: 3- 14- 15- 17- 18

Kırbaç: 2- 8- 10- 12- 13

Dul Bırakan: 6- 11- 16

Azabın Kucağı Evelynn S11 Counter Pickler

Evelynn zayıf olduğu ve dikkat etmesi gereken şampiyonlar;

Anivia

Heimerdinger

Kassadin

Ryze

Rek’Sai

Azabın Kucağı Evelynn Full Build S11 Eşya Dizilimi

Sıçra: imleç doğrultusunda kısa aralık kat etmesi sağlanır.

Çarp: Amacındaki canavara ya da rakibin minyonlarına 390 ile 1000 ortasında gerçek hasar verir. Canavarlara karşı uygulandığında ise şampiyonun azami can ölçüsü bağlı olarak can yenilemesi sağlanır.

Lich Boğan

Gece Tırpanı

Sihirbaz Pabuçları

Morellonomikon

Hiçlik Değneği

Rabadon’un Şapkası

Azabın Kucağı Evelynn Kostümleri

Evelynn kostümleri de en az kendisi kadar fecî, ateşli ve saldırgan. Tüm kostümler;

Klasik Kostüm

Gölge Kostümü

Maskeli Kostümü

Tangocu Kostümü

Kasa Hırsızı Kostümü

Kanlı Ay Kostümü

K/DA Popstar Kostümü

K/DA More Kostümü

Evelynn Rün Rehberi Ve S11 Yeni Rünler: Pro Mid Evelynn İtemları (Build) Ve Counter Şampiyonlar (Pickler)

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın