Dünyanın en rekabetçi taşınabilir oyun arenası Red Bull M.E.O.’da dünyanın en güzelleri Türkiye’de buluşuyor. Türkiye dahil 28 ülkeden gelen dünyanın en değerli 32 ekibi ve 16 oyuncusu, Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde şampiyonluk için, sanal ortama aktarılan İstanbul’da gayret etmeye başlıyor. 17 Mart’ta Sanal İstanbul’un açılmasıyla başlayan 13 günlük gaming şenliğinde birinci şampiyon Hearthstone oyununda aşikâr olacak. Akabinde PUBG MOBILE Doğu, Teamfight Tactics ve PUBG MOBILE Batı finallerinde kazanan isimler belirlenecek.

Birinci final Hearthstone’da yaşanacak

Şampiyonluk heyecanı 20 Mart tarihinde Kapalıçarşı’daki Hearthstone Dünya Finali ile başlayacak. Dünyanın en yeterli oyuncuları Hearthstone oyununda şampiyon olmak için gayret edecek. Hearthstone finalinde Türkiye’yi Canberk Binbay nam-ı öbür Cabixo temsil edecek.

Finallerin heyecanı 22 Mart’ta oynanacak PUBG MOBILE Doğu finali ile devam edecek. 27 Mart’ta Ortaköy’de gerçekleşecek Teamfight Tactics 13 günlük şenliğin üçüncü finali olurken, 29 Mart’taki PUBG MOBILE Batı finali ile heyecan noktalanacak. Yapı Kredi Play ve Monster Notebook dayanaklarıyla gerçekleştirilecek tertipte, Teamfight Tactics finalinde Kaan Çekli (Fujitora) ve İlker Bozkurt (Overrated), PUBG MOBILE Batı Finali’nde ise Futbolist ve Blaze Esports Türkiye ismine gayret edecek.

Tek tıkla İstanbul’u gez

Taşınabilir oyunseverlere yaratıcı bir tecrübe sunan Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nde 13 gün mühletle İstanbul’un en kıymetli noktaları sanal olarak gezilebiliyor. Ortalarında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Caddebostan, Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı, Balat ve İstanbul Boğazı’nın tam ortasında bir feribot gezisi de yer alıyor. Sanal İstanbul’da birebir vakitte heyecan verici canlı yayınlar, oyunlara ve etkinliklere dair birçok içerik ve küçük oyunlar da yer alıyor. Bu simülasyon sayesinde iştirakçiler, İstanbul’un daha evvel mesken sahipliği yaptığı büyük tertiplerle bu kere de dijital arenada buluşuyor. Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’ne dair daha fazla bilgi ve şenliğe mesken sahipliği yapan sanal İstanbul’u gezme bahtı RedBull.com/meo adresinde.

Tüm kent oyun alanı Red Bull M.E.O., Dünya Finalleri öncesinde kenti oyun alanına çevirmeyi sürdürüyor. Taşınabilir oyunseverler, PUBG MOBILE ile özdeşleşmiş drop kutularını Instagram üzerinden etkin olan AR filtresi ile en yaratıcı ve eğlenceli biçimde kentin dilediği noktasına indirmeye çalışıyor. Her hafta en yaratıcı görüntüyü çeken ve belirtilen adımlarla Instagram hesabında paylaşan 3 oyunsever, sürpriz mükafatların de sahibi oluyor. Bu eğlenceli tecrübeye katılmak için gerekli adımlar RedBull.com/ARmeo adresinde.

Esporun tepesi Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri başlıyor

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın